Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
До каде мислат дека ќе стигнат со Ибра,Леао,Диаз и Кастилехо.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.229
Поени од реакции
45.343
До каде мислат дека ќе стигнат со Ибра,Леао,Диаз и Кастилехо.
Ако даде Господ, до место бр.4, ако се поклопат коцките, може и до 3
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.657
Поени од реакции
13.156
. И нема потреба од паники и трескање од земја знаат што прават.
Како приближува крајот на трансфер рокот, мислам дека се повеќе паничат оние во Милано, дали ќе им успеат опциите за позајмица со право на откуп. :)

Доколку не им поминат, тогаш некои и ќе се трескаат од земја, прв Пиоли. :D
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.657
Поени од реакции
13.156
Еве Кеси сега ќе може да одмори, па после таман ќе влезе во ритам за Афрички Куп.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
Ovie ne planiraat da gi pojacaat timov letovo?

Ibra godinava ne veruam da izigra poveke od 10 utakmici, a Giroud ne e tip na igrac so moze da go nosi Milan na ramenja.

Diaz najverojatno ke ostane prva opcija za AM(so e strasna rabota).

Desno krilo ko so gledam nema da kupat.

Ako ostane gore dole voj tim so plus nekoj igrac ko ovoj Adli i slicni takvi nadezni igraci imaat tocno 0 sansi za top 4 sezonava.

Da se molime da eksplodiraat Tonali i Leao sezonava, inaku loso ni se pisuva :)
 
M

Macedon1um

Гостин
Не ми се верува.
Јас не гледам друга опција освен 3-5-2 со оглед на играчиве што ги има Пиоли на располагање, а не верувам ни нешто посебно дека ќе купат до крајов на трансфер периодов со нивните цигански обиди за позајмици со право на откуп кој никој сериозен клуб за добар играч нема да ги дозволи
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.657
Поени од реакции
13.156
Ovie ne planiraat da gi pojacaat timov letovo?

Ibra godinava ne veruam da izigra poveke od 10 utakmici, a Giroud ne e tip na igrac so moze da go nosi Milan na ramenja.

Diaz najverojatno ke ostane prva opcija za AM(so e strasna rabota).

Desno krilo ko so gledam nema da kupat.

Ako ostane gore dole voj tim so plus nekoj igrac ko ovoj Adli i slicni takvi nadezni igraci imaat tocno 0 sansi za top 4 sezonava.

Da se molime da eksplodiraat Tonali i Leao sezonava, inaku loso ni se pisuva :)
Е кога ви зборевме со Саше дека ќе бие тешко да се крпат и на веќе проблематични позиции и нема потреба да отвараат нови големи дупки, тука беше фешта и се очекуваа големи засилувања.

Иако јас уште не сум толку песимистичен и се надевам дека некако ќе донесат некое засилување.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
Е кога ви зборевме со Саше дека ќе бие тешко да се крпат и на веќе проблематични позиции и нема потреба да отвараат нови големи дупки, тука беше фешта и се очекуваа големи засилувања.

Иако јас уште не сум толку песимистичен и се надевам дека некако ќе донесат некое засилување.
I Hakan da ostanese ke imavme u tim plus use eden prosek. Nisto nema da smeni ako e u tim.

Muabetov mi bese da se donese seriozno pojacuvanje, ete eden Bernardo Silva plati go ke imas zagarantiran plasman vo LS u naredni nekolku godini i ke se bildaat primanjata so toa ucestvo.

Vaka so Diaz ili Hakan isti kur drugo pakovanje, a jas ti garantiram deka ucinokot na turskiot mesi ke go ima kepekov naredna sezona, i so toa ke se potvrdi tezata deka hakan ti e najprecenetiot igrac u istorijata na Milan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Не е ова фудбал Менаџер па да си правиш математики и да си пазариш играчи ко што ти одговара.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
Не е ова фудбал Менаџер па да си правиш математики и да си пазариш играчи ко што ти одговара.
Ok marota ili da te narecam milanskiot syn.

Me boli kur mene, jas kako navivac sakam rezultati, ne navleguvam. Posle tolku vreme vlegoa ls, ako ne mozat da si dozvolat eden klasa igrac da kupat znaci ne rabotat ko so treba.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.657
Поени од реакции
13.156
I Hakan da ostanese ke imavme u tim plus use eden prosek. Nisto nema da smeni ako e u tim.

Muabetov mi bese da se donese seriozno pojacuvanje, ete eden Bernardo Silva plati go ke imas zagarantiran plasman vo LS u naredni nekolku godini i ke se bildaat primanjata so toa ucestvo.

Vaka so Diaz ili Hakan isti kur drugo pakovanje, a jas ti garantiram deka ucinokot na turskiot mesi ke go ima kepekov naredna sezona, i so toa ke se potvrdi tezata deka hakan ti e najprecenetiot igrac u istorijata na Milan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ok marota ili da te narecam milanskiot syn.

Me boli kur mene, jas kako navivac sakam rezultati, ne navleguvam. Posle tolku vreme vlegoa ls, ako ne mozat da si dozvolat eden klasa igrac da kupat znaci ne rabotat ko so treba.
Може да си за се во право, но гледаме дека така не функционира Милан. Можеме сите ние да пишуваме, што ќе ни е овој нека дојде некој Х, но штосот е што нема да дојде тој Х. :)

Се гледа како работат, колку трошат и колку се спремни да трошат. Дали можат повеќе како што велиш ти или не можат како што тврдат тие, воопшто не е важно.

Камо среќа да потрошат повеќе пари и донесат некој екстра квалитет, на било каков начин.

Поентата ми е дека муабетите треба горе-доле да ни бидат во рамките на реалноста. Не е прашање што сакаме, туку што може да биде.

А дали си бил ти во право за Хакан или Саше и јас, нема да се разреши, како и во милион други случаи, што и да биде, ќе си најдеме некое оправдување. :D

И јас сум убеден дека ќе донесат некого, барем ради број, едноставно мора да засилат нешто офанзивно. Ептен би било глупо да остават вака.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.134
Поени од реакции
4.959
Мора да го донесат оној Власич од Русија, десно крило исто фали...не памтам последен пат кога сме имале таму добар играч и замена за Бенасер и Кеси.

И уште еден напаѓач ако Леао не го играат шпиц, мада ќе биде очобол тоа...
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
Мора да го донесат оној Власич од Русија, десно крило исто фали...не памтам последен пат кога сме имале таму добар играч и замена за Бенасер и Кеси.

И уште еден напаѓач ако Леао не го играат шпиц, мада ќе биде очобол тоа...
Suso ne bese los i on imase najmn kreirani sansi vo top 5 ligi. Ama zavrsi vo Sevilla


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Ok marota ili da te narecam milanskiot syn.

Me boli kur mene, jas kako navivac sakam rezultati, ne navleguvam. Posle tolku vreme vlegoa ls, ako ne mozat da si dozvolat eden klasa igrac da kupat znaci ne rabotat ko so treba.
Не сме 2003 година. Ти што имаш нереални очекувања тоа е твој проблем. Ако сакаш такви трансфери ете ти ги ПСЖ и Сити навивај си за нив и гледај си такви трансфери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom