Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.429
Поени од реакции
6.050
Повторно добар одговор на сите проблеми! Без разлика на резултат, јас сум задоволен од пристапот.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.370
Поени од реакции
3.114
Neka go igraat i vaka vtoro poluvreme i nikoj nema da im zamera i da izgubat, taka se igra, se grize, so zelba za pobeda.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.714
Поени од реакции
39.715
Леао со повеќе простор во нападот го покажува квалитетот, кога нема простор против екипи кои се бранат се однесува мрзеливо и незаинтересирано.

Ребич голема загуба ти ибам вирусот. Хауге нека се разбуди.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.225
Поени од реакции
495
Овај Хернандез е утепан у одбрана и тоа многу. Како може така да го оставе.
Автоматски споено мислење:

Копиле себично
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.550
Поени од реакции
18.206
Немаат среќа јебига. Против Јуве со овој состав немоемо да барамо подобра игра.
Јуве со 2 проаѓања центар 2 гола даде, невидено
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.225
Поени од реакции
495
Салата те ги соло продорите на Хернандез ала меси и утнати 3 контри чисти. Го враќаме Јувентус во борба за титула..
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.586
Поени од реакции
2.295
Капитенот може комотно да го шитнат, каков нов договор. Срамота е колку е слаб па Габија е боље од него.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.714
Поени од реакции
39.715
Да го продадеш Ромањоли не се исплаќа, Рома има 30% од идна продажба.
Денес и Тео заеба работа позади, а и немаат помош од Хауге и Диаз. Ребич само помага во дефанзива кога игра лево крило.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.370
Поени од реакции
3.114
Nemozea poveke so vaa ekipa realno. Pirlo gi vadi Kieza i Dybala, i stava igraci so ist kvalitet, kaj nas barbikata trca ko muva bez glava cela utakmica.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.550
Поени од реакции
18.206
Како знаат и умеат едно десно крило да зема зимава, ама асално некој ко Депај, а не циганче некое од втора лига француска
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.429
Поени од реакции
6.050
Се надевам некој ќе се врати за со Торино, може да биде ептен зезнато, а сега мора да се освојат 3 бода.
Автоматски споено мислење:

Да го продадеш Ромањоли не се исплаќа, Рома има 30% од идна продажба.
Денес и Тео заеба работа позади, а и немаат помош од Хауге и Диаз. Ребич само помага во дефанзива кога игра лево крило.
Ма зезна Тео во одбрана доста, а и во напад не беше добар...

Но, не е работата да се бараат виновници. Да си бидеме искрени сите велевме дека треба да ги одбегнат повредите и корона за да се борат за 4 место, а еве сега со повреди се 1 место. И со ептен крпен состав пружаат добар дерби натпревар, на кој што можеше сешто да биде.

Не може многу да плукаме, кога повеќето се и подобри и од што сме можеле и да замислиме.

Е сега, кога ќе изгубиш 3:1 многу работи паѓаат во вода и кога ќе го анализираш натпреварот можеш да најдеш замерки и за играчите и за Пиоли, но и тоа што бараме да се фатиме за нешто, значи дека направиле нешто, на речиси однапред изгубен натпревар (по играта се виде дека за нив не беше воопшто изгубен и навистина излегоа да победат).

И подобро пораз од Јуве, а победа против Торино, отколку две нерешени, а знаат да кикснат. Во Торино како финале да е треба да играат.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.849
Поени од реакции
2.390
Се надевам Овој натпревар им даде на знаење дека Далот не треба да се откупи. И дека Малдини и Коломбо не се доволно квалитетни за во Милан. Во серија Б нека си играат. Овој пораз иде на срце на Тео и Ромањоли. Ама не може на нив им се замери особено не на Тео. Без пола тим со 0 клупа ова е Максимум против тим како јуве.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.370
Поени од реакции
3.114
Следна утакмица се враќа некој од повредениве? Бенасер, Ибра?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom