Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Mislam deka i Halilovic e podobar od Salemakers..deckoto e totalna katastrofa i sto pobrzo neka go dadat na pozajmica. Ne bi igral niti vo Pescara..
6-7m e kupen, 21 godina, igra desen bek, i na dvete krila, dobar work rate, se vklopuva vo taa presing brkanica na Pioli, klasicen squad player, potreben vo sekoja ekipa.

Ne mi e jasno zaso bi pretstavuval problem koga ne e prv tim materijal nitu pa go racunaat momentalno, ne mozeme na site pozicii da imame 50m igraci, ne sme tolku finansiski jaki se uste.

A i da, za Halilovic e Rikardo Izecson Dos Santos Leite - Kaka, licno i personalno.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Haha sigurno..nazad pokriva dobro ali ako mislat nekoja ekipa da napravat za da se borat CL da vlezat i LE da igraat mora i zameni da ima dobri.
Ovaka so edna povreda na Ibra ili nekoj od krilata ke bide katastrofa.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Саламакерс само ние не го рачунаме, а на управата им изгледа замена каде што ќе фали играч.
На сите позиции барем може играч кој е за таму, а не десен бек да игра крилни позиции, па и лево.

Како само фали Де Пол за кај нас има цел терен да го ора

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.451
Поени од реакции
5.417
Саламакерс само ние не го рачунаме, а на управата им изгледа замена каде што ќе фали играч.
На сите позиции барем може играч кој е за таму, а не десен бек да игра крилни позиции, па и лево.

Како само фали Де Пол за кај нас има цел терен да го ора

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
и Борини играше на сите позиции па беше многу подобар од Салемакерс... два пута јс промашуе топката на шут, два пута шутира ка без душа... ни техника ни брзина ни ништо.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Изјава на Комисо дека му ветил на Киеза дека ќе го пушти ако има добра понуда. Добил понуди од странство на он сакал во Италија да остане. Едино кај нас или во Јуве би можел да заврши.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.760
Поени од реакции
13.404
Треба еден дефанзивец, ако не може некој многу добар трансфер, нека најдат некое решение од типот на Кјаер. Овој младиот е промногу сомнителен, Мусачио склон на повреди, а му требаат неколку утакмици за да почне да игра солидно и пак да се повреди.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.451
Поени од реакции
5.417
Треба еден дефанзивец, ако не може некој многу добар трансфер, нека најдат некое решение од типот на Кјаер. Овој младиот е промногу сомнителен, Мусачио склон на повреди, а му требаат неколку утакмици за да почне да игра солидно и пак да се повреди.
Мусачо Кјаер Габиа Дуарте... еден првин мора да летне од Дуарте и Мусачо, и не е работа да се бара ка Кјаер време е да се најде некој посаглам, можеа да се попунат со Силва ама го баталија, сеа нека го бркаат Миленкович...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.760
Поени од реакции
13.404
Мусачо Кјаер Габиа Дуарте... еден првин мора да летне од Дуарте и Мусачо, и не е работа да се бара ка Кјаер време е да се најде некој посаглам, можеа да се попунат со Силва ама го баталија, сеа нека го бркаат Миленкович...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Сите сакаме одличен дефанзивец, но некако тешко. Башка и Милинковиќ не е сигурно некој кого ќе го доведеш и можеш да кажеш дека си завршил работа.

А за да не се остане на исто, нека бараат некој искусен дефанзивец.
Автоматски споено мислење:


Се крчка,до 5-ти Октомври ќе биде.
Пишав барем некое сличен трансфер како Кјаер и веднаш се појави еден со слично презиме. :D
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Замисли тренер да ти изјави дека летово си направил скок напред во ментална смисла. :pos: Тоа практично значи дека претходно си бил чекор назад во ментална смисла брате. Пиоли изјави за Калабрија дека ова лето видел ментално подобрување кај Калабрија и сеа појше му верувал. Оф бе туго несречо, кој ќе го глеа Калабрија и следнава сезона како се шикли и ги кара соиграчите со очи и ишарети затоа што не му ја разбрале замислата каде да утрчаат кога тој изведува аути или нафрла са стране во трибина.

Ќе сфатам некупување на десен бек, ако и само ако не частат со 3ца нови играчи до крај на меркато: централен дефанзивец - под хитно, средњак (само да не е велики Замбо Анџуиса) и десно крило (ако е Киеза ќе биде јагода на шлагот). Реално, Милан не потроши ништо пари ова меркато, само 5 милиони за Тонали, а скинаа с курца високи плати као Реина и Биља, зедоа некој денар од Сусо, Силва и слично, мора да чуваат нешто за последниве денови. Јас со пакетот од Фиорентина, Миленкович и Киеза би бил презадоволен, Комисо беше со тврд став за Киеза, ама после изјавата вчера мислам дека нема многу опции во игра. Или Милан или Фиорентина. Јувентус не верувам дека ќе загризат, пребукирани се се уште на тие позиции, плус вложија и се надеваат на Кулушевски. Интер барем досега покажа дека нема намера за такви инвестиции ова лето, Конте, фала му, си бара други играчи, Наполи вложи во Осимхен, ма да може тие да изненадат увек. Друго во Италија, нема ништо интересно за Киеза.

Централен дефанзивец е најбитна ствар моментално, Габиа нема да го биде, одма се гледа тоа. Од Побега се откажале, ќе оди на позајмица, тоа значи дека Крунич ќе остане и ќе се донесе еден нов, тука сме океј. Десно крило е исто MUST според мене, ама таму ќе се удри само ако се појави некаква прилика. Постои голема шанса да останеме десно со Калабрија и Саличе, ствар која дефинитивно ќе не однесе чекор назад ментално до крај на сезона. Све да им ебам на двајцата.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Побега е класична мезала а во моментов Пиоли сака играч со дефанзивни карактеристики кои Побега највероватно не ги поседува.
На малиот не му е проблем да оди на позајмица само барал да игра негде каде што ќе има голема минутажа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom