Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.802
Поени од реакции
4.449
Изгледа најлошо прво полувреме сезонава. Не знаеш кој е полош. Меите, Ибрахимовиќ, Тео, Калулу, Кеси, Тонали...

Тео посебно ме изнервира неколку пати. Безвезни опасни пасови, форсирање меѓу тројца да помине, себичење кога треба да проигра...

Ништо не им успеа, а и тоа што беше донекаде добро брзо го засеруваа (Ибра два пати барем).
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
270
Поени од реакции
215
Pak podobro ke izigrase od ova, ko muva bez glava iskaca na pola teren faul da naprai pa se pravi dupka pozadi.. iskusen e Tomori iako e tolku mlad.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.875
Поени од реакции
979
premnogu se uigrani ovie kopili,edna akcija ko na playstation izigraa.Se nadevam deka fizicki kako sekogas ke padnat vtoro poluvreme inaku tesko ke e
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.958
Поени од реакции
7.679
На страна што се уиграни, ама и ефикасни се знаат шансите да ги претворат во гол. По грд тим и тренер нема во лигава. Овој Гасперини не можеш да го мразиш само ако е тренер на Интер..

Кога сме кај нас, цела сезона ја играме со 3-5 првотимци надвор од ростерот. Тоа си го зема данокот на вакви утакмици и не можеме да се составиме со топката.

ПС. Чива идеја беше овој со икебанава да го стават полушпиц треба одма од плата да го репнат. Така нигерчињата стануваат покондурени сељаци и мислат дека се можат да играат и после оди објасни му дека он е купен за орање а не за ѕвезда да биде.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.407
Поени од реакции
39.066
Никаква агресивна игра од средниот ред, затоа Иличич ќе прави што сака и ќе проба да шутира од каде сака или изнуди фаул.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.802
Поени од реакции
4.449
Од глупост во глупост...

Добро е што се враќа Бенасер, но изгледа Хакан има симптоми, можеби ќе го нема подолг период отколку другите што се вратија, а имаа корона.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.702
Поени од реакции
3.422
Без Ибра сезонава на 15 натпревари Милан има 11победи,3 реми и 1пораз од Јуве,но без Хакан во ростерот незнам што ќе се прави особено ако е отсутен подолг период.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.250
Поени од реакции
4.264
Pa Ibra deneska poarno ke beshe da ne igra..trebashe nekoj drug sto igra presing da ne gi ostavat nivnata igra da si ja igraat Atalanta..1 shut nemaat, 4 ili 5 zasluzija da primat.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.875
Поени од реакции
979
Jbg,ne se dorasnati..dodeka Tonali uste se krie od topka se krie od odgovornost toa e..Sex vol.2
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
622
Поени од реакции
109
Одбраната денеска промаја од сите странии,незнаат кај тераат ,средина никаква и затоа нападот го нема нигде не ни стигна топка до таму
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.841
Поени од реакции
620
Какви очајни се сите ама посебно овој Тонали кога го гледам...:facepalm: Немам да посочам ниту еден натпревар каде што дал воопшто придонес, лошо подава, лошо продира....не можам да го смислам дндјжжжфндјдххсхсх
 

Kajgana Shop

На врв Bottom