Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Диаз на почеток добро се покажа ама од почеток на Ноември е катастрофа.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Dobro e , prosecna vozrast 23 !!! Pomesan e sostavot skroz,ni levo krilo ni klasicna 10 nemame vecerva , pozitiven e samo rezultatot i Theo
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.760
Поени од реакции
13.404
Освен тоа на почеток по корнерот што искомплицираа, немаше некој проблем во дефанзива. Иако имаше грешки со губење топка кои можеа да закомплицираат.

Ваљда нема премногу да се повлечат во второ.
Автоматски споено мислење:

И кога веќе не им успеа замислата со Диаз како втор плејмејкер, не е лошо да го пуши Норвежанецот па да се изигра поопасно и по лева страна.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ибра да беше на овие два гола ќе им дадеше досега.
Ребич не се снаоѓа како напаѓач подобро лево крило да игра, а Коломбо ваков таков нека игра таму.
Диаз најслаба страна му е кога треба да направи одлука, се погрешно направи во прво полувреме.

Сампдорија во второ би требало да остави повеќе простор позади и да напаѓа, мора да се искористи тоа. Добро се бранат, освен онаа глупост што ја направија.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Хакан изгледа со паметот надвор од Милан е. Многу лошо игра и он периодов.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Хакан изгледа со паметот надвор од Милан е. Многу лошо игра и он периодов.
Кога почнаа шпекулациите за продолжување на договорот падна со формата но на последниве две со Фиорентина и Селтик беше одличен.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.760
Поени од реакции
13.404
Ме нервира што имаш 2:0 и не можеш уште десетина минути да ја добиеш рутински, мора да се тресеме. Пак тие прекини се проблем.

А другото горе-доле очекувано беше. Не очекував некоја кој знае каква игра. А и покрај повредените и Диаз, Салемакерс и Хакан не беа на ниво.

Одбраната беше подобра од што очекував.

Вториот гол ептен ми се допадна.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Хакан ја игра секоја и сигурно е изморен, не игра лошо како Диаз кој незнам зошто и го стави воопшто прва постава кога Хауге е доста подобар.

Кесето искина денеска како и цела сезона..најдобар дефинитивно.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Ме нервира што имаш 2:0 и не можеш уште десетина минути да ја добиеш рутински, мора да се тресеме. Пак тие прекини се проблем.

А другото горе-доле очекувано беше. Не очекував некоја кој знае каква игра. А и покрај повредените и Диаз, Салемакерс и Хакан не беа на ниво.

Одбраната беше подобро од што очекував.

Вториот гол ептен ми се допадна.
Пак одлично изигра Хауге за голот, тоталира малиот, мислам дека допрва треба да видиме колку е добар, ова му е сепак период на адаптација, нова лига, нов јазик.

3-4 првотимци ни фалеа, секогаш е тешко да гостуваш кај Сампа и овие 3 бода се одлични, сега мислам дека следува ЛЕ каде треба да ротира ептен и да добијат шанса сите шо не играле или малце играле и ова што ни е битно и клучно да се одмори за остатокот од декември, имаме две тешки утакмици со Сасуоло и Лацио.

Иначе ако добро видов, 5 од 5 имаме без Ибра сезонава, многу ме радува како се развиваат сите околу него и каков менталитет им всади, кај многу играчи талентот беше видлив и фалеше само да бидат константни и гладни за успех па изгледа конечно го добивме и тоа.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.760
Поени од реакции
13.404
Искрено, колку не сум сигурен дека добро ќе одбранат прекин, уште повеќе не сум дека ќе реализираат пенал. :D
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Искрено, колку не сум сигурен дека добро ќе одбранат прекин, уште повеќе дека ќе реализираат пенал. :D
Па лошо го шутна без душа. Мора да работат на пеналите. Среќа го даде сеа иначе ќе имаше пцуење. :D:D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom