Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.632
Поени од реакции
2.593
Кеси го искина Лукаку у секој поглед. Не заборавајте дека Калабрија ја одзема топката за вториот гол, солиден е овие четри меча. Кјаер исто спаси гол чист ама беше доминиран од Лаутаро..4 од 4 битно и први на табела.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
.4 од 4 битно и први на табела.
Ова е најважниот момент денес кој сите некако го занемаруваме затоа што не сме навикнати. 9 дадени и 1 примен гол.
Вчера имавме доста среќа, ама па и Пиоли имаше поставено доста добра игра. Разликата кај Интер е во тоа што се индивидуално појаки. Лукаку е страшен играч, а Ромањоли не можеше да се носи со него, јебига, дечкото нема играно фудбал одамна. Тео никако не помагаше во одбрана, освен еден добар дуел со Хакими, не видов ништо од него.

Од оние што се тотално потценети играчи - Салемакерс. Дечкото е страшен работник, буквално го доминираше прво полувреме и мило ми е што си наоѓа место во тимот. Истото важи и за Леао, за разлика од минатите натпревари, синоќа имаше добра партија. Само му треба да се научи да не го прави тој еден екстра потег со кој знае да губи топка. Јас го кењав Кеси (додуша не само јас) минатата сезона, ама посткарантински, гледаме скроз друг фудбалер.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.357
Малце претерувате со критикиве. Заборавате дека играа против објективно појака екипа што ја добија првенствено ради тоа што беше некомплетна.
Која маана на Бенасер и Кеси им ја најдовте стварно не разбирам кога буквално ги преџвакаа и ги исраа на средина.

Хакан е душата на тимов. Не ми се верува уште како успеа да се трансформира вака по цели три години фрустрации и немање поима.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.834
Малце претерувате со критикиве. Заборавате дека играа против објективно појака екипа што ја добија првенствено ради тоа што беше некомплетна.
Која маана на Бенасер и Кеси им ја најдовте стварно не разбирам кога буквално ги преџвакаа и ги исраа на средина.

Хакан е душата на тимов. Не ми се верува уште како успеа да се трансформира вака по цели три години фрустрации и немање поима.
Епа кога го ставаа крило да игра што сакаш? Снајдер кај нас да играше крило за пола сезона ќе беше продаден у Херенвен.

Не читав поназад ама ако некој јадел гомна за средината вчера........ Па таму не искинавте бе, тука ја изгуби Интер утакмицата. Сите беа добри, и Кеси и Бенасер и Хакан, топ утакмица изиграа.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не можеа сами двајцата и многу простор имаше пред Кјаер. Многу често беше 1 на 1 со Лаутаро.
Против вакви екипи со двајца напаѓачи фалаше уште еден играч во среден ред.

20201018_102740.jpg
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Не знам зошто такви релативно лоши критики кон Ромањоли, кога според мене баш супер изигра со оглед на тоа што нема играно неколку месеци. Последна крај на јули/август ја играше чинам. Плус Лукаку/Лаутаро се многу незгоден двоец за чување. Генерално сосема солидно изигра, освен некои поедини ситуации и дадени периоди од утакмицата кога цела екипа беше полумртва.

Проблемот со Калабрија очигледно е дека меѓу другото е и психички. Колку пати ќе изигра брилијантно на некои шкљ утакмици без притисок, ама ќе има лузерски инфериорен пристап на битни утакмици. Не дека вчера лошо изигра, ама ја немаше онаа самодоверба од претходните утакмици. И вака кога ќе си го вратам филмот, на дерби утакмици знае да се покака во поглед на пристапот, да напраи кикс и после неколку утакмици да не биде истиот, дур да се стабилизира пак. Добро е да се читаат изјави од типот дека се работело на тоа поле (психички) интензивно изминатиот период.

Истиот муабет за Калабрија и со Хакан некако во поглед на самодовербата и покаканоста пред дерби утакмици. Добро е што се имаше многу трпение со него, неколку сезони, пошто мислам дека со сезони наназад он е единствениот у тим што уствари знае да игра фудбал, и баш ми е мило за Il Turco. Секоја сезона се гледа дека има потенцијал, има сенс за фудбал, но средината и психичкиот пристап биле проблем. Дури мислам дека претходниве тренери многу го микроменаџираа, додека Пиоли му дава простор за дишење што му прија.

Мислам дека Милан најмногу профитираше во Италија од овој bubble да го наречам, без публика и без многу внимание. Пошто очигледно додатен проблем им ствара самото справување со притисок, очекувања, медиуми и тн. Сега малку тоа е спласнато и тимот игра скроз солидно.

Сезонава клучни ќе бидат натпревари против Лацио, Рома, Наполи и Аталанта. Се што може да се чепне од Јуве/Интер е премија, бидејќи, барем на хартија се издвојуваат од другите, иако се покажа дека и они се скроз победливи како некомпонирано играат, најмногу ради промени во ростер. Во поглед на послабите тимови, мора да се победуваат повеќе.... пред се тука мора да имаме одлична реализација, бидејќи ќе има доста мртви натпревари каде што ќе решава некој гол на сила/среќа.

Forza Milan.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Конечно земавме дерби, ептен ми се допаѓа пристапот и менталитетот кој Ибра го наметнува низ тимов, тоа е тоа што им треба на млади и талентирани играчи за да напраат следен чекор и да почнат да играат добро.

За Ромањоли немам никаква критика, пред 4-5 дена почна да тренира после 3 месеци пауза, прва утакмица на која се враќаш е дерби со Интер и директен дуел со еден од најдобрите шпицови у лигата и физички најдоминантната 9ка која ваљда сум ја гледал да игра фудбал, логично е да има мали грешки, не моеш да немаш ама во глобала мислам дека добро се справија/ги исекоа Лукаку - Лаутаро оваа утакмица.

Околу Хернандез мислам дека вчера беше непрепознатлив пошо ги немаше тие негови продори и беше строго фокусиран на дефанзива, а и кога го нема Ребиќ многу му е потешко да игра пошо одлично се познаваат и одлично комбинираат двајцата, се на се далеку од криминална партија.

Сега четврток со Селтик мислам дека клучно е да одмори Кеси за да го имаме свеж за со Рома, Диаз може да добие некоја минута и тоа е тоа од ротации.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Конечно земавме дерби, ептен ми се допаѓа пристапот и менталитетот кој Ибра го наметнува низ тимов, тоа е тоа што им треба на млади и талентирани играчи за да напраат следен чекор и да почнат да играат добро.

За Ромањоли немам никаква критика, пред 4-5 дена почна да тренира после 3 месеци пауза, прва утакмица на која се враќаш е дерби со Интер и директен дуел со еден од најдобрите шпицови у лигата и физички најдоминантната 9ка која ваљда сум ја гледал да игра фудбал, логично е да има мали грешки, не моеш да немаш ама во глобала мислам дека добро се справија/ги исекоа Лукаку - Лаутаро оваа утакмица.

Околу Хернандез мислам дека вчера беше непрепознатлив пошо ги немаше тие негови продори и беше строго фокусиран на дефанзива, а и кога го нема Ребиќ многу му е потешко да игра пошо одлично се познаваат и одлично комбинираат двајцата, се на се далеку од криминална партија.

Сега четврток со Селтик мислам дека клучно е да одмори Кеси за да го имаме свеж за со Рома, Диаз може да добие некоја минута и тоа е тоа од ротации.
Ова мислиш со Ибра на тренинг, или? :P
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Sega ke pocnat koga se igraat po 2 utakmkici ke mora da rotira Pioli dosta..sredina ima nekako ali obrana i napad e potesko da rotira.

Derbi kako derbi..ne se igra, se pobeduva. Lani i protiv Juve bevme 2x podobri a na kraj gubevme taka da rezultatot e najbiten.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.632
Поени од реакции
2.593
Рома глатко ќе ги добиеме, едвај со беневенто изиграа
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Калабрија до хејтерите
Сеа може и да си добие казна некоа...


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Duarte go prelezal Covidot,plus eden igrac za rotacija barem za EL.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.357
Чалханоглу скршил зглоб.
Се враќаме во реалноста изгледа . :D
Автоматски споено мислење:

Чалханоглу скршил зглоб.
Се враќаме во реалноста изгледа . :D
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.658
Поени од реакции
13.159
Ако е скршен зглобот, треба да одиме почесто, кој по цркви, кој по џамии за да изгура некако Милан во тој период.

Од други работи што може да ја спасат работата е овој Диаз да одигра нешто или да се игра 433.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom