Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Одма за оваа глупост Пиоли треба клоца да јаде. Чисто на неговата неспособност иде овој пораз. Кои се тие моронски и закаснети измени. Уште ќе преговарале да ги купат овие полуаматери што се на позајмица.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Se ceka Kastiel da smiri situacija so negovata famozna recenica

ne se treskajte od zemja


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.047
Поени од реакции
653
Neka stavat kluc na klubot , sramno e ova sto go pravat , Pioli uste metie doma neka go zema
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.765
Поени од реакции
13.413
Море нека изборат четврто место, па нека надградуваат, ако треба и без сите таму. Доста ми е веќе секоја година почнување од почеток.

Инаку, не знам дали сум изнервиран премногу, но прв пат сезонава не сум сигурен во тоа четврто место.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.047
Поени од реакции
653
Cetvorto mesto so denesniot poras e zaguben ,sledna ke padnat so poraz od Lazio
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Abe kakvo 4to mesto, ovie site u depresija ke bidat posle utakmicava, Lazio Atalanta Juve u gosti. Dusata ke ni ja izvadat. Ke ne potpopat. Baska i ne veruam da gi tepaat ostanatite utakmici do kraj. Depresivni se sega.

Dogodina ne samo so ke bideme na pocetok. Ke startuvame bez Donnarumma, Calhanoglu, najverojatno nema ni Ibra da mozat da si go dozvolat bez LS. Tomori ne veruam da go otkupat isto.

Sledna sezona nazad na pravite pateki, 6-10to mesto.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Abe kakvo 4to mesto, ovie site u depresija ke bidat posle utakmicava, Lazio Atalanta Juve u gosti. Dusata ke ni ja izvadat. Ke ne potpopat. Baska i ne veruam da gi tepaat ostanatite utakmici do kraj. Depresivni se sega.

Dogodina ne samo so ke bideme na pocetok. Ke startuvame bez Donnarumma, Calhanoglu, najverojatno nema ni Ibra da mozat da si go dozvolat bez LS. Tomori ne veruam da go otkupat isto.

Sledna sezona nazad na pravite pateki, 6-10to mesto.
Одлична експертиза мора се признае. Ма какво 4то место може и од лига ќе одпаднеме.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.765
Поени од реакции
13.413
Одлична експертиза мора се признае. Ма какво 4то место може и од лига ќе одпаднеме.
Јас бев со тебе најголем оптимист, но сега веќе ќе биде заебано за четврто место.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Јас бев со тебе најголем оптимист, но сега веќе ќе биде заебано за четврто место.
Абе и ја сум нанервиран ама нема стварно потреба од толку паники сеуште. Имаме доволно предност да си дозволиме кикс некој. Пошто ни ние ни конкурентите нема се да тепаат да крај. Ако изгубиме и од Лацио тогаш ќе е проблем. Овој натпревар не го изгубивме ради немање квалитет. Туку поради што Пиоли е морон. Реши да брани 1 0. Плус закасни ептен со измените. И пробуваше некои идиотски ротации. Друго во гости играме многу подобро што ќе биде и предност за нас. Само Ибра да е здрав не ни треба ништо друго.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.489
Поени од реакции
4.718
Кое 4то бе, умре тоа, ако можи некако лига европа, ама и тоа не е за вервање. Џабе е се, нека не излегваат поќе да се срамат. Нема надеж за нас, се е пропаст................
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Кое 4то бе, умре тоа, ако можи некако лига европа, ама и тоа не е за вервање. Џабе е се, нека не излегваат поќе да се срамат. Нема надеж за нас, се е пропаст................
ti pa duri po depresiven si od igracive na milan, liga evropa ke igrame nema maka za toa
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Takticarov Pioli samo neka ne vadat mesto vo CL bar on da leta..edna zamena nema pogodeno cela sezona. Koga vodea na 20 utakmici na kraj zavrsuva so 2 izmeni mesto da koci igra on izigrava nesto.
Katastrofa teska..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom