Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.665
Поени од реакции
3.376

За жал сагата но и тагата ќе продолжи и следната сезона.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.665
Поени од реакции
3.376
Ако не потпишат уште еден расен центарфор се е залудно.

До крај во борбата за пласман во ЛШ мислам деека имаме најтежок распоред.

Milan run-in
Lazio (A), Benevento (H), Juventus (A), Torino (A), Cagliari (H), Atalanta (A)
Atalanta run-in
Bologna (H), Sassuolo (A), Parma (A), Benevento (H), Genoa (A), Milan (H)
Juventus run-in
Fiorentina (A), Udinese (A), Milan (H), Sassuolo (A), Inter (H), Bologna (A)
Napoli run-in
Torino (A), Cagliari (H), Spezia (A), Udinese (H), Fiorentina (A), Verona (H)
Lazio run-in
Milan (H), Genoa (H), Fiorentina (A), Parma (H), Roma (A), Sassuolo (A), Torino (H, yet to be scheduled)
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
541
Поени од реакции
213
И после овој распоред , има некој кој мисли дека идаме ЛШ , ни најголемите оптимисти не веруват , здравје друга година !!!
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.501
Поени од реакции
5.979
Вака распоредот делува како најлош за нас ама се е можно, кај Аталанта имаат имаат тешко гостување кај Сасуло кој влегува во форма а Џенова и Беневенто ќе бркаат бодови за опстанок така да можен е и тука некој кикс. Ќе биде интересно во последното коло во директен дуел со нив на гости да одлучува ЛШ :cautious:

Лацио иако натпревар помалку имаат ги рачунам како отпишани, помеѓу другиве 4 ќе биде борбата за 3те места.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.832
Поени од реакции
22.595
Ако дојдеме до ситуација последно коло со Аталанта да ни зависи работава, сигурен сум дека џабе ќе се играа таа утакмица.
Торпедирани ќе бидеме и со плачки накај дома испратени. Нема сценарио во кое би извадиле поволен резултат. Полесно би поминале со Јуве него со Аталанта.
Многу, ама многу заебаа со Сасуоло.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.665
Поени од реакции
3.376

Фала Мино во уста да те ебам,крв да серете ти и твоите играчи.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
541
Поени од реакции
213
Мино не е крив , тера своја работа , Донарума и Хакан со нивните идеи можеби и го расипа атмосферата на тимот и не одалечеа од топ4 , а и вина има и Паоло Малдини , требаше подобро да се менаџира ова работа .
полека но сигурно најомразен играче ке биде излгеда Доларума , педер у душа ако и потпише со Јуве , а друго нема каде
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.210
Поени од реакции
1.395
Не може ни јуве да го потпише пошто веќе Шчезни зима доста голема плата. Мора да се ослободат од играчи пред да му дадат таков договор на Донарума. Така да... А и башка мислам се чека да се види дали ќе играме ЛШ наредна година. Што е сосема во право да почека да види. Греота е таков голман да не игра во ЛШ. Така да нема што да се љутиме на Донарума. За Хакан кој го ебе. Со пола сезона во 4 години тука слободно кај сака нека крши глава.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.665
Поени од реакции
3.376
До кога со двојни стандарди бе :pos:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.781
Поени од реакции
4.413
Не може ни јуве да го потпише пошто веќе Шчезни зима доста голема плата. Мора да се ослободат од играчи пред да му дадат таков договор на Донарума. Така да... А и башка мислам се чека да се види дали ќе играме ЛШ наредна година. Што е сосема во право да почека да види. Греота е таков голман да не игра во ЛШ. Така да нема што да се љутиме на Донарума. За Хакан кој го ебе. Со пола сезона во 4 години тука слободно кај сака нека крши глава.
:mad:

Не го дочитав до крајот постот, а го лајкнав.:D

Шала на страна, на почеток ми беше глупо за Донарума и Хакан, ако не за друго, барем да се заработеше нешто на нив. Сега веќе скоро да ми е се исто.

Од една страна, ако биде така, клубот лошо ја одработил целата ова работа, од друга, пак, мора да се постави некоја граница и со некои да се заврши на овој начин. Па не може и Милан да биде заложник.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.210
Поени од реакции
1.395
:mad:

Не го дочитав до крајот постот, а го лајкнав.:D

Шала на страна, на почеток ми беше глупо за Донарума и Хакан, ако не за друго, барем да се заработеше нешто на нив. Сега веќе скоро да ми е се исто.

Од една страна, ако биде така, клубот лошо ја одработил целата ова работа, од друга, пак, мора да се постави некоја граница и со некои да се заврши на овој начин. Па не може и Милан да биде заложник.
Тоа требаше на почекот на сезона се продадат ама ајде ете имаат некоја надеж дека ќе продолжат договор. Па ќе кажам клучно е ЛШ дали ќе се избори или не. Ако се избори сигурен сум дека ќе им се продолжи договор.
Автоматски споено мислење:

До кога со двојни стандарди бе :pos:
Кои се тие двојни стандарди?
Автоматски споено мислење:

Ибра нема да игра против Лацио. Манџукич ќе стартува. Последна шанса за Манџукич да покаже дали заслужува да остане. Како и да наредна сезона мора Белоти да се земе или некој сличен. Не смее исти проблем ко сезонава да се има.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom