Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
M

Macedon1um

Гостин
Го кренаа клубот на сосема друго ниво, се во самиот врв на Бундес и се борат во титула, имаат 1/4 финале во ЛШ откако го декласираа Тотенхем во двомеч 4-0

За разлика од нив знаеме Милан кај е во моментов..
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Agent Mino Raiola has according to the Corriere dello Sport met with Roma and Jack has reportedly agreed on a three-year deal at the Olimpico worth €2.5m a year plus bonuses :(
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Ralf Rangnick has according to La Gazzetta dello Sport reassured Hakan Calhanoglu that he would remain a protagonist at Milan under his leadership.:pos:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Треба да запалимо свеќа у црква и по една дова у џамија да изучимо за Шалке што ги собра Кабак и Тодибо.
Какви смешки од играчи
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Остај тоа него нашиве бивши атакери во Бундес клаваат.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Треба да запалимо свеќа у црква и по една дова у џамија да изучимо за Шалке што ги собра Кабак и Тодибо.
Какви смешки од играчи
дебакл тежок се, баш вчера ги гледав :D
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140

Јович се знае со Ребич но не ми е по кеиф многу.
Азмоун е некој анонимец од Иран.
Овие од Холандија му се агенти на Мино.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако тие клиентите значат и потпишување на нови договори на Донарума и Ромањоли без драми и циркузи, тогаш нека ги носат.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
President Paolo Scaroni says CEO Ivan Gazidis ‘makes the decisions’ regarding the proposed arrival of Ralf Rangnick and points out that Milan ‘cut costs’ to avoid further Financial Fair Play trouble.

Paolo Scaroni:
“For now, we have confidence in Pioli. I don’t know if the German manager will arrive.
“[CEO Ivan] Gazidis makes the decisions, I don’t even know when he talks to other candidates. We have faith in Pioli and [Technical director Paolo] Maldini.”
“We have made great efforts to cut costs. Gazidis focused on this, the future consists of young players with reasonable prices.
“We don’t want any more penalties from UEFA
. The Financial Fair Play prevents madness, from there, we could se a less insane world. Milan want to keep costs down and increase revenues.
“Milan come from a long period of crisis; it seems utopian to think that a rebirth can happen quickly.”
Inter and Milan are currently working on building a new stadium and the President hopes he can soon bring good news.
“The priority goes to the new stadium in Milan and I hope to have positive news soon. The stadium is not a historical monument. We will keep the remains of the [Giuseppe] Meazza, it won’t disappear, but we will build a stadium suitable for our times.
“The fact that there are two shareholders who want to make the most beautiful stadium in the world seems like a miracle.”
“I hope we can see Ibra again. I hope he can start playing again, I have read comforting news from Sweden.”
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.228
Поени од реакции
45.340
За Бенасер наводно имало понуда од ПСЖ и Милан одредил цена од 50 милиони. Добро, некој може ли да ми објасни што овој дечко покажа уствари за да би имал толкава цена... или воопшто понуди за него.
Ја освен жолти картони, неумесни фаули, изгубени топки што коштаа бодови и тук там некој изблик на талент , ништо друго не видов од него.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И многу други немаат покажано, ама се продадени за 3 пати повеќе од виситнската вредност.

Се пишува дека толку му е откупната клаузула иако мислам дека ни ПСЖ ни Сити не постои никаков интерес.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.228
Поени од реакции
45.340
Мислам дека доколку би се искомбинирал со профил на Бакајоко (или Бакајоко, кој сам си се нуди бтв) би направиле добар тандем на сила и техника и би ја контролирале средината и на земја и на небо :D.

Кеси не може да пружи такво нешто пошто е ем ограничен со подвижност, ем е ограничен со скок и висина, а тука Милан губи безброј топки и Бенасер е приморан да прави мал милион стартови на земја од кои добива многу картони
 

Kajgana Shop

На врв Bottom