Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.812
Поени од реакции
28.565
Немаме ништо, освен шанса сега да им падне во очите на клубовите од Премиер Лига, за да не отиде во Јуве и да не се нервираме многу. :)
После турниров ќе кошта премногу за било кој Италијански клуб
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.326
Поени од реакции
4.110
Само ако ги дадат пошто-зашто Побега и Брешианини ќе им ебам и Меите и Тонали и се ќе им ебам.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.778
Поени од реакции
6.824
После турниров ќе кошта премногу за било кој Италијански клуб
Тоа да, но дали ќе го бараат клубови кои ќе играат ЛШ и ќе се борат за титула, може на таа карта да го привлече Јуве и овој да инсистира за таму.

Мене ми делува како печен за Лестер, па Тотенхем, Арсенал. На Јунајтед им треба таков фудбалер, но ќе треба ептен ѕверско првенство за таму да отиде.

Во секој случај здраво заебување.

Само ако ги дадат пошто-зашто Побега и Брешианини ќе им ебам и Меите и Тонали и се ќе им ебам.
Тој вториот не го знам, но Побега мислам дека нема да напредува до првотимски статус во топ клуб. А и тешко да игра нешто друго квалитетно освен со тројца во средина. Но кој ги знае, некој подоцна созрева. Не смеат лесно да ги пуштаат.
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.326
Поени од реакции
4.110
Вториот не го знам, но Побега мислам дека нема да напредува до првотимски статус во топ клуб.
Марко Брешианини би требало да биде понапредна верзија од Побега.
Па и за Локатели се правеше ист моабет дека нема да се развие па сега ќе видиме каде ќе игра следната сезона.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.234
Поени од реакции
503
Мислам дека имат бај бек за Локатели само дали ќе се освестат. Сиг ќе одат ние сме Милан моментслно ни треба искуство и ќе го земат Милан Бадељ или Ваљон Бехрами.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.778
Поени од реакции
6.824
Сега гледав што сме пишувале. Во глобала не сме се нешто кој знае колку претргнале со фалење на Локатели, но најмногу е критикуван затоа што сакаше да си отиде и да не прифати да седи на клупа.

А скаут број 1 е дечково. (y)

Август, 2017
Локатели која елеганција само да не улета у некој филм може да биде играчиште.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.391
Поени од реакции
3.132
Za pamet im e voa so Locatelli, buy back na sekoj igrac prodaden od skola.
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
341
Поени од реакции
143
За кој бај бек зборуваме ние, кога тие си дозволија топ 3 голман во светот да им замине без оштета, а кога ќе ми текни за какви голмани се имаат вртоглави суми давано Кепа Челзи го плати 60-70М.
Сезонава имаме добар напредок, ни преостанува да веруваме дека Малдини кој цел живот му е Милан и само Милан ќе го исправи тимов на некој прав колосек.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.911
Поени од реакции
40.062
Некои играчи и клубови не прифаќаат во договор да имаат бај бек или процент од идна продажба.

Исто како што ние не сакаме да дојде кај нас некое дете од Реал или Барселона.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.044
Поени од реакции
2.738
По не знам кој пат Локатели ако останеше никад немаше да го има овој напредок бидејќи немаше да има толку простор и време за игра. Затоа нема потреба од паѓање во трансови.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.812
Поени од реакции
28.565
Милан во тие години можеше Меси да го има и он во Лече ќе завршеше и Милан ќе беше седмо место на крај.
Едноставно самиот клуб беше без компас и план.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
626
Поени од реакции
272
Освен Донарума што го изгубија за 0 , се друге е реално и очекувано , Локатели во Милан немаше да екпслодира како сега , во Сасуоло го имаше тренерот и просторот за напредок .
Сега треба паметно да се игра со Кесие и другите , што отидол од Милан е завржена приказна
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.391
Поени од реакции
3.132
Освен Донарума што го изгубија за 0 , се друге е реално и очекувано , Локатели во Милан немаше да екпслодира како сега , во Сасуоло го имаше тренерот и просторот за напредок .
Сега треба паметно да се игра со Кесие и другите , што отидол од Милан е завржена приказна
Ne e muabetot deka ke se razviel vo Milan kako vo Sassuolo, no dobro bi bilo da implementiraat buy back.

A toj muabet deka klubovite ne sakale takvi raboti vo dogovori toa ne drzi voda, im davas igrac na boranija ekipa i ti diktiras. Ti postavuvas uslovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.778
Поени од реакции
6.824
Ne e muabetot deka ke se razviel vo Milan kako vo Sassuolo, no dobro bi bilo da implementiraat buy back.

A toj muabet deka klubovite ne sakale takvi raboti vo dogovori toa ne drzi voda, im davas igrac na boranija ekipa i ti diktiras. Ti postavuvas uslovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Точно... Ако не може младите да се развиваат во Милан, зошто имаме младински категории и зошто купуваме млади фудбалери?

Таа теза дека нема да добиел простор ми е скроз безвезна. Па и Габиа нема да добие простор, да имавме подобар избор за голман и Донарума немаше да добие доволен простор, Тонали или некој друг да беше место него, исто не може да добие доволно простор како Бенасер и Кеси.

Треба да се процени добро со кој фудбалер што да се прави, ако нема простор, сака да игра, а веруваш во него, ќе се менаџира сета таа работа поинаку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom