Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
151
Дечки ме немаше подолго време но ги пратев случувањата на темава редовно
па среќна нова година, со среќа нова тема и многу успеси на Милан сезонава
 
A

Auditore

Гостин
Росоњери честито нова тема и многу успеси да испишете во неа..
Среќна Нова Година на сите росоњери и росоњерки..
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Пато: Тренеру,тренеру види до кај ми е водава.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.363
Поени од реакции
4.336
можни состави за денеска може некој да најде?да знам дали да одам да ја изиграм глеам во спортлајф ја дава :)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.049
Јас си ја играв веќе 2ка :)
Иначе составот би требало да биде
Абиати
Абате-Бонера-Неста-Антонини
---------Амбро-Гатузо-------
---Пато-Сидорф-Робињо---
-----------Касано-------------
Ми се чини дека нешто вака би тербало да излеземе на миланњуз прочитав ама сега неможам да ја најдам статијата:kesa:
ЕДИТ:Како што пиша Сасуке е јас сум згрешил :smir:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Во прво полувреме Касано и Пато ке бидат напред,Сидорф позади нив.

Второ полувреме Ибра и Робињо напред,а би сакал Касано позади нив,или Меркел/Верди било кој од овие ако е во Дубаи.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Мора годинава да ја отвориме со победа :)

--- надополнето ---

 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Па не мора да купуваат бек ќе го ставиме Тони место Антонини :tapp:
Tони кај што е дрво па и 33 години има значи пред пензија е.За нападот доста играчи имаме мислам дека ова е само една шпекулација.
Како и да е јас највеќе би му се израдувал на 1 лево бекче а може и некој играч од средина да земеме ... :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Па и од средина Пирло повреден,Боа повреден. Почнаа да ме курчат со трансфер политикава.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.081
Поени од реакции
2.493
Ова за Тони е чиста шпекулациа. Мора да има нешто вакво. Зошто би му бил Тони со полни 33 години а и + нема место за него.
Мора да се земе лево бекче со што би ни бил сигурен пласманот и во полу финале :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom