Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
3.134
Ovie nikako nejkat da go dadat Colombo po nikoja cena se vleckaat so Bresa veke dolgo vreme.

Nz so gledaat tolku vo detevo, valjda nesto so neame nie kapacitet da go vidime.

Mene voopsto so nis ne mi pokaza deka ke bide igrac.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.441
Поени од реакции
4.373
Ovie nikako nejkat da go dadat Colombo po nikoja cena se vleckaat so Bresa veke dolgo vreme.

Nz so gledaat tolku vo detevo, valjda nesto so neame nie kapacitet da go vidime.

Mene voopsto so nis ne mi pokaza deka ke bide igrac.


Sent from my iPhone using Tapatalk
И лани дремеше голем дел од позајмицата на клупа.
Тадич доста се спомнува овие два дена дека имало контакт и дека е се позитивно и он се согласил..сигурно доста подобра опција од нашата екс 10ка.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.755
From an unknown quantity to undroppable: How Kjaer has been a catalyst for Milan's revival (sempremilan.com)


Eдна подлабока анализа за господинот Кјаер. Колку е значаен за овој Милан и како покрива за грешките на соиграчите во одбрана. Никој ништо посебно не очекуваше кога дојде беше баш онака донесен ако се погоди топ ако не па никому ништо и така за мала сума дојде. Затоа и сега не се секирам доколку и донесат некој во години за Мали пари да покрие сигурно ќе биде тоа по длабока анализа. Најмногу гласини има за Тадич ама мислам дека работат зад сцените со некој играч што никој не знае за таа зделка. Мада и да е тоа Тадич немам ништо против. Одлична сезона имаше во Ајакс, иако е во години нема некои сериозни проблеми во повреди. И би бил одлични решение за 2 сезони.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.791
Поени од реакции
6.853
Хроника на еден трансфер перид во фан клуб Милан... Од "ќе растураме со Де Пол, најдобра опција за Милан, топ е", до "па добро ќе ни дојде Тадиќ стар 33 години барем за сезона-две".
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.755
Хроника на еден трансфер перид во фан клуб Милан... Од "ќе растураме со Де Пол, најдобра опција за Милан, топ е", до "па добро ќе ни дојде Тадиќ стар 33 години барем за сезона-две".
Aбе види сеа нормално Де Паул е боље избор само што Милан сеуште не е толку финансиски моќен да си може да дозволи толку да потроши. Веќе потрошија 40 милиони. Сеа уште 10тина за Тонали тоа е веќе 50 милиони. Така да мора и малце реални да сме. Цел е 2-3 сезони редовен пласман ЛШ па после да се иде на титули така да трае тој процес.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.915
Поени од реакции
40.068
Како играч за ротација да, минатата сезона и таков 33 годишен фалеше да ротира цел напад кога немаше кој да игра.

Тоа дека фали и помлад фали и Де Пол им беше одлично решение.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.236
Поени од реакции
504
Jovetic е без клуб незнам во која форма е за Сериа А не е лош..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.915
Поени од реакции
40.068
Мора да работи на некои клучни работи. Не е агрсивен, лош со топка и се однесува како некој од 17 години, а не од 21
Да го дадат на позајмица не верувам да го вратат назад.
Сега им е шанса да земат 5 пати повеќе и дајте ново дете.
Бундес може да му се погоди.

За сопредба иста возраст се со тој Данецот од Сампдорија што не поврузваат. Тој има три пати поголема минутажа и веќе се поврзува со трансфер во поглем клуб.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
3.075
Поени од реакции
7.600
Убаво им ја спуштиле цената од првичните 25+ 10 милиона бонуси на 17 + 3 милиона бонус. Плус и намалена плата прифатил Тонали (y)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.834
Поени од реакции
28.645
Нов Пирло ли се продава, Чезаре Бово ли се продава :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
3.134
Kakov crn Pirlo Ovoj Montolivo da stane ja sreken sum


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.791
Поени од реакции
6.853
Тонали е оној тип на фудбалери, кои Castiel ќе ги користи за компарација кога ќе плукаме по некој млад фудбалер: "Вака и Тонали го плукавте, а гледајте сега како игра добро". :cool: :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom