Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.244
Поени од реакции
3.116
#ФалаКонте игра прва постава, што значи дека како и да изигра можеби за него најмногу ќе се коментира. :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.808
Поени од реакции
7.353
Слабо без Ибра али и овие се со тактика сите во шеснаесетник.

Само мислам дека Пиоли и намерно остави некои играчи на клупа спремен да одговори на катанаџото во второ.

Би требало чист да е пеналот, али во секој случај Тео топката што ја даде како Попов во најдобри денови .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.244
Поени од реакции
3.116
1) Овој тим има четири клучни играчи (Ибра, Хакан, Бенасер, Тео), од нив двајца не се на терен, а на Хакан не му оди, па затоа и ваква игра.

2) Не може Кеси да биде Бенасер и да организира игра. А Тонали исплашен, се крие, лошо се движи, не презема одговорност, многу повеќе му е важно да не погреши, отколку да изигра нешто. Па затоа имаше еден куп напуцани топки од Донарума и дефанзивците.

3) Ребиќ (секоја чест за пеналот) и Белгијанецот се добри само кога функционира играта, кога тие ќе си го најдат местото во системот, а покрај нив има играчи на кои им оди. Кога пробуваат како сега индивидуално, не можат ништо да придонесат.

Диаз исто лош.

4) Овие Кротоне се екстра боси, не смеат да се вратат без три бода.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.783
Поени од реакции
2.523
Секогаш е тешко против вакви мали екипи кои секогаш играат затворено против поголеми тимови и целта им е опстанок во лигата.
Fuck Ibra!!!
Овој тим знае и може да игра без него.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
620
Поени од реакции
629
Ребич скоро сигурно ќе го нема месец дена. Сега немаа никаков изговор да не го купат Норвежанецот.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.115
Поени од реакции
18.327
Само Раде Круниќ ќе остане нешатиран.
Раде е наш момак, прибран. Можам да замислам колку му е тапа што мора да го дели секојдневието со сељачишта како Леао, Кеси, Кастиљехо, Дуарте , Тео и слични...
 
Член од
19 март 2014
Мислења
373
Поени од реакции
434
Пиоли работи перфектно до сега, ротира и победува. Коломбо и Леао ќе завршат работа напред у следни две, не дигајте паника. Најбитно од се, цела работа средината ја врши како што треба, реално до гол ни стигаат еднаш у 20 минути, само вратете се минатата сезона на почеток какво сирење бевме назад. Одлично е, нека ги добиваат слабите екипи оваа сезона нека влезат у таа проклета ЛШ и нек си ебат матер после ако не напраат тим!
@Syn да го мењаме епик брозо за Тонали и да доплатите 30 миљони?
да си пробам :icon_lol:
 
На врв Bottom