Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.064
Поени од реакции
9.575
Томори е солиден но не сум сигурен дека вреди 28 милиони,но сеуште е рано да се осудува.
Со тоа што е играч од премиер лигата цената му е повисока за 50%. Сите знаеме што просеци од Англија медиумите ги направија светска класа а колку реално испаднаа дека се навистина светска класа.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.238
Поени од реакции
504
Добро е шо испаднавме од купот ги уништи неможат да одат.
-Салемакерс е катастрофа нека го земат Даглас Коста ќе се најде
-Томори доста киксови
-Тео почна да мисли дека е играч од светска класа а уште е киксер во одбрана.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.074
Поени од реакции
2.835
Премногу изморени се се гледа. Напорна недела битно го добивме натпреварот. Имаат таман 7 дена се одморат малце. Следуваат уште 2 лесни па после тежок распоред.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.706
Поени од реакции
18.827
Цената му е таја пошто без проблем тие пари за него ќе ги дада Вест Хем, Вотфорд, и некои такви.

Шефилд летово платија 20 и кусур милиони фунте за некок младинец на Ливерпул што ни мајка му не го знае дома дека е фудбалер
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.385
Поени од реакции
4.171
Со тоа што е играч од премиер лигата цената му е повисока за 50%. Сите знаеме што просеци од Англија медиумите ги направија светска класа а колку реално испаднаа дека се навистина светска класа.
За 18 милиони може да го земат Јапонецов од Болоња,висок е и може да игра и десен бек,плус ќе им останат 10 милиони за друг играч.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.064
Поени од реакции
9.575
За 18 милиони може да го земат Јапонецов од Болоња,висок е и може да игра и десен бек,плус ќе им останат 10 милиони за друг играч.
Не работам менаџер на финансии во АЦ Милан за да знам што е исплатливо. :icon_mrgr:
Си има таму платени за тоа што треба да се замараат.
Нас како навивачи задача ни е да идеме на стадион, да купуваме карти, да купуваме спортска опремам и да уживаме или да се нервираме.
Но секако ако размислиме логички скаутите на Милан треба премир лигата да ја избегнуваат заради напумпаните цени.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.937
Поени од реакции
40.106
Можеа и полесно и порано да завршат, ама кога Тео е ептен наивен два пати изгуби топка и откако ја изгуби за враќање назад ептен мрза. Мора да прекине или навреме да ја подаде топката. Откако влезе Бенасер и Салемакерс имаше подобро позиционирање и доминираа.
Томори треба повеќе да работи на позиционирање и да е посмирен со топка, ќе добие шанса сега покрај повредата на Кјаер. Калулу е помлад и изгледа како тој да е постариот. Треба да игра подобро од него, за да ја оправда цената и да го откупат.

Пиоли премногу е зависен од некои играчи посебно тројката Кесие-Бенасер-Хакан. Отсуствата на тие важни играчи поради повреди и вирусот од ноември наваму си направи да се осети ваквата игра.
Дај веќе нека прекинат отсуствата по што ептен битен дел од сезоната следува.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.454
Поени од реакции
4.378
Salekmakers pretrca dosta na kraj nemozese, trebase kaj 80ta da go smeni so Barbikata.

Tomori ne beshe tolku losh, imase i dobri pokrivanja..prv natprevar mu e i mora da se uigra. Teo da ne se glupirashe kje beshe lagano..Bologna ne shutnaa na gol prethodno, vazna e so pobedija.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.887
Поени од реакции
1.003
Nemam nisto protiv so vaka osvoeni bodovi na sila..Lani 46 boda imavme u 30 kolo,dobro e,pobeda i so krotone bi znacelo definitiven pomin na krizata ,kaj sekoja ekipa se desava takov pad.Imame posirok roster sega,nemame diskvalifikuvani ni povredeni,samo nadobro moze da ide rabotata
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.855
Поени од реакции
6.965
Мене Томори не ми беше лош. Имаше две-три интервенции кои некако излегоа несмасни.

А пас играта не му е посилна страна како на Калулу. Кој знае да се реши на некоја интересна опција. Кај овој е најчесто пас до најблизок.

Но, се кога ќе се земе, мислам дека Томори треба да има предност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom