Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.165
Поени од реакции
3.976
Маигнан 13милиони,Томори 28,5милиони,40+ милиони до сега за статус кво ситуација во ростерот.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.633
Поени од реакции
6.494
Маигнан 13милиони,Томори 28,5милиони,40+ милиони до сега за статус кво ситуација во ростерот.
Па добивме стопер кој го бараме уште од минатото лето. Ако не дадеа пари за Томори, првин ќе имавме назадување, а кој знае што ќе се случеше до крајот на трансфер периодот и дали ќе најдат подобар и поевтин од Томори.

Задржуваш квалитетен штопер, некој кој веќе се покажал, која е алтернативата? Ти го пишуваш ова како Милан да губи нешто со овој трансфер, поточно како да не добива ништо, а се потрошени пари. :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.000
Поени од реакции
7.792
Го гледам Чалханоглу и се ми иде према тоа дека човеков уствари услуга ни прави


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.916
Поени од реакции
7.299
Многу фокусиран Хакан на европсково првенство, ќе завршат со 0 бодови и 0 постигнати голови а како тргнало највисока добиена понуда ќе биде од Трабзон
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.165
Поени од реакции
3.976
До сега 40 милиони потрошија,Хакан е педерче и не заслужува нов договор но ако не го продолжат ќе мора да дадат уште 40 милиони да го заменат,тоа се потрошени 80 милиони а ростерот нема да биде upgrade-уван од тој што го имавме до сега а мора да се оди чекор понапред.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.000
Поени од реакции
7.792
Како рече Малдини, ве хев то би кријетив ин д маркет.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.633
Поени од реакции
6.494
До сега 40 милиони потрошија,Хакан е педерче и не заслужува нов договор но ако не го продолжат ќе мора да дадат уште 40 милиони да го заменат,тоа се потрошени 80 милиони а ростерот нема да биде upgrade-уван од тој што го имавме до сега а мора да се оди чекор понапред.
Саше не паѓај под притисок. :) Нема откажување од братот Хакан. И така цела Турција е за никаде, а и тој полошо не може (барем се надевам :D).
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.383
Поени од реакции
3.121
До сега 40 милиони потрошија,Хакан е педерче и не заслужува нов договор но ако не го продолжат ќе мора да дадат уште 40 милиони да го заменат,тоа се потрошени 80 милиони а ростерот нема да биде upgrade-уван од тој што го имавме до сега а мора да се оди чекор понапред.
Ja bi go izbrkal ko kuce, makar i poslabi da sme dogodina :D
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.633
Поени од реакции
6.494
Ja bi go izbrkal ko kuce, makar i poslabi da sme dogodina :D
Твојата омраза кон Хакан е несразмерно поголема од мојата и на Саше љубов кон него. :D

А најголема е депресивноста на Хакан. Има некој матен, изгубен поглед веќе некој месец, а посебно сега на првенство. Како ми делува најдобро ќе му е да си отиде во Катар да си ги земе тие триесет милиончиња, некако не ми делува способен да се носи со притисок, уште кога ќе му се развика Ибра. :)
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.225
Поени од реакции
495
Локатели, Берарди мислам дека добро би дошле..
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.633
Поени од реакции
6.494
Немаме ништо, освен шанса сега да им падне во очите на клубовите од Премиер Лига, за да не отиде во Јуве и да не се нервираме многу. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom