Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.120
Поени од реакции
35.382
Досега за ниеден играч не се надеваат дека ќе дојде без пари и да чекаат да му заврши договорот. Не сакаат да даваат високи плати. Чекајќи го може на крај да заврши и во друг клуб.
На година пред истек на договор кога ќе заврши позајмицата и тоа им е многу. Да имаше кој да им плати 40 мил немаше да го дадат на двегодишна позајмица.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.427
Поени од реакции
14.148
Него читав нешто чера за договориве со спонзори, овој економскиов мастермајнд еврејски од кој дојде ништо нема направено му ебем ќеркичето.

Мирабели и Фасоне беа бољи од него.

А само нешто мрчи за трансфери и плате крвта да му ја ебем

Хрк пу
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.128
Поени од реакции
1.928
Caldara igra CL utamici a kaj nas ne bese spremen ni za kup utakmica..
Кјаер кај нив не седеше ни на клупа а кај нас е стандарден првотимец.

Која управа греши а која постапува правилно.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.128
Поени од реакции
1.928
Speaking to Calciotoday.it, Mirabelli poured scorn on the current hierarchy at the club.
“When I was there we knew who was in charge,” Mirabelli told the website.
“There was no confusion and the results were there. We went into the Europa League, we came close to getting into the Champions League, and made it into the final of the Coppa Italia against Juventus.
“The regret is that we didn’t have time, I hope that now the directors continue the work I started.
“A new revolution would be wrong, rumours destabilise the environment and Stefano Pioli is not allowed to work quietly.”
Milan signed Zlatan Ibrahimovic in January in a bid to turn the Rossoneri’s season around.
“Ibra has undoubtedly given something important, even to young people who saw him perhaps only in sticker albums.
“However, I would not like it to only be a momentary thing. The weight cannot go entirely on the shoulders of a 38-year-old, albeit a champion.”

Ајде и овој најде да ги дупи Паоло и Боби :pos:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.364
Поени од реакции
9.541
Мусакио пак резерва. Чисто сумњам дека се работи за повреда. А ако глуми лудило па стварно да неќел да влези место Ќаер, местото му е на трибини до крај на договорот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.120
Поени од реакции
35.382
There were reports that Musacchio refused to play on Monday night against Torino, but Pioli put those to bed.

“No case, he had a hardening in the calf. In the Italian Cup he had to play, but then he felt a discomfort in a calf muscle and therefore I played Kjaer. If he had refused to enter, he would not have been called up for tomorrow.”
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.933
Поени од реакции
4.734
Пиоли тренериште..Го извади Габиа зошто?
Зошто се пожали на повреда, исто и Кастилехо сеа... и дај нека задржат топката ебена, со играч помалу им дозволуемо да играат и праат напади.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.149
Поени од реакции
439
Простак продаден
Автоматски споено мислење:

Дефинитивно најсрање екипа. Како може Пиоли да биде тренер...
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.979
Поени од реакции
550
Смешки пеналов ц ц ц

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
На врв Bottom