Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.723
Поени од реакции
13.335
За Венеција и Специја, како знаат нека оспособат барем еден од Ибра и Жиру.


А и јас пишував дека треба уште еден дефанзивец, но од друга страна имаш тројца "првотимци" и двајца таленти, од кои особено Габиа се покажа добро.

По мене повеќе е битно Томори да е спремен, а партнер може и Габија. Повеќе сум мирен со Томори-Габија, отколку со Кјаер Ромањоли. :)
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Steta samo so Tomori e Englez nema da mozat da go zadrzat na dolg plan, IGRACISTE.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
И да, Ромањоли ко за некој што е скроз надвор од форма, лани и нешто повреден беше… океј изигра и денес и со Лацио претходно.
Сосема солидни изданија, и тоа е добро, лани едно време тотално заборавивме на него и добро е да биде конкурент за прв тим на Кјаер и Томори.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.271
Поени од реакции
45.657
Гол дадоа ради момент на заспаност, да не заборавиме. До тој момент , Јуве со два паса без проблем освојуваше 70 метра терен.
Уште многу треба да се работи со екипава, ама има надеж.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тонали ќе ги надмине Бенасер и Кесие. Додека овие ја бараат формата Тонали е како нов играч.

Со арамиите ок бод со оглед како почнаа, но на крај изгледа како разочарувачки дека можеа и да победат.

Погрешна одлука се покажа изборот на Томори како десен бек.
Калулу не го бива за централен поради висината, ама секогаш дава максимум и изгледа спремно, а е потценет од тренерот и како да не верува во него.

Имаа проблем да ги отворат, слабо напаѓање од лева страна цел натпревар.
Тео после еден натпревар во ЛШ изгледа преморено. Десно Салемакерс не го бива без Калабрија, тој излезе и почнаа по таа страна.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.620
Поени од реакции
5.590
Maлце со смирени глави многу битно беше да се знае овој пеколен распоред како ќе се помине. Лацио-Ливерпул-Јувентус во рок од 7 дена не е мала работа. И да се искочи во позитива. Што покажа зрелост овој тим. Да не експериментираше Пиоли со Томори на десен бек ќе имавме и Победа ама што е тука. Одличен старт на сезонава. Сега следат 2 прилично лесни натпревари што мора да се добијат. Ама ептен сме малер со тоа повредите. Сега имаме длабочина во тим ама јебеш и длабочина кога 6-8 играчи ти се повредини. Мора се проверат што прават и мединцинскиот им и кондиционите тренери. Не смее вака да се случува и еден сериозен клуб не смее си дозволи волку чести повреди. Како и да е чекор по чекор сега иде Венеција не би требало преголеми проблеми со нив да се има.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.271
Поени од реакции
45.657
За пофалба е и Брахим за тоа со каква леснотија ги прави работите кои Хакан ги правеше со судни маки и од трет обид.
Прием и дистрибуција на топка на тие 15/20 метра што ги покрива му е пичкин дим кога ќе ја залепи за нозе и знае кај се наоѓа, па со ситни чекори, смирено и без паника ќе ја испорача.
Турчинон имаше прием, пафтање, трк некој дебилен со фор што не може да го стаса и стандардната кисела фаца за крај.
Добра игра овие неколку кола.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.723
Поени од реакции
13.335
За пофалба е и Брахим за тоа со каква леснотија ги прави работите кои Хакан ги правеше со судни маки и од трет обид.
Прием и дистрибуција на топка на тие 15/20 метра што ги покрива му е пичкин дим кога ќе ја залепи за нозе и знае кај се наоѓа, па со ситни чекори, смирено и без паника ќе ја испорача.
Турчинон имаше прием, пафтање, трк некој дебилен со фор што не може да го стаса и стандардната кисела фаца за крај.
Добра игра овие неколку кола.
Иако би требало да се подобри при донесување на одлуки, има навика премногу да ја гуши топката. Ми се допаѓа што е храбар и не бега од топка и од игра, но некогаш премногу се нуди и им оди во крило на соиграчите. И на долги топки треба да поработи.

Не му ја дадоа за џабе десетката. :)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
За пофалба е и Брахим за тоа со каква леснотија ги прави работите кои Хакан ги правеше со судни маки и од трет обид.
Прием и дистрибуција на топка на тие 15/20 метра што ги покрива му е пичкин дим кога ќе ја залепи за нозе и знае кај се наоѓа, па со ситни чекори, смирено и без паника ќе ја испорача.
Турчинон имаше прием, пафтање, трк некој дебилен со фор што не може да го стаса и стандардната кисела фаца за крај.
Добра игра овие неколку кола.
Форсира дриблање и најчесто ги губи дуелите со противниците ќе треба побрзо и по одлучно да се ослободува од топката и воопшто нема прегледност за долги пасови.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Форсира дриблање и најчесто ги губи дуелите со противниците ќе треба побрзо и по одлучно да се ослободува од топката и воопшто нема прегледност за долги пасови.
Nikogas ne ni imal nit pa spored mene ke ima, ne e takov tip na igrach, totalno sprotiven e na Hakan, se pokazuva dosta podobro od sto ocekuvav no mora uste mnogu da raboti za da dobie doverba kaj site i da se nametne.

Mi smeta toa sto mnogu ja pimpla pred 16tnik, se budi toa spanskoto u nego za tupenje i kruzenje ama bi trebalo da se podoprai, so Ziru i Ibra napred mislam deka podobro ke kombinira(me).

Nema da e losho narednive 2 i malce od malce da go odmori, nema zastanato otkako pocna sezonava.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Нема кој да игра, Меси којзнае кога ќе е спремен.
Тонали останува да го проба таму.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.635
Поени од реакции
2.599
Немајте гајле, 3:0 минимум тепаме.. со Калдара се назад :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom