Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.110
Поени од реакции
3.919
А за Пакета имаме бај бек?
Се разигра во Лион,во овој систем на Милан добро би дошол.
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
10.051
Поени од реакции
23.552
Мислам дека ниту еден фудбалер, дури ни Донарума, го нема напуштено вака педерски Милан како Турчинот.
Гледав клип утрово, пристигнува во Милано и се држи за рака со жената што патем ја молеше да му се врати додека ние го чекавме да заигра. Не знам што ќе ѝ прави на тетоважата 10ка што му е на рака, класична педеровача испадна турчинот, приреди ужасни партии на турнирот и мислам дека во паника побрза да ја прифати првата понуда (се прашувам зошто тоа не беше Милан, мое лично мислење е дека не може да се носи со притисокот дека Ибра е авторитет)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.627
Поени од реакции
2.407
Мене ова со Хакан ми е многу смешно некако. Не демек сеа треба да се трескаме ние со класични навивачки реченици демек оди кај лузери и полошата страна на Милано и демек е слаб и не им носи ништо, туку ми е смешно што братот очигледно е изузетно глуп лик хахаха

Прво, се курчи пред европоското демек по завршување ќе видам каде ќе одам, мислиш ќе фати ќе искине таму со Турција, тие дупиња најлошата репрезентација на турнирот испаднаа, тој тек слаб и за никаде и сеа вика аха еве се договорив со Интер, одам таму ќе земам еден милион појше од ова што ми го нуди Милан. А тие градски ривали и све ова се дешава во екот на оваа ситуација со Донарума кога што глеаш дека навивачите и онака се малце поосетливи од обично. А треба да продужи да живее во Милано, скоро секој ден ќе има сусрети со навивачи и бивши соиграчи, најмалку две дерби утакмици го чекаат следна сезона. Не знам, овој има или изузетно превисоко мислење за себе и мисли дека може да се носи и со притисок и со све или има прениско мислење за себе и е од тие људичиња кои бегаат од секој можен вид притисок. Во секој случај личи на изузетно глуп потег.

Сигурен сум дека и навивачите на Интер после ова ќе имаат мислење за него као за гнида од човек и нема да го почитуваат, иако се согласуваме дека Хакан Чалханоглу за безпари и не земајќи ги другите финансиски реперкусии предвид, не е лош трансфер, далеку од тоа. Ќе се најде таму, не знам каков зијан не може да имаат никако, а може да му фати некој шут од 123те против некоја Салернитана здравје.

Не е сеедно чувство коа ќе изгубиш играчи за без пари, и тоа не праиме муабет за отпишани и боси играчи, Донарума и Хакан, туку влијателни колку-толку во бившата игра на Милан и со каков-таков придонес, ама мене ми е мило што се ослободивме од вакви гниди од људи и да не им го глеам суратот више во тим. Мило ми е и што најголем дел од јавноста и навивачите, конкретно во овие два случаи се согласуваат со управата. Сега е момент кога изгледа дека се е лошо и као Милан да е страната којашто го издувала, али мислам дека Малдини и управата биле спремни на вакво сценарио и знаат што треба да се праи.

Ќе речете и Пирло и Сидорф преминале во контра страната во Милано па не биле сметани за гниди и шупаци, ама тоа било друго. Тие биле на некој начин отпишани од Интер и продаени. Овој турчинов на класичен начин во скоро пата-пата понуди, неотпишан, за без пари, на кварно, ниту ја пријавил понудата на Интер за Милан да има можност евентуално да ја изедначи и дозволил неговата довчерашна екипа од трета страна да дознае дека ја прифатил понудата на Интер. Класичен шупак од човек. Шупче.

Во Интер нека се молат жена му од Хакан да не се запознае со симпатичниот Дамброзио и да му го тури курот на сопругот, дека тој ќе почне да плаче и нема да му се трча, ќе преврти очи пет пати и ќе падне болен, во депресија година ипол.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.225
Поени од реакции
495
Се појавува интерес за Ловро Мајер. Одличен играч дај боже да го соберат.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.709
Поени од реакции
39.706
Милион имиња на тие три позиции од нападот.

Овие се приоритет и добро ќе е ако барем ги имаат за подготовките, а на крај на трансфер период да се чека некој трансфер како Диаз, отпадок од Реал за средина и бековските позиции.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.367
Поени од реакции
3.113
Suso in April 2020: "It is true that Inter made a nice offer for me. Spalletti wanted me at Inter and he spoke to me. Milan and Inter were very close to a deal, but I couldn't join Inter, I was too tied to Milan. "


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.363
Поени од реакции
4.336
Pa od ciganov sto ocekuvase i 500k poveke ke potpise..se izglupira Maldini do nekade i vo pravo e svinjata Mirabelli. Mozese da mu dade kolku saka i posle da leta..vo turcija bi se tepale za nego
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.367
Поени од реакции
3.113
Pa od ciganov sto ocekuvase i 500k poveke ke potpise..se izglupira Maldini do nekade i vo pravo e svinjata Mirabelli. Mozese da mu dade kolku saka i posle da leta..vo turcija bi se tepale za nego
Ako se bolni po Hakan Turcive ke go potpisea sega kako free agent, gleas nikoj ne go saka


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.447
Поени од реакции
26.391
Да ценеле дека е важен за Милан , ќе му дадеа нов договор одамна. Очигледно дека не ценеле и со право по мое мислење. Џабе мелодрами тука се прават.
Максимумот негов се виде и е недоволен, скок во квалитет е потребен на неговата позиција во која он само “бркаше работа'', а е потребен некој што ќе игра стварно.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.081
Поени од реакции
2.493
Pa od ciganov sto ocekuvase i 500k poveke ke potpise..se izglupira Maldini do nekade i vo pravo e svinjata Mirabelli. Mozese da mu dade kolku saka i posle da leta..vo turcija bi se tepale za nego
Како тоа колку сака? Дај му 7 мил и нека ти седи на клупа уште 5 години. После Кеси нека бара 10мил. И помалце плата да му понудеа Интер ќе заминеше, толку е очаен што мисли дека со промена на тим ќе се мотивира себеси да игра нешто. И нема тука што Малдини очајнички да пробува било што.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom