Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.538
Поени од реакции
18.163
Ај турчинов нека не се филма многу со пола сезона добра изиграна у 3 године од како е у Милан!
Манчестер жими куров преговарале, позиција на која најмалце им треба играч.

Едино ако не планира пак десно крило да игра, а тамо знаемо свите какви партије пружаше !
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.110
Поени од реакции
3.919
Хакан не сака да си оди од Милан но сака да избоксува поголем договор,ова е нус ефект што Ибра и Мино изнудија 7 милиони.
И сега допрва ќе имаме проблеми и со продолжување на договорите на Донарума,Кессие и Ромањоли.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.846
Поени од реакции
2.387
Така е. Огромна глупост што на клучниот играч воедно и прв стрелец на тимот му дадоа плата која ја заслужува.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.110
Поени од реакции
3.919
Така е. Огромна глупост што на клучниот играч воедно и прв стрелец на тимот му дадоа плата која ја заслужува.
Ако е така Хакан кој е најбитен играч и креатор на играта во Милан кој сезонава на 8 натпревари има 4 гола и 4 асистенции и има креирано убедливо највеќе шанси за голови во ростерот заслужено треба да бара 10 милиони годишно плата.
Но сега дојдовме до оваа ситуација бидејќи управата одлучи да задоволува одредени искомплексирани ега.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.846
Поени од реакции
2.387
Ако е така Хакан кој е најбитен играч и креатор на играта во Милан кој сезонава на 8 натпревари има 4 гола и 4 асистенции и има креирано убедливо највеќе шанси за голови во ростерот заслужено треба да бара 10 милиони годишно плата.
Но сега дојдовме до оваа ситуација бидејќи управата одлучи да задоволува одредени искомплексирани ега.
Да истиот Хакан кој пред да дојде Ибра беше на ниво на играч кој игра во серија Ц. Играч кој 3 години беше флека и со 6 месеци добра игра благодарение на Ибра сеа заслужувал 10 милиони топ логика.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.110
Поени од реакции
3.919
Да истиот Хакан кој пред да дојде Ибра беше на ниво на играч кој игра во серија Ц. Играч кој 3 години беше флека и со 6 месеци добра игра благодарение на Ибра сеа заслужувал 10 милиони топ логика.
Треба барем малку објективно да ги гледаме работите,сега за добрата форма на Милан е виновен само Ибра и никој друг а управата,Малдини и Пиоли не добиваат заслуга туку само ќе бидат криви ако нешто не штима во тимот.
Ибра против Селтик го немаше нигде а против Прага откако го промаши пеналот беше прилично изнервиран правеше фаули и ја гушеше играта напред а кога излезе на полувреме Милан играше полесно.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.846
Поени од реакции
2.387
Треба барем малку објективно да ги гледаме работите,сега за добрата форма на Милан е виновен само Ибра и никој друг а управата,Малдини и Пиоли не добиваат заслуга туку само ќе бидат криви ако нешто не штима во тимот.
Ибра против Селтик го немаше нигде а против Прага откако го промаши пеналот беше прилично изнервиран правеше фаули и ја гушеше играта напред а кога излезе на полувреме Милан играше полесно.
Против прага имаше асистенција ама ја гушел играта. Прв стрелец е во Лига ама нигде го немало. Се читаш ли воопшто некад кои глупости ги пишуваш?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.110
Поени од реакции
3.919
Против прага имаше асистенција ама ја гушел играта. Прв стрелец е во Лига ама нигде го немало. Се читаш ли воопшто некад кои глупости ги пишуваш?
Луѓето кои имаат ограничени интелектуални способност и истовремено се жртви на илузијата за сопствената супериорност и не се способни тоа да го согледаат најчесто нема разбирачка со нив.
Добро во ред,Ибра е најдобар во целиот свет и пошироко и нема подобар од него и само тој и никој друг е виновен за одличната форма на Милан.Впрочем толку е добар што може да ни освои и ЛШ сезонава,незнам како но ако некој може тоа да го направи тогаш тоа е Ибра.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.363
Поени од реакции
4.336
Треба барем малку објективно да ги гледаме работите,сега за добрата форма на Милан е виновен само Ибра и никој друг а управата,Малдини и Пиоли не добиваат заслуга туку само ќе бидат криви ако нешто не штима во тимот.
Ибра против Селтик го немаше нигде а против Прага откако го промаши пеналот беше прилично изнервиран правеше фаули и ја гушеше играта напред а кога излезе на полувреме Милан играше полесно.
Samo sto igra on na sebe vlece cela odbrana i ima dosta prostor za drugite igraci..posebno za Leao koj znae da iskoristi takvi akcii a sega se vrati i Rebic.

Hakan preku mediumite saka da iznudi pogolema plata iako ne bi rekol deka Maldini ke popusti za nekoj 6-7 kolku sto on bara..a i sam negirase koga se pisuvase deka ke si odel.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.884
Поени од реакции
1.000
maximum 4.5 mil ( ne veruvam deka bi mu dale povise) ako ne togas treba da se pomisli na Isco kako 10
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.110
Поени од реакции
3.919
Ќе гледаат да се договорат,ќе му дадат макс до 5 милиони бидејќи и Хакан сака да остане за да не го изгубат на лето како слободен играч.
Ако не се договорат гледам Крунич добро се снаоѓа на таа позиција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom