Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.453
Поени од реакции
26.410
Саше, а зошто од Хакан не барале вакво нешто? Мислат дека Милан нема шанси без него, дека е многу добар дечко, па никој не се сомнева во него или мислат дека нема шанси никој да му ја даде таа плата и ќе си остане во Милан? :D
За Хакан нема информација дека преговара со Јувентус и на Хакан не му е агент онаа свиња.
Јас сум сигурен дека таа комбинација, Мино и Јувентус, доколку е потребно, би пробале да влијаат врз Донарума, дали би успеале не е ни важно, доволно е еден кикс на Џиџо до крај на сезонава за да тоа постане валидна теорија.

Катастрофално се изменаџира ова со Донарума од страна на Милан, најмалку е он крив тука, ама сега веќе е касно. Непотребна драма и тензија внесоа во и така тензична ситуација. Или нека му го дадат договорот одма и да ја смират работава додека не е отидена предалеку или нека го седнат на клупа до крај.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.846
Поени од реакции
2.387
Тонали мора да стартува пред Бенасер. Тој после повредата е очаен. Нека одмори и од сега нека се спрема за наредна сезона. Би ги продал Ребил, Леао и Саму. Не може такви играчи кои играат на 10 натпревари во сезона добро а на другите 30 ги нема да се прв избор. Томори пак имаше неколку грешки. Мислам дека премногу притисок му се направи после одличниот старт. 28 милиони се премногу за играч кој се губи под притисок. А Далот би го откупил. Не е толку лоша опција за да ротира лево и десно. Меите и Диаз експресно би ги вратил. И ова лигушов Донарума ако не потпише до натпреварот со јуве треба да се прати на трибини и кој го ебе.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
612
Поени од реакции
269
Donaruma e lut na klubot sto prifatile curva sud da ima sostanok so igracot.
Spored situacijata krajot na Donaruma e tuka so Milan , 8 mil ne se dovolni za nov dogovor .
Juve next step , Maldini i celiot tim se so Riaola i Dona neka si ebat mater
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.113
Поени од реакции
3.920
Саше, а зошто од Хакан не барале вакво нешто? Мислат дека Милан нема шанси без него, дека е многу добар дечко, па никој не се сомнева во него или мислат дека нема шанси никој да му ја даде таа плата и ќе си остане во Милан? :D
Ако на време се средеа сите договори а не да се чека 5 до 12 ситуацијата во тимот ќе беше многу поразлична,ќе немаше тензии и препирања и сигурен сум дека нема да дојдевме во ваква лоша ситуација на табелата.Се добро што се сработи во 2020 сега се е залудно.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.453
Поени од реакции
26.410
Donaruma e lut na klubot sto prifatile curva sud da ima sostanok so igracot.
Spored situacijata krajot na Donaruma e tuka so Milan , 8 mil ne se dovolni za nov dogovor .
Juve next step , Maldini i celiot tim se so Riaola i Dona neka si ebat mater
Со право е љут. Таквo ставање пред свршен чин и притисоци се карактеристични за балкански клубови. Многу е долно што не го заштитиле и може да се сфати дека е и координирано.

Малдини најдобро од сите знае колку штетни може да бидат тие луѓе по неговото искуство со нив.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.113
Поени од реакции
3.920
А
Дали направија грешка што ќе чекаат да видат дали ќе се обезбеди пласман во ЛШ за да ги продолжат договорите,мислам дека ако порано се завршеше со договорите немаше да има тензии во тимот и ситуацијата ќе се одразеше поинаку на табелата.
Вака кога нема хармонија во тимот тешко дека ќе се стигне до четврто место кое по автоматизам значи и губење на битни играчи како слободни агенти и наместо да се направи чекор напред следната сезона Милан ќе направи два чекори назад.
Ќе си отидат играчи како слободни агенти а буџетот за трансфери ќе биде многу мал за да се најде замена за истите па ќе мора да се задоволиме со Иличич,Филип Џурич од Сасуоло или играчи од таков калибар али битно Ибра ќе биде тука кој како најплатен во ростерот многу ретко ќе го гледаме на теренот како оваа сезона но битно ќе дава огромна морална поддршка на соиграчите.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.363
Поени од реакции
4.336
Глупост направи Малдини со ова што чека на ЛШ, сите знаат дека ако не обезбедат ЛШ нема да им продолжат на Донарума и Хакан..а на Ибра му дадоа..малце глупо е тоа.

Донарума претерува али сељачки е ова што пуштиле навивачи да разговараат со него, ако воопшто знаеле. Нека си иде ако веќе сака, голман ќе најдат сигурно..важно е играчи да задржат и да донесат нови. Хауге незнам што му е на Пиоли сигурно има некој проблеми со него..на почеток му даваше шанса и се, па од Саму па и Анте е во никаква форма сигурно ќе изигра подобро. Брахим исто е цреп, има потези само да објави на инстаграм а цела игра му е катастрофа.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.846
Поени од реакции
2.387
Глупост направи Малдини со ова што чека на ЛШ, сите знаат дека ако не обезбедат ЛШ нема да им продолжат на Донарума и Хакан..а на Ибра му дадоа..малце глупо е тоа.

Донарума претерува али сељачки е ова што пуштиле навивачи да разговараат со него, ако воопшто знаеле. Нека си иде ако веќе сака, голман ќе најдат сигурно..важно е играчи да задржат и да донесат нови. Хауге незнам што му е на Пиоли сигурно има некој проблеми со него..на почеток му даваше шанса и се, па од Саму па и Анте е во никаква форма сигурно ќе изигра подобро. Брахим исто е цреп, има потези само да објави на инстаграм а цела игра му е катастрофа.
Не знам што е глупо. Донарума доби понуда со поголема плата од таа на Ибра не ја прифати. А и Хакан доби понуда ко што заслужува играч кој има изиграно само една полусезона на ниво.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.363
Поени од реакции
4.336
Не знам што е глупо. Донарума доби понуда со поголема плата од таа на Ибра не ја прифати. А и Хакан доби понуда ко што заслужува играч кој има изиграно само една полусезона на ниво.
Pa Ibra igra po pola sezona samo a dobi..Hakan nema zamena na taa pozicija i zatoa e taka. Za Donaruma nema da ponudat nisto povekje dodeka ne se znae dali kje ima CL ili ne..
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.846
Поени од реакции
2.387
Pa Ibra igra po pola sezona samo a dobi..Hakan nema zamena na taa pozicija i zatoa e taka. Za Donaruma nema da ponudat nisto povekje dodeka ne se znae dali kje ima CL ili ne..
Ибра и да игра поласезона само па е прв стрелец и играч со најголем придонес за тимот. Хакан што не е. Каква врска има тоа што нема замена за Хакан па тоа како оправдување му е за очајот што го покажува на терен?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.998
Поени од реакции
7.792
Абе ајде се уби од плачење мислиш лисјата паѓаат гледаме и му сметало тоа што до него дошле навивачи. Само си наоѓа причини за да се правда ама ако нека му служи на чест.

Дечкото од 20 години зима Х милиони, брат му го донесоа, Раиола го трпиме итоа мислам дека не му беше од старт агент, човек го направија и прв репрезентативен голман и сега клубот требал да го штити од навивачите, истите тие што пред 10 дена беа возвишувани зошто го спасиле фудбалот.

Море и некој шамар да добие и така нема образ дечкото нема да биде којзне колку страшно.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
612
Поени од реакции
269
Sagata na Donaruma pocno od pred 4 godini so uceni , sega od sakam da ostanam vo Milan do uste nemam nisto doneseno odluka pa do ne sun pisal so nieden klub , znaci sega i Juve e opcija za nego ne samo za Riaola .
Maldini i Milan se vinovni no vrv e Donaruma nema opraduvanje za nego
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.113
Поени од реакции
3.920
Во ред лигуш е ќе брка пари со Мино и не сака да игра во Милан,но управата требаше да изигра попаметно и да ќари нешто од него во ваква кризна и тешка економска ситуација а не да дозволи најголемиот голмански талент во последниве 10 години да си отиде како слободен агент.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.998
Поени од реакции
7.792
Во ред лигуш е ќе брка пари со Мино и не сака да игра во Милан,но управата требаше да изигра попаметно и да ќари нешто од него во ваква кризна и тешка економска ситуација а не да дозволи најголемиот голмански талент во последниве 10 години да си отиде како слободен агент.
За него не требаше да се изигра на друг начин, за сите други да ама за тој што викаше дека капитенска лента сакал да му се врати не требаше да се изигра на наков поразличен начин.

Ако клубот се одлучеше да го продаде ќе беа алчни и дека не знаат да работат ама сега се фрлаат маските. Се надевам брзо ќе се реши ситуацијава со коронава и ќе имаме прилика да му кажеме се што ни е на срце.

Има една песна од Прљаво Казалиште и една строфа иде вака:

Данас учим сина ходати
Први корак je најважнји
Побједе су порази
Кад се образ погази


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.846
Поени од реакции
2.387
Ви кажав и другите ќе киксаат. До последно коло ова ќе се решава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom