Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И после зошто е важен Ибра за тимот. Нема кој да ги разигра на вакви мртви натпревари.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.763
Поени од реакции
13.411
Не е далеку од очекувањата што ги имав.

Против вакви екипи, а немаш 9ка, мора да играш побрзо, со многу движења, уфрлувања, длабински топки.

И не форсирам со Кастиљехо, но навистина на вакви натпревари е потребен, можеби и ќе предрибла некого.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Не е далеку од очекувањата што ги имав.

Против вакви екипи, а немаш 9ка, мора да играш побрзо, со многу движења, уфрлувања, длабински топки.

И не форсирам со Кастиљехо, но навистина на вакви натпревари е потребен, можеби и ќе предрибла некого.
Samu za Florenzi e Maradona u bukvalna smisla na zborot.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Не е ферски она на Кастилехо што му го праат и тоа наеднаш... Флоренци на онаа позиција може вода да му носи... Ја туе како што проѓа време се молим у оној бразилецот на М што и име и дека потпиша забраев... Освен ако не го користи тој место Брахим позицијата.

Инаку на вакви натпревари фали Жиру, Ибра... А ако продужа ваке одма Пелегри у игра.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.763
Поени од реакции
13.411
А ова полувреме покажува и зошто не бев за Брахим како прва опција и уште имам резерви. Не е само дали лошо или добро изиграл, туку и неговите карактеристики и стил на игра.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
0 шутеви во рамки на гол. Очајно.
Автоматски споено мислење:

Што му е со дебилниве замени? Зашто Габија го извади ? Му треба гол он 2ца дефанзивци мења. Со Пиоли никад нема Милан да прерасне во шампионски тим.
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.763
Поени од реакции
13.411
Пелегри, докажи дека можеш без да се повредиш до крајот на натпреварот. :)
Автоматски споено мислење:

Браво Салемакерс! И претходно имаше еден продор, само што никој не го следеше.
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ни на оваа утакмица нема место за Кастилехо,нека запали Ламборџинито и нека се врати во Шпанија.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.763
Поени од реакции
13.411
Тео и Сале ја решија. Овој вториот навистина изненади со некои потези.

Колку и да ни изгледа лимитиран и му бараме замена, дека нешто вреди се гледа од тоа каков е Милан со него, а каков со Флоренци.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Rutinirano.

Benaccer konecno solidna utakmica. Ne e uste na nivoto so bese ali ke bide za brzo ako e zdrav.

Ciganot levo mn slab igrac.

Gabbia dobar e, ali staromoden defanzivec, plafon mu e da bide ko Romagnoli.

Kalulu ne e los mn greski ama normalno sea pocnale vlakna na kurot da mu rastat, mlado e.

Leao malce mozok da ima ke vredi 150 milioni so toj talent.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
0 шутеви во рамки на гол. Очајно.
Автоматски споено мислење:

Што му е со дебилниве замени? Зашто Габија го извади ? Му треба гол он 2ца дефанзивци мења. Со Пиоли никад нема Милан да прерасне во шампионски тим.
Сус, ги погоди измените Пиоли...


Ваков Тео треба, и со Специја нека одмара едно полувреме...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Од циганот лево ништо не очекувам од старт ми е Х
Не сум изненаден од неговата игра.
Флоренци на крило исто.

Калулу назад имаше ризични додавања и штета што не погоди. Калабрија си е незаменлив.
Леао заслужи гол или асистенција, доста е напреднат, ама мора да е побрз и попрецизен во додавањата.

На вакви натпревари мислам дека ќе ни е корисен Меси, ама којзнае кога ќе биде спремен.
Диаз се извади за просечниот натпревар.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Во прво полувреме Калулу беше можда најдобар и најсигурен поединец заедно со Тонали и Леао. Се покажа као сасвим океј замена за Калабрија барем во последниве две утакмици.
Пиоли со измените денеска ја доби утакмицата. Салемакерс и Тео. Да играа од прва минута вечерва немаше да придонесат вака ко што придонесоа на крај. Затоа е здраво да се седнат на клупа кад тад.

Ова беше баш утакмица каде што е прифатливо да се играат Габија, Флоренци и Бало Туре. Да не забораваме ипак какви седум дена имаме зад нас и какви седум дена не чекаат. Лацио - Ливерпул - Јувентус, па Атлетико со Венеција измеѓу.

Битна победа, победа којашто изгледаше рутинска иако не беше уопште таква. Милан е различен од минатите 2-3 сезони и оваа утакмица го покажува тоа. Само се надевам дека цел тим ќе се врати од повреди што е пре могуче. Ова може да е ептен интересна и позитивна сезона со цел тим на располагање во еден доволен период.

Идемо даље, форца Милан!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom