Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Рома и Интер ремизираа,вечер играат Јуве против Сасуоло а следното коло Лацио против Рома и Интер против Јуве.
Да се надеваме дека исходот од сите натпревари ќе излезе во наша полза.
Kako nie nema da dojdeme so niv da igrame? Vazno e svoeto da go napravat oni, ostanatite so sakaat neka pravat.

Vazni se malite da gi tepaat, a i so Atalanta ni ide da igrame koja e vo forma.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
863
Каљари и Аталанта следните 2 со ваков ростер на играчи ќе каже многу за нас. До сега сум презадоволен у ваков кризен период како изгледаа како тим. Не знам што им се деси ама вчера ги гледам кога се бранат посинхронизирани сме од повеќето клубови во Европа. Сите како еден се движат, тоа е најбитно.

Кога нешто би менувал, дефинитивно тоа би бил Ромањоли. Ромањоли со тек на времето покажува дека е далеку од светска класа централен. Човекот секој подобар напаѓач го прави мајмун или му даваат гол или прави театрални фаули на 18 метри. Неможеш да дозволиш ти како стопер секоја топка напаѓачот да ти се врти без дуел, тотално физички ме разочара, а и кога ќе го видам дека трча на пети ми станува јасно колку е квалитетен.
Некој да понуди 35-40 милиони како што се вртеше по шпекулации мислам дека треба сериозно да размислат па и да одат 30% за Рома.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.218
Поени од реакции
5.124
Ромањоли треба да се стаи у теретана и само нечурал.....стекче за доручек ручек и вечера :icon_lol:

Тапа игра реално Кјаер за него е Неста....а башка е капитен што е уште потрагично.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Ovoj sheva rece minimum 3 meseci taka mu kazal gazidis od kaj voa deka nisto ne mu e na tonali


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Дуарте и официално позајмен, Конти многу блиску до Фиорентина.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Овој се дрогира гарант, откако дојде во клубот 200 милиони потрошија тој трансфер период а само Хакан и Кеси ги погодија
Епа Хакан и Кессие се 50% заслужни за формата на Милан денес :icon_mrgr:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Tatarusanu; Kalulu, Musacchio, Romagnoli, Dalot; Tonali, Calabria; Castillejo, Brahim, Hauge; Leao

Не е баш некој тим а и со оваа средина ќе има смешки :) Не е официјален тим овој, али изгледа ќе биде официјален пошто Кјаер не е ни повикан. Ќе игра Мусачио, Кесето е редно да одмори малку.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Ibra prva postava,pricina plus da se sledi i ova utakmica ( kupot sekogas mi e dosaden)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom