Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.593
Поени од реакции
2.316
Епа да не звучам ко Саше али тоа е резултат продужувањето на договорот со Ибра....нема пари за асолен напаѓач па го земаа Жиру, кој што е добар али и он е дедо....

Мада Ибра мислам дека ќе му се намали платата ако не игра, нека земат еден напаѓач зимоска, ваљда ќе искочи прилика како со Томори.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.806
Поени од реакции
1.364
Епа да не звучам ко Саше али тоа е резултат продужувањето на договорот со Ибра....нема пари за асолен напаѓач па го земаа Жиру, кој што е добар али и он е дедо....

Мада Ибра мислам дека ќе му се намали платата ако не игра, нека земат еден напаѓач зимоска, ваљда ќе искочи прилика како со Томори.
Уште не ми е јасно како некои од вас на форумов кога правите споредби на плати и играчи го земате за пример Ибра и тоа во негативен контекст. Уствари не се многу такви пациенти сем шизото што го спомна али среќа па постои и игнор опција.
Нејсе, ретко реплицирам затоа што немам живци да водим дебата на која што вистинскиот одговор се знае уште пред да се постави непотребното прашање. Со дел од твојте мислења се согласувам, со дел не што е нормално ама ме чуди како размислуваш.
Не сфаќаш дека ако не беше Ибра во тимов лани Милан немаше да биде 2 ? И оваа сезона и ланската некои играчи во тимов се океј благодарение на Ибра без разлика дали е он присутен на терен или не. Ибра слободно може да ја зема платата која што ја заслужува и да не изигра ништо цела сезона.
А да не се продолжеше со Ибра и се земеше Икарди/Халанд или друг sci fi играч и се повредеше на 3-4 месеци, тогаш кој ќе беше крив? Сме немале среќа.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.114
Поени од реакции
3.922
Смешно е и уште не ми е јасно како заслугата за макотрпната работа,вложувањето на играчите,тренерите и управата,за напредокот на клубот заслуга има само еден човек,сеуште не ви е јасно дека Милан не е само еден човек поединец.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.593
Поени од реакции
2.316
Уште не ми е јасно како некои од вас на форумов кога правите споредби на плати и играчи го земате за пример Ибра и тоа во негативен контекст. Уствари не се многу такви пациенти сем шизото што го спомна али среќа па постои и игнор опција.
Нејсе, ретко реплицирам затоа што немам живци да водим дебата на која што вистинскиот одговор се знае уште пред да се постави непотребното прашање. Со дел од твојте мислења се согласувам, со дел не што е нормално ама ме чуди како размислуваш.
Не сфаќаш дека ако не беше Ибра во тимов лани Милан немаше да биде 2 ? И оваа сезона и ланската некои играчи во тимов се океј благодарение на Ибра без разлика дали е он присутен на терен или не. Ибра слободно може да ја зема платата која што ја заслужува и да не изигра ништо цела сезона.
А да не се продолжеше со Ибра и се земеше Икарди/Халанд или друг sci fi играч и се повредеше на 3-4 месеци, тогаш кој ќе беше крив? Сме немале среќа.
Читај што напишав. Договор на Ибра му продужија за оваа сезона, ланската имаше придонес за тимот.

Поентата е што неможе најплатен играч да ти биде играч што нема да игра 80% од утакмиците....требаше да го договорат за помала плата, за Донарума се ценкаат за миљон два а него му даваат 7 да седи на трибини.

Лани супер почна да али после тоа глава не крена од повреди, плус операција правеше летото. Да он го крена Милан али ако Милан сака да го качи следното скалило не смее да зависи од еден играч, особено не од дедо Ибра. Не дека до толку се зависни али ради него не купија класа напаѓач, тоа само слеп човек неможе да го види.

Интер имаа муда да си го шитнат најдобриот играч Икарди, и тренерот што им фати ЛШ (Спалети), за да идат чекор напред, мора и Милан више да размислува како голем тим а не како Каљари па ајде Ибра нека не води док не напуни 50 години.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
492
Поени од реакции
499
Овие умрениве Атлетико мора дс ги треснеме на Сан Сиро.. еве ги и од Хетафе губат 1-0
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.849
Поени од реакции
2.390
Читај што напишав. Договор на Ибра му продужија за оваа сезона, ланската имаше придонес за тимот.

Поентата е што неможе најплатен играч да ти биде играч што нема да игра 80% од утакмиците....требаше да го договорат за помала плата, за Донарума се ценкаат за миљон два а него му даваат 7 да седи на трибини.

Лани супер почна да али после тоа глава не крена од повреди, плус операција правеше летото. Да он го крена Милан али ако Милан сака да го качи следното скалило не смее да зависи од еден играч, особено не од дедо Ибра. Не дека до толку се зависни али ради него не купија класа напаѓач, тоа само слеп човек неможе да го види.

Интер имаа муда да си го шитнат најдобриот играч Икарди, и тренерот што им фати ЛШ (Спалети), за да идат чекор напред, мора и Милан више да размислува како голем тим а не како Каљари па ајде Ибра нека не води док не напуни 50 години.
Да само што Интер го смени Икарди со Лукаку. Кој е тој достапен шпиц што би дошол во Милан и што би имал поголем удел од Ибра?
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.593
Поени од реакции
2.316
Да само што Интер го смени Икарди со Лукаку. Кој е тој достапен шпиц што би дошол во Милан и што би имал поголем удел од Ибра?
Икарди :icon_lol:

Ако сме реални придонес на Ибра скоро година дена е повеќе вон терен него на терен. Не смее таков играч да биде најплатен у тимот тоа е поентата. На залес од кариера такви играчи се ментори, не треба тимот да зависи од нив.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.849
Поени од реакции
2.390
Икарди :icon_lol:

Ако сме реални придонес на Ибра скоро година дена е повеќе вон терен него на терен. Не смее таков играч да биде најплатен у тимот тоа е поентата. На залес од кариера такви играчи се ментори, не треба тимот да зависи од нив.
И да не стапне на терен си ја заслужува платата. Бидејќи он е број 1 причина за трансформација на тимот од просечен mid-table тим до конкурентен тим кој може да игра до било кој, а да не се посрамоти. Си заборавил изгледа како изгледаше Милан пред да дојде Ибра.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
645
Поени од реакции
1.440
Доктори со купена диплома од тетовски универзитет и резултатот е тој...
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.849
Поени од реакции
2.390
Адли повторно асистенција во Бордо. Изгледа направиле паметна инвестиција за него.
Автоматски споено мислење:Добро е и Тео ќе одмори. Мислам дека можеше и Ребич да одмори да добие шанса Пелегри. На полувреме мора Диаз, Тонали, Леао и Ребич да ги извади да не ги преогори и да ризикува повреда.
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.432
Поени од реакции
6.072
Изгледа ќе се вклучат некоја минута подоцна во пренос. :facepalm: Веќе правило им станаа такви глупости на овие од Арена.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.371
Поени од реакции
3.114
Si igraat igracki, nikakov intenzitet na utakmicava mn labavi se, ako primat gol 60minuta ke trcaat po zeska pesok. Mn nonsalantno za ekipa so realno nema nis dostignato.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom