Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
19 март 2014
Мислења
456
Поени од реакции
619
Имаше шпекулации пред некое време за него.
Кога го купи Рома, а беше и на прегледи кај арамиите, тогаш реално нас најмногу ни требаше.
Сега ни не знам во каква форма е и дали вреди 30 мил и дали се спремни да платат толку.

За Сабитцер се заинтересирани и нека му понудат поголема плата, за да не фати ПЛ.
Им одговара сумата што ја има (20 мил) поради истек на договор 2022 и ќе покрие повеќе позиции.
Како не знаеш у каква форма е кога на Европсково топ изигра и си даде неколку гола
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.937
Поени од реакции
40.106
Како не знаеш у каква форма е кога на Европсково топ изигра и си даде неколку гола
На европското и Јармоленко даде голови ако гледаме по него, мислев во каква форма беше во Леверкузен оваа сезона.

Како и да е и ова не смее да се пропушти ако има прилика.
20210709_195247.jpg
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.385
Поени од реакции
4.171
Берарди појќе работа би завршил.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.854
Поени од реакции
6.964
Каков Шик, тогаш и Пјонтек подобро да го чувавме. :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.003
Поени од реакции
7.805
Какви ќе бидат правилата во Сериа А за измени сезонава? По колку измени ќе бидат дозволени?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.937
Поени од реакции
40.106
Се надевам не се сериозни со Иско, кога планираат да заштедат на плати. Во случај ако планираат да сменат и да се оди на скап АМ подобро Хамес помалку ризичен е.
Поразумно е Сабитцер и ако се додаде тоа дека нема историја на повреди, капитен и е лидер, за разлика од немотивиран и дебел Иско.


И после тие 19 мил ќе се ценкаат да бидат 10 мил :icon_mrgr:

Ако барем пола сезона изигра како на натреварот со арамиите има шанси да го откупат.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.706
Поени од реакции
18.827
Боље Кутињо него Иско. Две големи фудбалски превари и ништо од играчи у моментов, ама Кутињо барем нешто изиграл у кариера за разлика од Иско.
Па може да се надевамо на некоја форма дигање од бразилчево
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.870
Поени од реакции
28.802
Буквално ништо не носат и двајцата. Мртви се со години, ем престари за некој рестарт на кариерата, ем премлади за да донесат искуство во екипата, како Кјаер на пример. Сто пати повеќе би преферирал некое дете, макар било превара како Леао или Хауге, па да се лажам дека ќе го биде, него некој ваков што џабе ќе дојде и ист учунок ќе има.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.706
Поени од реакции
18.827
Треба да запнат по Сабицер, сум го глеал неколку пута гризе момакот. Башка уште една година има од договор нема да кошта пуно.а и глеам Луис Алберто ја спукал со Лацио, нека видат тамо како е ситуација :icon_lol:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.870
Поени од реакции
28.802
Треба да запнат по Сабицер, сум го глеал неколку пута гризе момакот. Башка уште една година има од договор нема да кошта пуно.а и глеам Луис Алберто ја спукал со Лацио, нека видат тамо како е ситуација :icon_lol:
кило гомна пре би јадел со голи раце него со тој Лотито да преговарам.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.937
Поени од реакции
40.106
И со него и без него треба да се донесе играч кој ќе игра секаде во напад.
Автоматски споено мислење:

Треба да запнат по Сабицер, сум го глеал неколку пута гризе момакот. Башка уште една година има од договор нема да кошта пуно.а и глеам Луис Алберто ја спукал со Лацио, нека видат тамо како е ситуација :icon_lol:
20 мил, ама тука е Дортмунд или некој од ПЛ со повисока плата ќе го привлече.

На Лацио не му одговара да го продаде Луис Алберто за помала сума од 50 мил (30% одат кај Ливерпул) и останува можноста да го трампа.
Некаде се пишува Ромањоли и Салемакерс. Јас не би ги дал и двајцата ќе се отвори проблем на други позиции.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom