Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.716
Поени од реакции
15.677
Зашто ќутите како пички некои ? Сам ли да си правам муабет ?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.135
Поени од реакции
1.936

Да се потсетиме на златните времиња на Милан.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.429
Поени од реакции
14.150
Прочитав негде дека Челзи биле спремни за Донарума да платат 60мил плус Кепа!!
Ако е стварно ова тачно, и до толку се глупи русинката и Лампард, ако го пропуштат ова нека се самозапалат Газидис, Малдини, Масара и Сингеровци
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.141
Поени од реакции
35.562
Не се толку глупи на година пред истек и прашање е потпишување на нов договор да понудат 60 мил плус голман кој го платија 80 мил.Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.559
Поени од реакции
30.991
Прочитав негде дека Челзи биле спремни за Донарума да платат 60мил плус Кепа!!
Ако е стварно ова тачно, и до толку се глупи русинката и Лампард, ако го пропуштат ова нека се самозапалат Газидис, Малдини, Масара и Сингеровци
Ти барем пред коронава знаеше да оделиш очајна шпекулација од шпекулација шо држи вода ама изглеа у Тетово не почитувате карантин :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.429
Поени од реакции
14.150
Ти барем пред коронава знаеше да оделиш очајна шпекулација од шпекулација шо држи вода ама изглеа у Тетово не почитувате карантин :D
Знам дека е очајна шпекулација бе, лошо ја состаев реченицата, ама баш дека почитуемо карантин у Тетоо се мрднав више, па да замишљамо дек вакви сценарија са тачни :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.429
Поени од реакции
14.150
Лев бек Антонини повише играше, а ЦМ Амбросини и од Јануар Ван Бомел, Пирло немаше никаков удел у таа титула. И место Пато, Робињо беше прва постава повише од времето
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.135
Поени од реакции
1.936
Лев бек Антонини повише играше, а ЦМ Амбросини и од Јануар Ван Бомел, Пирло немаше никаков удел у таа титула. И место Пато, Робињо беше прва постава повише од времето
Така беше само што Робињо играше повеќе место Принцот а Боатенг и Касано беа клучни од клупа.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.135
Поени од реакции
1.936
Боатенг на клупа? Абе факинг Ночерино го нема тука дали сте нормални :)
Таа сезона Пато,Ибра и Робињо ни беа ударната тројка,тоа беше прва сезона за Принцот.Ночерино се појави и блесна следната сезона кога бевме втори позади Јуве.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
281
Поени од реакции
298
Таа сезона Пато,Ибра и Робињо ни беа ударната тројка,тоа беше прва сезона за Принцот.Ночерино се појави и блесна следната сезона кога бевме втори позади Јуве.
Абе Боатенг таа сезона играше у средина не позади напаѓачите. А за Ноче може да сум грешка :)
 
На врв Bottom