Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.148
Поени од реакции
5.052
Незнам само Манчестер како фрлиле толку паре за Далот... и незнам зошто толку се форсира, може некогаш некојс минута да добие и Конти па и Калулу.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
10.051
Поени од реакции
23.552
Незнам само Манчестер како фрлиле толку паре за Далот... и незнам зошто толку се форсира, може некогаш некојс минута да добие и Конти па и Калулу.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Мислам дека на тој најнебитниот натпревар во ЛЕ не беше ни повикан Конти поради наводно техничка одлука. Тури му курот на Конти одвај чекам да се мафне и од на клупа, подобро Далот нека изигра и нека се врати во Манчестер него да го гледаме свилениов како не може да истрча до центар. Далот е некоја средина, ни њоњ ни киксер, изгледа му даваат само дефанзивни задачи па не го прави тој одлучувачки спринт. Или пак толку може.
За Калулу се слагам.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.584
Поени од реакции
2.291
Далот е фит верзија на Конти, без мозок немаат осет ни за напред ни назад само за трчање се. Конти уште сега нека го шитнат ако можат некое евро да соберат а Далот летоска ќе си се врати дома.
Автоматски споено мислење:

Ако фатиме ЛШ или ако освоиме :icon_lol: нека го пазарат Халанд и на раат да си гледаме ЛШ наредна декада. Сите пари ќе ги врати човекот и кусур ќе им врати.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.110
Поени од реакции
3.919

Изгледа Кессие и Калабрија ќе трчаат до смрт.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.447
Поени од реакции
26.391
Многу, многу ретко фудбалер достапен во јануари може да донесе скок во квалитет и да направи разлика. За зорт за аман ќе донесат некое црнче, чисто ради повредиве, ама да форсираш сигурно не вреди.

Не знам стварно што се случи со Калабрија за од нефункционален да се претвори во мултифункционален фудбалер со веќе две совладани позиции.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.363
Поени од реакции
4.336
Вчера со тој пресинг да го играа против сите од вие слабиве ќе ги добивавме уште во прво..

Меите нека го соберат во средина, гледам и Нкулу од Торино не игра а беше добар за замена би бил ок.

Некој екстра трансфер по неколку сезони во мунис а и кризава со вирусот не би рекол дека ќе има..иако сега кога се има шанса би било добро да имаме на клупа некој квалитет. Вчера не правеше ни измени пошто нема никаков квалитет на клупа и неможе да одмори некој играчи..Кесето кине на секоја по 12км, нема одмор за него.

Конти сигурно би бил подобар од Далот, незнам зошто не му дава шанса Пиоли.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.708
Поени од реакции
39.703
Некој раскаран како Гомез може за во напад, ама ми изгледа Аталанта е спремна да го остави до крај на сезона, само да не заврши во конкурентен тим.

Талент не може се да најде под 15 мил, мора да претплатат. Бараат дефанзивец до 23 години и многу им е 20 мил за Симакан, а иста сума е и Ловато.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.367
Поени од реакции
3.113
Не верувам да можат да си го дозволат Халанд макар и да освојат. Мислам доволно е да дојде Белоти, во вакво мртвило Торино со Џампаоло дава голови, во фукционален тим ќе се посере од голови, башка знае без топка да трча, мислам дека во Милан ќе дава многу голови. Договорот му е до 2022, цената ќе му биде пониска, башка овие ако испаднат од Серие А, ќе си го собереме за 10милиони.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.110
Поени од реакции
3.919
Рома и Интер ремизираа,вечер играат Јуве против Сасуоло а следното коло Лацио против Рома и Интер против Јуве.
Да се надеваме дека исходот од сите натпревари ќе излезе во наша полза.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.423
Поени од реакции
6.034
Рома и Интер ремизираа,вечер играат Јуве против Сасуоло а следното коло Лацио против Рома и Интер против Јуве.
Да се надеваме дека исходот од сите натпревари ќе излезе во наша полза.
Далеку е крајот... Неочекувано за него, но Леао имаше вчера добра изјава: "Ние (успешно) си го завршивме нашето, не не интересира за другите."
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.110
Поени од реакции
3.919
Далеку е крајот... Неочекувано за него, но Леао имаше вчера добра изјава: "Ние (успешно) си го завршивме нашето, не не интересира за другите."
То е се во ред,се сложувам но лани бевме -12 бода од четврто место,пред тоа -1 бод,пред три сезони -6 бода,поентата ми е дека понекогаш е многу важно конкурентите да губат бодови додека ние ги собираме.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.843
Поени од реакции
7.087
То е се во ред,се сложувам но лани бевме -12 бода од четврто место,пред тоа -1 бод,пред три сезони -6 бода,поентата ми е дека понекогаш е многу важно конкурентите да губат бодови додека ние ги собираме.
Секоја чест бато, ти го хакна системот како се освојува титула
 

Kajgana Shop

На врв Bottom