Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.550
Поени од реакции
18.206
Ако играат ко днска Торино лесно ќе го добијат и со овој состав
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.428
Поени од реакции
6.050
@Нинович ајде пишувај го тој долг пост, да прочитам, па да си легнувам да спијам. :D

И само да си го спомнам Калабрија, го почитувам детето и го бранам тука често, секогаш е добро да се има ваков фудбалер во тим
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.714
Поени од реакции
39.715
Се надевам некој ќе се врати за со Торино, може да биде ептен зезнато, а сега мора да се освојат 3 бода.
Автоматски споено мислење:Ма зезна Тео во одбрана доста, а и во напад не беше добар...

Но, не е работата да се бараат виновници. Да си бидеме искрени сите велевме дека треба да ги одбегнат повредите и корона за да се борат за 4 место, а еве сега со повреди се 1 место. И со ептен крпен состав пружаат добар дерби натпревар, на кој што можеше сешто да биде.

Не може многу да плукаме, кога повеќето се и подобри и од што сме можеле и да замислиме.

Е сега, кога ќе изгубиш 3:1 многу работи паѓаат во вода и кога ќе го анализираш натпреварот можеш да најдеш замерки и за играчите и за Пиоли, но и тоа што бараме да се фатиме за нешто, значи дека направиле нешто, на речиси однапред изгубен натпревар (по играта се виде дека за нив не беше воопшто изгубен и навистина излегоа да победат).

И подобро пораз од Јуве, а победа против Торино, отколку две нерешени, а знаат да кикснат. Во Торино како финале да е треба да играат.
Денес ако не им замериме тоа ќе биде некој следен натпревар.
Повеќе голови се примени од таа страна.
Голем е кога не игра Ребич нема кој да помага назад.

Ромањоли се однесуваше како да има 45, а не 25 години. Спор, никаков 1vs1 и бега метар подалеку од играчот.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.428
Поени од реакции
6.050
Денес ако не им замериме тоа ќе биде некој следен натпревар.
Повеќе голови се примени од таа страна.
Голем е кога не игра Ребич нема кој да помага назад.

Ромањоли се однесуваше како да има 45, а не 25 години. Спор, никаков 1vs1 и бега метар подалеку од играчот.
Не го негирам јас тоа. Мислам и дека со Ромањали треба да се игра цврсто околу продолжувањето на договорот. Може да послужи за пример, ако сака нека прифати, ако не и не е некоја штета, а нека бараат друг левак дефанзивец.

А Тео кога пак ќе му "телефонира" на селекторот зошто не е во репрезентација, доволно е од другата страна да му ги спомнат натпреварите со Интер и Јуве.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.013
Поени од реакции
6.949
Не е проблем натпреваров што го изгубивме, проблем ќе биде ако се одрази на наредните натпревари кои се релативно лесни - Торино, Каљари, Болоња, Аталанта, Кротоне и Специја.
Сезонава имавме проблеми со послабите екипи. Баш тоа ме грижи јер против тие екипи е потребна ефикасност којашто се помалце ќе ја имаме без Ибра и Ребич.

Се надевам дека ќе гледаат на позитивната страна од поразов... сепак не го заслуживме овој резултат, имавме доста шанси но не реализиравме како што треба.

Прво и основно, раководните лица мора да етаблираат кои им се целите за оваа сезона. Милан има шанси за титула, колку и да звучеше и сеуште звучи тешко остварливо.

Сценарио 1: Да влезат all in на сезонава и да се дадат на целосна и тотална борба за титула. За ова е потребно добро да искешираат и да се активираат на маркетот. Ги знаеме позициите каде што ни требаат засилувања, не мора да се повторуваме. Сега е идеално време да се купат играчи од две причини - тимот е во добра форма и ќе имаме воиграност за следна сезона во која мислам, но не сум апсолутно сигурен дека ќе играме ЛШ после цела декада скоро.
Сценарио 2: Да се испичкат, да не направат ниеден трансфер оваа зима и да се задоволат со 1-6то место, не знаеме.

Во овој момент сезонава може да иде во повеќе насоки и едноставно ништо не се знае. само 2 натпревари без победа во јануари или февруари може да значат многу, во моменти кога конкуренцијата полека полека ја крева формата. Два нерешени натпревари како со Верона, Парма или Џенова ќе се повторат дефинитивно, и такви поени ќе значат многу.

Мора да се освежи екипава дефинитивно... видовме колку значи да се има клупа. Сеа да, не погоди голем баксуз со повреди, вируси и тн но премногу е битен ростерот. Играчи како Калулу, Хауге и Диаз бараат време и не смее да се дозволи да ни бидат единствени опции во нападот. Конти и Саличе не ми се спомнуваат. Паломбо и Малдини треба на позајмица час поскоро да се пратат.

Како и да е, не ми се допаѓа тоа што калкулираат и чекаат а не се зафатени со работа овој трансфер рок, бидејќи очајно ни треба а)проширување на ростерот(клупа) и б) зајакнување на први 11(висококвалитетни 1 или 2 играчи кои уште одма ќе се наметнат).
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.998
Поени од реакции
7.792
Да бидеме реални ситуацијата со Ибра и со Бенасер се знаеше уште од пред католички Божиќ. Секоја чест на управата што реагира прикладно со ситуацијата и му искочи на тимот во пресрет со направените трансфери. #БобанАут


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.364
Поени од реакции
4.336
So ovoj roster tolku..klupa nikakva, dodusha i prviot tim bese slab zakrpen..

Calabria si odigra solidno, neznam zosto polukontrite ne gi sprecuvaa so fauli i kartoni toa ke bese edinstveno logicno so ovoj tim..za tretiot gol trebase Keseto odma faul na sredina..na vakov natprevar samo eden karton fatija. Teo i Romagnoli po taa strana katastrofa..Kapitenot 5m ke baral lele ovoj odigra edino so Lazio dobro..drugoto katastrofa. Kjaer go pokrivase non stop..da ima muda Pioli da go sedne na klupa ne bi bilo losho i Kalulu da igra na negovo mesto.

Vo napad Hauge beshe izguben, Leao soliden ali osamen..Hakan najdobar.
Автоматски споено мислење:

Следна утакмица се враќа некој од повредениве? Бенасер, Ибра?
Ibra ima shansi za so Torino, mozno e od klupa..Tonali se vrakja sigurno. A Benacer najverovatno sledno kolo.
Автоматски споено мислење:

Да бидеме реални ситуацијата со Ибра и со Бенасер се знаеше уште од пред католички Божиќ. Секоја чест на управата што реагира прикладно со ситуацијата и му искочи на тимот во пресрет со направените трансфери. #БобанАут


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako ne se lazam rokot e otvoren 1 den vo Italija, trae do kraj na mesecot. Za nigerot od Strasbur najvekje pritiskaat
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.458
Поени од реакции
26.463
Не знам дали сте приметиле дека Хауге не покажува апсолутно ништо со месеци веќе .
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.150
Поени од реакции
5.053
Не знам дали сте приметиле дека Хауге не покажува апсолутно ништо со месеци веќе .
И он и Диаз само у ЛигаЕвропа изиграа добри утакмици...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.849
Поени од реакции
2.390
Такви играчи за да имаат импакт треба редовно да играат. Со вакво играње една одмарај 2 или играј само по 30 минути ќе треба многу многу време дур го покажат својот квалитет. Треба трпеливост. Има фудбал во нив и млади се. Треба паметно да се изменаџираат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.428
Поени од реакции
6.050
Не знам дали сте приметиле дека Хауге не покажува апсолутно ништо со месеци веќе .
Затоа јас пишав дека не би се кладел ниту на еден од тие млади во напад и дека покажуваат само повремени блесоци. Можеби уште не се но спремни за вакви натпревари, но не само до годините... има нешто и до знаењето и можностите.

А од сите нив, најмногу покажал Леао (иако он е и подолг период во Милан), но како ќе си се избори со некои слабости, а особено со тие во главата, е посебна тема.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.113
Поени од реакции
3.921
И он и Диаз само у ЛигаЕвропа изиграа добри утакмици...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Хауге многу е зелен,освен што е брз со топка и добар еден на еден со друго нема никаков придонес,воопшто нема прегледност на теренот и никаков дефанзивен придонес,треба многу да работат со него.
Диаз освен што е одличен дриблер не гледам друго ништо квалитетно во него,многу е низок и слаб во дуели и се помалку добива шанса,изгледа нема ни да го откупат.
Подобро да донесат некој од Пессина или Закагни од Верона место него.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.225
Поени од реакции
495
Побега треба да го вратат.. Дечкото игра одличо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom