Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.420
Поени од реакции
28.055
Блеки гази, душата му ја извади на Лукаку, ајде бе Малдини.
Ќе го продаде Интер Шкринијар и ќе го земе
jakoto vadenje dusa, 10 ziceri utna, dae gol, i dambrosio isto dae gol preku nego.

Inace dobar igrac, ama losa utakmica imase denes.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.827
Поени од реакции
2.541
Рубен Диас во Сити,не не поврзуваа со овој но мене ми беше фаворит.
Со Ромањоли и него сметав дека ќе имаме стабилна одбрана со години.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.775
Поени од реакции
15.112
jakoto vadenje dusa, 10 ziceri utna, dae gol, i dambrosio isto dae gol preku nego.

Inace dobar igrac, ama losa utakmica imase denes.

Имаше после постов мој, бем ти уста погана :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Рубен Диас во Сити,не не поврзуваа со овој но мене ми беше фаворит.
Со Ромањоли и него сметав дека ќе имаме стабилна одбрана со години.
60 комадс знаеш кога ќе даде Милан за цб? :icon_lol:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.827
Поени од реакции
2.541
60 комадс знаеш кога ќе даде Милан за цб? :icon_lol:
На клубовите од Англија секогаш им наплаќаат 20% до 30% поскапо.
Малдини можеше да се договори со Руи Коста и да најдат формула да го платат на рати и ќе имавме коска дуо во одбраната.
Стварно не ми е јасно зошто немаше интерес од наша страна.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.945
Поени од реакции
32.445
На клубовите од Англија секогаш им наплаќаат 20% до 30% поскапо.
Малдини можеше да се договори со Руи Коста и да најдат формула да го платат на рати и ќе имавме коска дуо во одбраната.
Стварно не ми е јасно зошто немаше интерес од наша страна.
Затоа што Сити на Бенфика и дава 55м кеш и Отаменди(15м евра) што значи вкупно 70м евра?

Ние цело лето се ценкаме со 20 клубови за централен дефанзивец, гледаме што е можно поефтино да поминеме или да закрпиме со позајмица некоја, тој земал се прашува зашо немало интерес од наша страна.

И не, да имаме пари и да има можност за таков маневар, си го кешираш Скриниар од Интер и чао пријатно, решена позицијата за век и векови.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.827
Поени од реакции
2.541
Затоа што Сити на Бенфика и дава 55м кеш и Отаменди(15м евра) што значи вкупно 70м евра?

Ние цело лето се ценкаме со 20 клубови за централен дефанзивец, гледаме што е можно поефтино да поминеме или да закрпиме со позајмица некоја, тој земал се прашува зашо немало интерес од наша страна.

И не, да имаме пари и да има можност за таков маневар, си го кешираш Скриниар од Интер и чао пријатно, решена позицијата за век и векови.
Демек Малдини и Руи Коста неможат да седнат и да направат моабет за да се договорат,на три рати или Пакета плус две рати или како и да е.
Малдини изгледа заборавил дека кога го земаа Неста како партнер во дефанзивата во тоа време за 30 Милиони имаа коска одбрана седум сезони и ја имаа најдобрата одбрана во Европа.
Вака со Мексес,Рами,Палета,Запата,Мусачио,Кјаер се се само привремени сезонски решенија.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.945
Поени од реакции
32.445
Демек Малдини и Руи Коста неможат да седнат и да направат моабет за да се договорат,на три рати или Пакета плус две рати или како и да е.
Малдини изгледа заборавил дека кога го земаа Неста како партнер во дефанзивата во тоа време за 30 Милиони имаа коска одбрана седум сезони и ја имаа најдобрата одбрана во Европа.
Вака со Мексес,Рами,Палета,Запата,Мусачио,Кјаер се се само привремени сезонски решенија.
Малдини и Коста можат да седнат на маса, да си се напијат кафе, да си се присетат на фудбалските кариери ама за трансфери и двајцата одговараат на борд на директори во клубот и ВО НИЕДЕН случај не можат ниту пак смеат да си праат дилови од кои едниот ќе биде видно оштетена страна.

Ниту Милан е на Малдини, ниту Бенфика е на Руи Коста, земи малце гледај ги реално работите, џабе збориш на памет.

Малдини нема заборавено ништо, кога би имал пари на располагање сигурно нема да крпи со позајмици.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.827
Поени од реакции
2.541
Малдини и Коста можат да седнат на маса, да си се напијат кафе, да си се присетат на фудбалските кариери ама за трансфери и двајцата одговараат на борд на директори во клубот и ВО НИЕДЕН случај не можат ниту пак смеат да си праат дилови од кои едниот ќе биде видно оштетена страна.

Ниту Милан е на Малдини, ниту Бенфика е на Руи Коста, земи малце гледај ги реално работите, џабе збориш на памет.

Малдини нема заборавено ништо, кога би имал пари на располагање сигурно нема да крпи со позајмици.
Тогаш спреми се за очобол и сезонава во дефанзивата.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
639
Поени од реакции
638
Сакаш да ми кажеш дека не се тресеше и препотуваше последните 15 мин против норвежаниве.
Tи пиша дека прошла сезона одбраната била очобол. Ја те прашав кој очобол откако дојде Кјаер? Ќе се врати за брзо и Ромањоли за брзо. Дека треба штопер да се донесе треба ама нема врска дека одбраната е очобол.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.139
Поени од реакции
18.397
Шанса од прва минута за Диаз и Тонало на местата на Бенасер и Кастиљехо. Ај баш да видиме .
 
Член од
19 март 2014
Мислења
374
Поени од реакции
436
jakoto vadenje dusa, 10 ziceri utna, dae gol, i dambrosio isto dae gol preku nego.

Inace dobar igrac, ama losa utakmica imase denes.
Дечко, ко прво не даде Амброзио преку него туку преку Влахович кој ве помилува утакмицава што не ви ја збрца таа за два разлика. Најјако од се беше кога со 10 метри фора го стигна Перишиќ и му ја зема како ја на деца од 12 години кога ќе им се пуштам. Ги издоминира сите во дуели(дуел кога зависи од централен бек)
Едит: што побогу да прави за голот на Лукаку? Хакими го даде тој гол не Лукаку, директно виновен е тој што го чуваше Хакими
 
  • Хаха
Reactions: Syn
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.262
Поени од реакции
3.141
Тогаш спреми се за очобол и сезонава во дефанзивата.
Како да зависи од него... :D :D :D

Ти убаво му објаснуваш, а он запнал не бива, ете му сега, нека трпи.

И ја на татко ми кога бев дете му викам да земеме BMW на ново, ама тој запнал да се возиме во стар Опел.
 
На врв Bottom