Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.453
Поени од реакции
26.415
За нас можеби добро сценарио ќе беше Аталанта да ја пречекаме безбедна последно коло и да излезе со втор тим па некако да запнеме да тепаме, ама јасно е дека нема правила. Јуве ако тепа вечер ќе биде прав покољ буквално до последна секунда. Наполи што киксна е добра работа, како и да е.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.585
Поени од реакции
2.293
Имаме две утакмици со директни конкуренти за ЛШ. У наши раце е реално. Ако ги бива нека се изборат, ако не нема што да бараме да се резилиме у ЛШ како Интер оваа година. Тоа колку пари ќе земеме ако играме ЛШ не ме интересира нека мислат тие што плата зимааат.

Ако не се изборат нека земат асолен трењер следна сезона, може Рагник и боље ќе беше оваа сезона да го имаме уместо Пиоли што ги игра мртвите Саличе и Диаз пред Хауге што кога му се даде шанса сто пати боље изигра од нив.

А Донарума пичето демек плачел, ако толку сакаше да остане у Милан до сега сто пати ќе потпишеше ни пари ни ЛШ....Буфон у втора лига играше за Јуве а гомнаров малку му е да е најплатен играч у тим. Мрш нека брани у Јувентус, јас се кладам дека кариерата ќе му страда ради тоа, има карма....
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.711
Поени од реакции
39.715
Аталанта игра и финале куп неколку дена пред натпреварот.
Торино и Каљари нема да се баш лесни натпревари и тие може да ни земат бодови. Густо е и за борба за опстанок.

Сите конкуренти играат со по некој од Специја, Каљари, Торино, Фиорентина, Беневенто плус Сасуоло брка ЛЕ, така да ќе биде неизвесно.

До крај крај нека соберат уште 8 бода, сигурно некој ќе киксне.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.210
Поени од реакции
33.898
Да не се љути братот курајбер, класичен Милан последниве 2 месеци, умреа скоро сите играчи освен Кеси нормално, не ми е јасно ни со кој образ ни па како очекуваат да им ги даде некој тие плати на двоецот Хакан-Џиџо ама мене лично нема да ме допре ако си отидат двајцата за 0.

Полупросеци ко Малиновски(ради навредава има мајка да ни разебе последно коло) имаат статистика која тој ја нема у 2 сезони али битно 7м евра плата ќе бараме, мислиш Барса и Реал го врбуваат цело време.

Џиџо сфака част бро, имаш предиспозиции да бидеш легенда у играва, икона, класа голман ама на 22 години со тоа прасуљакот не може да ми барате 12 милиона по сезона и не може, еве бе, нека може али прво да научиш да излегуваш на нафрлени топки.

Ќе биде покољ до крај, ни одговара Удине да напраи некое чудо сега ама немам ич надеж во нив.


п.с Без разлика на пласман во ЛШ, мораме да бараме и наговараме посериозно тренерско име.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.424
Поени од реакции
6.037
За нас можеби добро сценарио ќе беше Аталанта да ја пречекаме безбедна последно коло и да излезе со втор тим па некако да запнеме да тепаме, ама јасно е дека нема правила. Јуве ако тепа вечер ќе биде прав покољ буквално до последна секунда. Наполи што киксна е добра работа, како и да е.
Ма Аталанта и Гасперини ако можат здраво ќе ни го плеснат. А никогаш не си сигурен дали е подобро да играш против екипа која исто е во грч или опуштена, на која ништо не и треба. И двете опции се заебани, па како се погоди така.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.363
Поени од реакции
4.336
Aha sekako Atalanta kje ispadne so vtor tim..oni sampioni da bea kje igraa da ne pobedat. Ako ne obezbedat do togas moze slobodno da se odpisat..gubea so botski timovi a i so igrava ne se bash za CL
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
492
Поени од реакции
499
коиии гзлари се јуве цццц мора да ги тепаме следно коло
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.362
Поени од реакции
640
коиии гзлари се јуве цццц мора да ги тепаме следно коло
Vidi po nekoja logika da ne tepase Juve vecerva,utakmicata so nas ke im bese must win ama bukvalno zivot ili smrt,ke moraa da brkaat pobeda po sekoja cena,vaka ima prostor za edno nereseno sto nema da bide loso za nas bidejki ke ostaneme pred Napoli radi megusebniot duel.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.193
Поени од реакции
31.535
Vidi po nekoja logika da ne tepase Juve vecerva,utakmicata so nas ke im bese must win ama bukvalno zivot ili smrt,ke moraa da brkaat pobeda po sekoja cena,vaka ima prostor za edno nereseno sto nema da bide loso za nas bidejki ke ostaneme pred Napoli radi megusebniot duel.
Ne im odgovara i vaka nereseno na juve, zaso so napoli imaat polos megjuseben skor, dvete pobedija po edna ama napoli 1-0 doma a juve 2-1, taka da i vaka i taka za Juve ovaa e must win vo slucaj i Napoli da pobedat sledno kolo.Plus ne zaboravaj deka i Lazio ima edna pomalce koja ako ja pobedi ke dojde na -2 od Milan a imaat bolji megjuseben, taka da i na Milan a i Juve ne deka bi im odgovaralo neresno ako i Napoli i Lazio pobeduvaat.
Golem haos e sea za toa LS mesto na tabela, narocito ako i Lazio se vmesaat jako.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.113
Поени од реакции
3.920
Andriy Shevchenko:"It’s not a team, it’s a family. When you arrive at Milanello they treat you like a family person. I dream of coaching Milan one day, it would be amazing.”
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.846
Поени од реакции
2.387
Слободно. Мада во овој случај гарант ќе не шитне во недела. Ама тоа ќе оди на душа на Малдини, Масара и Пиоли ако дозволат да се стават во таква ситуација.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.113
Поени од реакции
3.920
Редно време е да стават крај со Мино и сите негови агенти.
Се да им ебам крвта покварена.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
612
Поени од реакции
269
Site mediumi vo Italija deneska pisat protiv Milan bas pred navazniot mec na sezonata .
Deka Milan igra prlavo so Donaruma , a nikoj ne pusave deka Paratici na poluvreme se simnal na teren protiv sudijata .
Loso ni se pisuva
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.711
Поени од реакции
39.715
Кој ви е крив што ги читате. Истите тие кои кај други екипи пишуваат дека се е розево и сите играчи ќе ги купат ова лето. Ние ќе ги изгубиме сите играчи за без пари, немаме за трансфери итн.

Клубот одлучува дали некој треба да игра или не.

Не е лоша понуда ако се работи за подолг договор без клаузула.
Дај му 20 мил провизија и нека не замара до 2026, тоа му е целта да добие.

Не може да не се соработува со Раиола или Мендеш кога веќе секој играч е поседуван од страна на овие двајца.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom