Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.364
Поени од реакции
9.541
За да ви каже дека не е скаран со Мусачио

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Јас реков скриншот ќе ни пуштиш од вибер чатот твој со Пиоли да ни докажиш дека не е скаран.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.730
Поени од реакции
26.032
Tuka treba da im zavrsi bilo kakva dilema, ako voopsto i imaat dilemi, dali pioli treba da ostane i naredna ili ne. :)
So igrac poise inferioren protiv fiorentina, ovie vtorive najdobriot fudbal vecerva go pokazaa otkako dalbert im bese isklucen, site asalni sansi tuka gi sozdadoa plus i gol dadoa, pred toa nigde gi nemase sto e apsurdno, od druga strana milan mislam deka ne ni sutnaa kon gol otkako imaa igrac poveke na teren. :facepalm: :facepalm: :facepalm:
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.149
Поени од реакции
439
Вистинска слика за аматеризам и катастрофа.Очигледно Милан не е на ниво на Интер, Аталанта а за Јуве да не зборам.Најсрање и најнеспособен клуб во Европа.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.427
Поени од реакции
14.148
Oва не е нормално со судењево и мора некој више да почне јавно да збори од овие горе. А не само како пички меѓу себе да се препуцаваа Бобан и Малдини со Газидис.

Не дека е Милан некој ебан фактор задњиве године, ама годинава ептен лошо судење добива, и не е океј више.
Не дека не заслужија да прима гол ради она пичкарско понашање после црвениот, заслужија можда и да изгубат, ама не може бе више онакви пенали да се свират против Милан, еве више 2-3 сезоне уназад.

Па ни вар не глеаше гомњарот залижан, хрк пу !
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.120
Поени од реакции
35.382
Судијата ја поеба, ама после Торино каде и немаа голем проблем денес на противник со играч помалку дозволуваа да игра и некои играчи не се враќаа назад во одбрана.

 

Stallion

Michael
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.139
Поени од реакции
873
За малку ќе издржеа, со играч повеќе. Машки нема што.

Од тимов само Златан, Реба, Бенасер (мада е екстремно глуп играч) и Тео (и овој е дупка одбрана).

Колку само се нервираше Ибра кога не можеа еден напад да задржат после црвениот. Толку им е максимумот на овие играчи, мада можеше Пиоли да освежи во средина нарочито после исклучувањето, ги утепаа, џабе Кеси може да трча уште две утакмици со ред кога нема мозок, а и колку пати сум заприметил бега од дуел игра и гледа да изглуми, а е физички ненормално спремен и има сила ко коњ. Хакан денес не ни постоеше.

Очигледен е проблемот со психичката спремност на некои играчи посебно кога се под притисок, не е ни прв пат ова, паднаа и со Интер исто, а ќе ја изгубеа и оваа да имаше уште 5-10 тина минути плус.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.128
Поени од реакции
1.928
Примавера тимот на Милан доминира во Втората Дивизија Примавера и на пет кола пред крајот веќе има обезбедено пласман во Првата Дивизија Примавера.Ме радува што има неколку талентирани дечки во Примавера како Marco Brescianini,Luan Capanni,Riccardo Tonin и Daniel Maldini што се надевам дека ке добијат шанса во сениорскиот тим.Секако тука се и одличниот Tommaso Pobega и Plizzari кои се на позајмица во Серија Б.
Оддамна не сме добиле добар играч од нашите младинци но се надевам дека некој од овие ке се покаже.
 

Нинович

Циник
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.749
Абе каква примавера, да беа тие кадарни немаше да испаднат во втора дивизија, гони ги у пизду матер. Екстремна реткост е да се извади од таму играч со кој би биле среќни ние во Милан. Еден помал дел се солидни и просечни играченца кои може да играат за Џеноа и Спал и ако се нашиве паметни таквите се користат во некој трансфер за да се спушти цена или се договараш со некоја екипа за да перете пари и им закачуваш астрономски цени да се чуди светот и векот како Милан го продал Побега во Џеноа за 15 милиони. Нешто као Интер со Пинамонти што напрати или као Јувентус више годиништа наназад со разни Мандрагори, Аудеровци и слично. На играчи од Примавера треба да им се дава шанса, да дигнат цена малку и да се продаат додека се во пикот на цената, така се праи во Италија тоа. Изузетна реткост е да ти се погоди некој драгуљ и тоа одма се познава, нема бегање, од другите можда некад ќе стане играч некаде на 25-26 години, а најверојатно никад. Се сеќавам пред неколку години коа Зигони (мислам дека тој беше) или тој Берета како се викаше, низ младинските категории на Милан имаше над 100 гола даено, најавуван како разарач, бомбер и ене ги сеа, едниот во Лучезе, другиот Фералпи Сало. И милион други примери. Можда има некои солидни на кои вреди да им се дае шанса, ама треба паметно да се процени и одма да се продаваат или вметнуваат во трансфери. Чисто сумљам дека има некој материјал којшто би се зацврстил во Милан. На пример, да беа паметни и да го продаеа Калабрија пред лето, две коа важеше за голем талент и вредеше 20 милиони на овој пазар, сеа немаше да го колнеме до седмо колено. Сеа не вреди појше од 8 мртвиот.

Што се тиче Фиорентина, ужасно лошо и дилетантско понашање на Милан со играч појше, не знам кој им курац и сеа и со Верона, полошо играа коа имаа играч појше. Жал ми е за Ибрахимович само, ќе го умрат од нервози човекот, попизде и тек ќе пизди до мај, треба да почне да ги шамара. Толку им е капацитетот, џабе. Ама, во саботата она судење беше исто толку дилетантско. Она беше срамота и греота. Прво, поништениот гол, скроз сумљиво дали уопште играше со рака, а второ пеналот, па и без да провериш ВАР? Да му ебам тоа Калварезето, као тетка е во таа фацата, као транџа, му ебам слепецот.
И точно, мора Милан ко тим, официјално да крене глас за судењево, посебно оваа сезона. Превише сумљиви одлуки. Не викам дека е организиран бојкот и напад против Милан, ама судењто е изузетно лошо, па и генерално во Италија. Мора Милан да завземе официјален став и да пушти глас, некако мора да се реагира.

И онака оваа сезона е горе доле завршена за нас, ЛШ е више невозможна, а Лига Европа е небитна, треба да се тргне со онаа тактика што ја спомнав погоре. Дај нека пикне Пиоли неколку деца во тим, нека добијат шанси вака ко Габиа, нека дигнат цена колку толку и нека ги продаваат одма на лето коа ќе се деси новата револуција.

Инаку што се тиче она конфликтот Газидис - Малдини, ич не ме заболе. Ми дојде преку топки да се бавам со тоа кој ни е спортски директор кој технички, кој шеф на кујна, кој шеф на фудбалски операции. Кого сакаат нека стават, изминативе години се бавиме со све само не со фудбал. Нека има резултати, па ако сака и спортскиот директор од Спал нека го донесат. Ниту едни навивачи на светот не се занимаваат олку со фудбалска управа и фудбалска структура као навивачите на Милан последниве години. Оној ќелави евреј кој е најплатен ЦЕО во Европа, очигледно е недопирлив (некаде читав и дека имал пакет акции во Милан моментално, што и има логика), па тогаш сите знаеме кој ќе лета летово. У реду, нека донесе послушници, нека праи што сака, ама еднаш засекогаш нека се стабилизира управата и нека се задржи појше од година-две. Да се види јасен концепт и да се бавиме со фудбал, не вака секоја година исто па исто, ебати шарлатаните. Или нека продава Елиот побрзо и нека се гонат и тие у пизду материну. Неам ич живци више.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.128
Поени од реакции
1.928
According to Tuttosport, Eintracht Frankfurt have opened with a demand of €40m to part with Ante Rebic.
Fiorentina could benefit from a big windfall, because when they sold Rebic to the Germans in 2018 for €2m, this included a clause giving them 30-50 per cent of the future transfer fee.
Eintracht Frankfurt have reportedly asked Milan for €40m in order to purchase Ante Rebic, with up to €20m of that going to Fiorentina.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.933
Поени од реакции
4.734
Осеќам ќе го чуваат и наредна сезона ради договорот ( две години позајмица) и ако не се опрае Милан и наредна сезона тешко дека ќе го откупат за таа сума... освен ако се деси нешто Силва и доплата.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.427
Поени од реакции
14.148
Осеќам ќе го чуваат и наредна сезона ради договорот ( две години позајмица) и ако не се опрае Милан и наредна сезона тешко дека ќе го откупат за таа сума... освен ако се деси нешто Силва и доплата.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Ако бараат 40 мил за Ребиќ, како игра сезонава Силва ќе треба Милан да даде 50 и Силва за Ребиќ.
Ќе треба Милан некому да плати 10 мил за д се отараси од тоа неспособното.
Ни Волвс нема да го сакаат, му ебем све женско до 7мо колено на тој Мендес што ни го ували
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.720
Поени од реакции
7.222
Абе каква примавера, да беа тие кадарни немаше да испаднат во втора дивизија, гони ги у пизду матер. Екстремна реткост е да се извади од таму играч со кој би биле среќни ние во Милан. Еден помал дел се солидни и просечни играченца кои може да играат за Џеноа и Спал и ако се нашиве паметни таквите се користат во некој трансфер за да се спушти цена или се договараш со некоја екипа за да перете пари и им закачуваш астрономски цени да се чуди светот и векот како Милан го продал Побега во Џеноа за 15 милиони. Нешто као Интер со Пинамонти што напрати или као Јувентус више годиништа наназад со разни Мандрагори, Аудеровци и слично. На играчи од Примавера треба да им се дава шанса, да дигнат цена малку и да се продаат додека се во пикот на цената, така се праи во Италија тоа. Изузетна реткост е да ти се погоди некој драгуљ и тоа одма се познава, нема бегање, од другите можда некад ќе стане играч некаде на 25-26 години, а најверојатно никад. Се сеќавам пред неколку години коа Зигони (мислам дека тој беше) или тој Берета како се викаше, низ младинските категории на Милан имаше над 100 гола даено, најавуван како разарач, бомбер и ене ги сеа, едниот во Лучезе, другиот Фералпи Сало. И милион други примери. Можда има некои солидни на кои вреди да им се дае шанса, ама треба паметно да се процени и одма да се продаваат или вметнуваат во трансфери. Чисто сумљам дека има некој материјал којшто би се зацврстил во Милан. На пример, да беа паметни и да го продаеа Калабрија пред лето, две коа важеше за голем талент и вредеше 20 милиони на овој пазар, сеа немаше да го колнеме до седмо колено. Сеа не вреди појше од 8 мртвиот.

Што се тиче Фиорентина, ужасно лошо и дилетантско понашање на Милан со играч појше, не знам кој им курац и сеа и со Верона, полошо играа коа имаа играч појше. Жал ми е за Ибрахимович само, ќе го умрат од нервози човекот, попизде и тек ќе пизди до мај, треба да почне да ги шамара. Толку им е капацитетот, џабе. Ама, во саботата она судење беше исто толку дилетантско. Она беше срамота и греота. Прво, поништениот гол, скроз сумљиво дали уопште играше со рака, а второ пеналот, па и без да провериш ВАР? Да му ебам тоа Калварезето, као тетка е во таа фацата, као транџа, му ебам слепецот.
И точно, мора Милан ко тим, официјално да крене глас за судењево, посебно оваа сезона. Превише сумљиви одлуки. Не викам дека е организиран бојкот и напад против Милан, ама судењто е изузетно лошо, па и генерално во Италија. Мора Милан да завземе официјален став и да пушти глас, некако мора да се реагира.

И онака оваа сезона е горе доле завршена за нас, ЛШ е више невозможна, а Лига Европа е небитна, треба да се тргне со онаа тактика што ја спомнав погоре. Дај нека пикне Пиоли неколку деца во тим, нека добијат шанси вака ко Габиа, нека дигнат цена колку толку и нека ги продаваат одма на лето коа ќе се деси новата револуција.

Инаку што се тиче она конфликтот Газидис - Малдини, ич не ме заболе. Ми дојде преку топки да се бавам со тоа кој ни е спортски директор кој технички, кој шеф на кујна, кој шеф на фудбалски операции. Кого сакаат нека стават, изминативе години се бавиме со све само не со фудбал. Нека има резултати, па ако сака и спортскиот директор од Спал нека го донесат. Ниту едни навивачи на светот не се занимаваат олку со фудбалска управа и фудбалска структура као навивачите на Милан последниве години. Оној ќелави евреј кој е најплатен ЦЕО во Европа, очигледно е недопирлив (некаде читав и дека имал пакет акции во Милан моментално, што и има логика), па тогаш сите знаеме кој ќе лета летово. У реду, нека донесе послушници, нека праи што сака, ама еднаш засекогаш нека се стабилизира управата и нека се задржи појше од година-две. Да се види јасен концепт и да се бавиме со фудбал, не вака секоја година исто па исто, ебати шарлатаните. Или нека продава Елиот побрзо и нека се гонат и тие у пизду материну. Неам ич живци више.
Koga ke mi tekne deka na faking Salomon od Seria B se palese :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Stallion

Michael
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.139
Поени од реакции
873
Не може ниеден од тие копиљи со тој на Курајбер.


Alexander Merkel
Звучно име ✅
Германец (полу во случајов) ✔/✅
Плавуша ✅
(плави сакал, под претпоставка ова, Марли ќе потврди, Абате знам долго време го носеше на аватар во неговите најдобри денови)
 
На врв Bottom