Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.423
Поени од реакции
6.034
Сосема добар до сега е Мајк, а не е ни Донарума да бранел се што требало, па за секој гол да се споредуваат.

Башка што овој денес беше како на стрелиште.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.627
Поени од реакции
2.407
Јас искрено не сум нешто многу нервозен после оваа утакмица, ниту разочаран страшно. Оваа дечурлана наша од ЛШ досеа има само утакмици на телевизија глеано. Претпоставувам дека не е лесно првата утакмица во ЛШ после толку години во величина како Милан со цел хајп што се створи да ја играш на Енфилд пред 80 иљади и онаква атмосфера. Можда тоа е баш и најтешкото можно гостување кое може да ти се падне во една ваква ситуација, со олку млад и неискусен состав.

Има дефинитивно кај нас играчи коишто може да растат и сезонава да експлодираат, она Леао што го напраи за двата гола е за секоја почит. Томори - ако не следното лето, тоа после него ни стига понуда од 80+ миљони од Премиер Лига, гарантирам.

Не беше ова лоша прва утакмица, мислам дека со главата горе може да го напуштат Ливерпул и да даат све од себе во недела против Јувентус. Не е воопшто лош Милан во почетоков на сезоната, делува доста позрело, поуиграно и подобро од лани. Барем засега. Двата гола се фин показател.
Во секој случај е подобро вака да завршиш прво коло после 8 години во ЛШ на Енфилд отколку да почнеш со кикс дома против Порто.

Вакви утакмици може да го извлечат најдоброто од тие коишто имаат потенцијал кај нас. Се надевам дека за тоа ќе послужи оваа луда утакмица.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.538
Поени од реакции
18.163
Томори стварно го забраев. Какво играчиште ќе биде ова, пу пу кокошки да го сера.

Од сеа нека му продужа договор до 28ма :icon_lol:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.012
Поени од реакции
6.946
како почнаа, мислев 3/4-0 не ни бега.

Кажав претходно дека е многу битно да не се избламираме бидејќи може да се одрази на целокупниот тек на сезоната, пошто септември распоредот е убитачен.

Сепак поразов се трпи, иако игравме мех, онака.

Многу грешки се правеа, сепак и притисокот е голем… но покажавме и докажавме дека Милан не е за потценување.

Имаме причини да сме оптимистични за ЛШ, со малку среќа и помалце грешки дури и да поминеме групи.

It’s good to be back.
Forza Milan.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.207
Поени од реакции
33.886
Лекција по модерен фудбал како што и очекував ама така се созрева и се станува сериозен тим, фалат вакви натпревари за да се направи тој чекор напред и да се биде конкурентен во Европа/домашно.

Ливерпул е можеби и најдобрата пресинг екипа, на ова додај пеколен и полн Енфилд па реално сериозно е чудо како имавме резултат до самиот крај.

Не би да ругам играчи, горе доле сите беа изгубени во одреден момент, притисокот и противникот си го направија своето ама ми се допаѓа што на моменти кога успеваа да се ослободат и наметнат игра, беа конкретни и покажаа дека има фудбал во нив.

Инаку респектот што Ливерпул ни го покажа нас како европски гигант не верувам дека некој друг ќе го добиеше, социјални медиуми, доле на терен, секоја чест за нив, дефинитивно класа клуб.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.446
Поени од реакции
26.384
Ја имав вртоглавици во одредени моменти од што све беше така брзо, како хокеј кога гледам и не знам што се дешава.
Можам да замислам тек како им било на Бенасер, Кеси и Браим.
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.423
Поени од реакции
6.034
Бенасер посебно, а и Калабрија. А и Салемакерс долг период не можеше да се соземе.

Инаку Бенасер од повредата наваму е многу лош, уште сега и припреми добри немаше поради корона, но време е да почне да покажува знаци на живот. Вака не Адли следната сезона или Тонали сега што ќе му земат место во прв тим, туку и Раде ќе биде пред него во хиерархија.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.446
Поени од реакции
26.384
Иначе, ако Мањан не го фатеше пеналот ќе имаше петарда 100%. Моралот ќе беше на земја и ќе беа уште попарализирани. Тогаш се преломи натпреварот уствари.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.423
Поени од реакции
6.034
Баш да видиме дали Јувентус ќе проба да игра висок пресинг како Ливерпул и како ќе се справи Милан.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.584
Поени од реакции
2.291
Како мали деца против возрасни беа првите 20 минути, али од друга страна никој од тимов не играл ЛШ....

Се на се и имавме среќа, а и немавме али најбитно од утакмица е да видат како изгледа голем тим и да видат колку се далеку од ѕвезди...

Особено играчи како Тео што губеше топка како мало дете и кој сакаше го поминуваше и Кеси.....

Кеси пичето што бара 10 миљона вчера се криеше од топката за да не се избрука да му ја земат.....најсмешно беше му ја дава Томори, овој сам и уместо да повлече напред, да изнесе напред Ќесето ја враќа назад, едно 2-3 пати по ред хахаха

Па уште трчкара по терен уместо да земе да се бори у средина, Тонали мора да биде стартер уместо него....Ќесето е превара играч што изгледаше лани добро ради пеналите и ради тоа што и Италија темпото на игра е полжавско, у енглеска нема така ќе грее клупа..
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.817
Поени од реакции
8.683
Баш да видиме дали Јувентус ќе проба да игра висок пресинг како Ливерпул и како ќе се справи Милан.
Со таа средина што ја имаат ќе биде добро да имаат барем повеќе пасови од играчите на Милан. Ако нашиве играат како против Лацио ќе биде на голема мака Јувентус освен ако одбраната не им изигра мајсторски.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.363
Поени од реакции
4.336
Баш да видиме дали Јувентус ќе проба да игра висок пресинг како Ливерпул и како ќе се справи Милан.
Мислам ќе биде контра и Милан ќе игра со висок пресинг, обично на сите дерби игра така Пиоли..со Лацио изиграа супер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom