Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.790
Поени од реакции
4.423
Што е работата со Конти, пак е повреден, нели се врати и играше малку?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.687
Поени од реакции
3.392
“There were several new players, Ibra brought a lot of experience, a mentality that we didn’t have before, a champion mentality. We have to keep it and only in this way can we win games.” исто Бенасер.
Нормално многу фактори и луге имаат придонес за добрата форма во која што се наоѓа Милан (y)
 

Нинович

Циник
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.588
Поени од реакции
2.120
Што е работата со Конти, пак е повреден, нели се врати и играше малку?
Вчера не беше ни во поширокиот ростер, во протоколот за утакмицата, Миланњуз напишаа дека тоа било техничка одлука и не се работело за никаква повреда. Очигледно нема абер од тоа да се труди за место покрај Калабрија и Далот. Разбирам дека ич немаше среќа со повредите и скроз му се ебаа 2 сезони, ама и шансите коишто ги имаше не ги искористуваше уопште. Ти да не можеш да му се бориш за место на еден Давиде Калабрија, да си увек ко анемичен, без никаква желба и жар, еби му мајката. Најверојатно ќе си оди во јануари, само што во ваква позиција никој нема да сака да го купи. Ќе биде тоа пак влечење некое, позајмица, па тој нема да сака да прифати, па едвај задњи денови ќе замине, па таму нема да игра, ќе се влече, ќе ни го вратат, па пак на лето идемо испочетка и така до крај на договор.

Да не го горам, рано е се уште, ама мислам дека Хауге ќе го биде. Освен што е талентиран, ја има и таа скандинавската дисциплина, има загризано скроз и се труди ептен. Пишуваа и дека многу бил посветен на тренинзи, учел италијански и инсистирал така да комуницира и со тренер и со соиграчи. Со него сеа само треба полека, без некој посебен притисок и да му се дава се појше слобода. Се уште се глеа грч во играта, глеа прво кон тоа да додае пре него да солира, се уште не е доволно храбар, а има скроз основа за да игра похрабро и послободно. Го видовме како изгледа во Бодо против нас на терен кајшто беше свесен дека од него се очекува највише, со време треба и кај нас така да почне да игра. Добро го интегрираат засега, само полека и ќе биде стартер во скоро време, јас мислам.

Иначе, не ја тргајте никако анкетава погоре на темава, немојте, изглеа среќа носи.
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.969
Поени од реакции
23.113
Не знам по која логика Кјаер настапува на секој можен натпревар, а на Ромањоли очигледно му требаше match sharpness за да се врати во форма. Денес не прочитав ништо за тоа колку долго ќе отсуствува, ама се надевам ќе се врати. Кјаер е моментално најважниот играч во одбрана. Исто така, од Пиоли очекував да го протрча Коломбо порано. Анте не се снаоѓа на оваа позиција, додуша не му лежи, ама играме со играч помалку цело второ полувреме. Можеше и Малдини наместо лезбејката некои 15 мин. кон крај ама да не цепидлачам.

Круниќ покажа дека не може да пополни ни вакви натпревари. За споредба, Кастиљехо е баш овој тип играч - да го пуштиш да трчкара со Селтик и Прага. Круниќ ни ова не го може. Ужас, дно, пазар3 лик.

Мило ми е за Хауге, ама уште помило ми е дека се вративме од 0-2. Во претходните сезони, со 0-2 на полувреме, на крај завршувавме 1-3. Иако е Селтик во прашање, одлично е да се докаже дека сме способни да свртиме натпревар.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.428
Поени од реакции
2.058
Не знам по која логика Кјаер настапува на секој можен натпревар, а на Ромањоли очигледно му требаше match sharpness за да се врати во форма. Денес не прочитав ништо за тоа колку долго ќе отсуствува, ама се надевам ќе се врати. Кјаер е моментално најважниот играч во одбрана. Исто така, од Пиоли очекував да го протрча Коломбо порано. Анте не се снаоѓа на оваа позиција, додуша не му лежи, ама играме со играч помалку цело второ полувреме. Можеше и Малдини наместо лезбејката некои 15 мин. кон крај ама да не цепидлачам.

Круниќ покажа дека не може да пополни ни вакви натпревари. За споредба, Кастиљехо е баш овој тип играч - да го пуштиш да трчкара со Селтик и Прага. Круниќ ни ова не го може. Ужас, дно, пазар3 лик.

Мило ми е за Хауге, ама уште помило ми е дека се вративме од 0-2. Во претходните сезони, со 0-2 на полувреме, на крај завршувавме 1-3. Иако е Селтик во прашање, одлично е да се докаже дека сме способни да свртиме натпревар.
Имал проблеми со повреда Ромањоли затоа него го одморил. Заебани се тие ситни повреди, ем не си у форма ем мораш да играш изгледа за тоа слабо игра Ромањоли периодов.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.790
Поени од реакции
4.423
Вечерва Милан ќе игра без најдобрите во одбрана, средина и напад. :D
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.248
Поени од реакции
4.264
Што е со Бенасер? Нели влезе против Селтик на крај.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
550
Поени од реакции
221
Ako deneska pobedat , sekoj cest za ekipata , no tesko .
Bez Ibra Kjaer Benacer , da ne kazam ama nevozmozna misija
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.233
Поени од реакции
1.409
Што е со Бенасер? Нели влезе против Селтик на крај.
Сакаат да го одморат да не ризикуваат. Изгледа им светна со Кјаер дека некад стварно нема потреба од толку форсирање.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.248
Поени од реакции
4.264
Сакаат да го одморат да не ризикуваат. Изгледа им светна со Кјаер дека некад стварно нема потреба од толку форсирање.
Добро таму Тонали ќе покрие али највеќе ме плаши одбранава без Кјаер е очајна.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.389
Поени од реакции
39.056
Имам некое чувство дека ќе ни скинат бодови. 5 натпревари немаат победа и ќе се бранат, Раниери изјави дека го следел натпреварот со Селтик и дека имаме брзи играчи и ќе играат цврсто и претпазливо.

Кога конкурентите победија вчера ние мора чекор понапред, барем три победи од следните натпревари Сампдорија, Парма, Џенова и Сасуоло.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.248
Поени од реакции
4.264
Teska ke bide, a nemame takov igrac kako Ibra sto znae sam da ja resi. Bar levo na pocne Hauge ako vekje igra Rebic spic. Leao povreden e non stop..
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
234
Поени од реакции
181
Ako deneska pobedat , sekoj cest za ekipata , no tesko .
Bez Ibra Kjaer Benacer , da ne kazam ama nevozmozna misija
Ребич ќе изигра подобро одколку со селтик,Габиа ќе изигра доволно добро за да изгледа одбраната солидно а Кајло ќе ја изигра утакмицата на сезоната
добиваме 1-2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom