Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.436
Поени од реакции
35.147
Резерва во Монако резерва и кај нас. Да бараме замена за Тео, ама не колку да се каже дека има играч на клупа. Тео ќе мора да одмара и по цел натпревар.
Сега е со мачето и ќе се случи и ништо да не игра со месеци.

По коментари лош во одбрана, дуели, позиционирање, а експлозивен во напад.
Ќе ни ебе мамата позади ако дојде.

Минатото лето го поврзувале со екипи од ПЛ да имаше нешто во него мислам ќе го собереа досега.
Истиот муабет беше и за Далот па заврши работа ко бекап и лево и десно, врска немаше и тој од одбрана па се потсреди некако, секако не може Робертсон од Ливерпул да го бараме за замена лев бек, а и ретко кој јак играч би дошол кога знае дека ќе грее клупа во 90% од сезоната.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.164
Поени од реакции
40.590
Истиот муабет беше и за Далот па заврши работа ко бекап и лево и десно, врска немаше и тој од одбрана па се потсреди некако, секако не може Робертсон од Ливерпул да го бараме за замена лев бек, а и ретко кој јак играч би дошол кога знае дека ќе грее клупа во 90% од сезоната.
Ако одиме на тоа колку да има некој на таа позиција може да се каже дека завршил работа. Како десен бек Кјаер доста му го спасуваше газот на Далот.

Со медицинскиот тим и бројот на натпреварите ќе видиме дали ќе е 90% на клупа.
Истиот муабет за секој што доаѓа како резерва и на крај стартер на 20 од 50 натпревари.
Нека се погоди, ама не ветува многу.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.387
Поени од реакции
8.607
Па и на Тео одбраната не му е силна страна и негови недостатоци и грешки ги покриваше некој друг или резултираа со примени голови, па никој не пишува да го избркаат. Нека им каже некој на ПСЖ да го вратат Хакими пред да уплатат прва рата, затоа што не е добар дефанзивно.

Зарем и не е логично да се донесе играч со слични карактеристики (нормално послаб квалитет) што ќе се вклопи во тактичките замисли ма тренерот?!

Гледајте денес каква улога имаат бековите и како се вклопени во офанзивни задачи. Па тоа е и играта на Милан, гледајте каква улога имаат Тео и Калабрија, затоа и три години по ред бараат бекови со такви карактеристики.

А тоа дека ќе се повредувале па затоа ќе играл повеќе е претпоставка која не менува многу. Милан не може да си дозволи 11 квалитетни првотимци, па нереално е некој да очекува дури и квалитетна клупа на исто ниво.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.702
Тој од Монако брз е и трча. За играч за на клупа за овој Милан тоа е максимумот. Играчи како на времето Урби Еманулсон што поред брзина има и техника и плус се нафаќа да седи на клупа, што тогаш не ни чинеше, и беше плукан у овој фан клуб не се наоѓаат за ефтини пари како тогаш.

У денешениов фудбал такви играчи прават трансфер у mid table клуб у ПЛ и си лапаат и солидна плата и плус играат прва постава.

Еве и Фрипо не одби и отиде у енглеска баш ради тоа, ем боље плата ем прва постава.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.164
Поени од реакции
40.590
Од каде тоа дека не одби Фирпо? Барселона одби, го бараа нашите на позајмица со откуп.

Ако бараат по карактеристики како Тео ни Далот како претходна замена не беше логичен избор.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.393
Поени од реакции
3.574
Играч за на клупа е. Резерва. Не знам што засмилуваш дека може да се донесе на таа позиција за играч што ќе дреме повеќето време на клупа.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.164
Поени од реакции
40.590
Како планирана резерва ќе изигра најмалку 20 натпревари како стартер.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.393
Поени од реакции
3.574
Абе готово. Може и 40 натпревари да изигра ко стартер.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.387
Поени од реакции
8.607
Далот е исто офанзивен бек, само игра со десна нога. :) Тоа е најголемата разлика со Тео не му лежи центаршут од лева страна, затоа центрираше со надворешно ефе со десна. И тој беше место Конти(а и во Калабрија немаа доверб), затоа и во јануари бараа лев бек.


Иако сега дури се пробува и бекови да играат како крила, дешњак лево и обратно.
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.883
Поени од реакции
5.000
Со потезиве на управата до сега ми делува дека наместо ростерот да оди едно ниво понапред од лани ростерот оди едно ниво назад од лани.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.436
Поени од реакции
35.147
Со потезиве на управата до сега ми делува дека наместо ростерот да оди едно ниво понапред од лани ростерот оди едно ниво назад од лани.
Toa im e i planot, edna sezona top4, edna 8mo, da se zbuni javnosta.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.532
Поени од реакции
4.453
Далот е исто офанзивен бек, само игра со десна нога. :) Тоа е најголемата разлика со Тео не му лежи центаршут од лева страна, затоа центрираше со надворешно ефе со десна. И тој беше место Конти(а и во Калабрија немаа доверб), затоа и во јануари бараа лев бек.


Иако сега дури се пробува и бекови да играат како крила, дешњак лево и обратно.
Dalot na pocetok beshe katastrofa ali posle igrase super. Teo e dupka odbrana, bi mozel da proba i so 3-5-2 malce na pripremive Pioli..levo Romagnoli, Tomori i Kjaer vo odbrana..desno bi mozel i Salemakers da igra.

Vlasic e super, ali realno 35 se mnogu za nego..Sabitzer e dosta pomalce a igra i vo dobra liga. Vlasic vo Everton beshe izguben.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.387
Поени од реакции
8.607
Dalot na pocetok beshe katastrofa ali posle igrase super. Teo e dupka odbrana, bi mozel da proba i so 3-5-2 malce na pripremive Pioli..levo Romagnoli, Tomori i Kjaer vo odbrana..desno bi mozel i Salemakers da igra.
И јас мислам дека треба да се проба, пишував веќе, но според мене 3-4-нешто, повеќе би му одговарало на играчите што ги има Милан.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.236
Поени од реакции
31.181
Три позади проба магот Монетла за да му удоволи на капитенот Бонучи. :icon_lol: :icon_lol:
Све, све, ама тоа ќе тргне наопачки- нема назад. Цела сезона пропаѓа ради месец дена експримент.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.393
Поени од реакции
3.574
Со потезиве на управата до сега ми делува дека наместо ростерот да оди едно ниво понапред од лани ростерот оди едно ниво назад од лани.
Не се секирај. Ќе пробаат прво на Робертсон да му се јават дали ќе сака да дојде резерва да биде. Пошто сите тимови имаат по 2 екстра квалитетни леви бекови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom