Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Ова беше тој шампионски менталитет? Да победуваш и кога играш просечно? :D

Сампдорија бетер копачи и од Удинезе, да му се одмили на човек фудбал. Плус тоа бавчата нивна, па Подмоље садам патлиџани на поубо тло.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Ух колку заебан и важен тест беше оваа утакмица. Сите фаворити тепаа, ние играме последни, ни фалат тројца најбитни играчи, се очекува победа, а увек тешко гостување е со Сампдорија. Горе-доле рутинска победа. Подобри бевме и доминиравме цела утакмица, се искомплицира на крај заради безвезен гол после прекин и тоа е тоа.

Вакви победи се многу битни, поготово во ваква ситуација и вакво коло и ова више личи на голема екипа со голема самодоверба.

Денеска Кеси најверојатно најдобар на терен. Играше 80 минути со картон на утакмица со многу дуели и не се повлече, пак го издоминира средниот ред. Габиа втор најдобар според мене, не дозволи да се осети неиграњето на Кјаер. Сигурен во интервенции, добар и во додавања кон напред. Солидни и Тонали, Тео, Ромањоли и Донарума. Другите онака, утакмица испод нивното ниво сезонава. Вториот гол одличен, Хауге си продолжува со добра интеграција во тимов, само вака полека да продолжат со него.

Многу, многу, многу битна победа! Колово беше као створено за наш кикс, ние покажавме дека Милан моментално е во сериозно добра форма и момент, свака част. Само вака и една по една утакмициве, па што биде биче. И ајде за следна нека се вратат Ибра, Бенасер, Леао, со појше опции ќе биде и полесно. Идемо даље, форца!
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.358
И ме нервира што многу ретко пробуваат крилата да тргнат накај шеснаесетник, да пробаат да поминат играч, да влезат. Не дека се некои опасни дриблери, но не се ни толку боси.

Само Ребиќ има храброст и пробува повеќе. Леао дрибла но само кога трча вертикално, а не навнатре према гол. Исто и Салемакерс, ги фаќа на иста финта, динамичен е и брзо менува правец на движење, но не се сеќавам да поминал некој со кој бил што се вика "лице в лице" :). Хуаге проба против Селтик (два пати ептен успешно), денес повторно немаше храброст. Па и овој Кастиљехо демек некој дриблер е :P...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Искрено, колку не сум сигурен дека добро ќе одбранат прекин, уште повеќе не сум дека ќе реализираат пенал. :D
Налетав на статистикава ко кец на 10ка на муабетов, огромен проблем ама од друга страна многу говори за тоа колку сме компактни ко тим и колку имаат напреднато.

 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.358
Налетав на статистикава ко кец на 10ка на муабетов, огромен проблем ама од друга страна многу говори за тоа колку сме компактни ко тим и колку имаат напреднато.

Вау, одлично, ова баш не го запазив, многу натпревари, а посебно овие од ЛЕ прават проблеми за да се запазат вакви работи.

Многу е заслужен и Донарума. Не верувам дека ќе остане долго, но освен што е одличен голман и лидер е. Баш го гледам секој натпревар како реагира и кај судија и кај противнички фудбалери, но како комуницира и со одбранбените фудбалери, а некогаш и ги организира.

А кога сме кај прекините, денес гаѓаа кај Калабрија цело време, затоа што е најнизок. Но не е ваљда тоа главен проблем на секој натпревар?! Ако е до висина и со Ибра и Леао лошо ги бранат, иако па тогаш играше Бенасер место Тонали, што му доаѓа само еден играч плус повисок.

Појма немам што е толку проблем.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Вау, одлично, ова баш не го запазив, многу натпревари, а посебно овие од ЛЕ прават проблеми за да се запазат вакви работи.

Многу е заслужен и Донарума. Не верувам дека ќе остане долго, но освен што е одличен голман и лидер е. Баш го гледам секој натпревар како реагира и кај судија и кај противнички фудбалери, но како комуницира и со одбранбените фудбалери, а некогаш и ги организира.

А кога сме кај прекините, денес гаѓаа кај Калабрија цело време, затоа што е најнизок. Но не е ваљда тоа главен проблем на секој натпревар?! Ако е до висина и со Ибра и Леао лошо ги бранат, иако па тогаш играше Бенасер место Тонали, што му доаѓа само еден играч плус повисок.

Појма немам што е толку проблем.
Не знам искрено, секогаш поставеноста е сомнителна и многу лесно го губат играчот што го чуваат, тоа имам приметено и е прво што ми паѓа на памет вака.
Многу лесно се откажуваат, не се доволно дрски при прекини, горе доле сите ситуации каде што сме примиле гол ептен остануваат немаркирани тие играчи.

Иначе за Џиџо јас бев ептен исплашен минатата сезона, реално мислам дека 99% ќе го изгубевме доколку не започна оваа добра серија што ја имаме ама сега некако сум сигурен дека ќе продолжи договор на нови 4-5 години, последнава изјава многу ме израдува, не знам дали ја имаш прочитано.

 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И без изјава се знае дека сака да остане.

Во многу полоша ситуација беа пред две години кога преговараа за продолжување, отколку сега.
5 години тешко, Раиола бара пократок договор и поголема плата.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Иначе каков господин човек е Клаудио Раниери. Имаше една ситуација на аут линија кајшто некој негов играч со лакт го удри ми се чини Кеси, не беше свирнат фаул, а тој му покажуваше да судијата каков удар имало. Му ги читам и изјавиве после утакмица и затоа сакав да пишам. Многу потценет тренер, али пред се господин човек. Го ценам многу појше од некои со поголеми успеси, а класични арогантни и невротични лигуши. И премногу ми е мило што освои со Лестер и тоа ќе биде печатот на неговата долга кариера.

Све најбоље му посакувам, господине Раниери свака част.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Во кои било од прошлите 7-8 сезони ваквите утакмици ќе ни ги израмнеа на крај. И исто ако било кога игравме без 3ца клучни играчи победа беше научна фантастика. Многу е добро што се држат вака ко тим и оставаат душа на терен. Само нека продужат вака.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
Од таков бош меч 3 поени. Габиа ептен беше добар исто и Хауге од кога влезе, мора да му дава прва постава сега, ѓногу е интелегентен борбен и брз
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
За разлика од него Леао е подиректен, повеќе помага во одбрана, ама помрзлив.

На последнста шанса на Сампдорија Кесие заспа, а Кастиљехо не го следеше играчот среќа висока беше иначе тоа ќе беше гол со глава.
Никако да се реши тој проблем со прекини и корнери.

Не знам ова како не го искористија.

20201206_222346.jpg
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.444
Поени од реакции
5.404
Позз од Б тимот на Милан
Едвај чекам у Сериа А да влезат...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Бенасер е побитен играч за тимов од Ибра моментално. Нека му дадат нов договор и нека ја тргнат тоа смрдливата клаузула од мочани 50 милиони
 

Kajgana Shop

На врв Bottom