Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.128
Поени од реакции
1.928
Hakan Calhanoglu will have to sit out when Milan host Torino tonight, as tests have revealed a muscle injury for the Turkey international.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.891
Поени од реакции
4.003
Paqueta ke startuva, na ovaa pozicija moze da se dokaze. Silva i na 40 e podobar od nasive vo odbrana.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.933
Поени од реакции
4.734
Што му згрешил толку Мусачо на Пиоли? Инаку мило ми е за малиот, барем ќе знаемо што имамо на клупа, може ќе го биде.

Добро прво полувреме, у второ мора уш еден гол набрзина да не заспијат само ка што знаат.

Инаку Пакета најлош, место да гризе сеа коа има шанса го нема нигде, ка да се плаши од топката.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.128
Поени од реакции
1.928
Ибра колку и да им фудбалско познавање и позитивен импакт во тимот мислам дека не треба да сметаат на него за следната сезона.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.120
Поени од реакции
35.385
Колку ги мразам овие натпревари со 1:0 и никакво замарање да дадат втор гол, па и против налошата екипа во Серија А. Фалеше овие од никаде да израмнат.

Пакета не е спремен за цел натпревар, Бонавентура поеба неколку напади, а Ребич требаше 10 минути порано да излезе.
Оној Саламандер подобра измена ќе беше од Бонавентура.

Следна Фиорентина во гости...

Белоти цела кариера ќе му отиде во Торино. :(
Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.364
Поени од реакции
9.542
Колку ги мразам овие натпревари со 1:0 и никакво замарање да дадат втор гол, па и против налошата екипа во Серија А. Фалеше овие од никаде да израмнат.

Пакета не е спремен за цел натпревар, Бонавентура поеба неколку напади, а Ребич требаше 10 минути порано да излезе.
Оној Саламандер подобра измена ќе беше од Бонавентура.

Следна Фиорентина во гости...

Белоти цела кариера ќе му отиде во Торино. :(
Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Доста му е Торино на тој дибекот. :)
Мора да работат на завршницата. Многу шанси му треба за да клат гол. Се познава дека не можат да осигурат натпревар пред крајот.
Овај Габиа на почетокот на второто многу незаинтересиран со неколку изгубени дуели ама ајде дебитант, можи од трема му е :)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.128
Поени од реакции
1.928
Simon Kjaer was forced to come off just before half time, and it seemed that Pioli called Mateo Mussachio to replace Kjaer, who refused to come on, but Pioli explained the situation:“Musacchio had a pain in his calf and I was unable to call upon him. There is no case.”
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.120
Поени од реакции
35.385
Небитно кој ќе игра таму од тројцата, кој не сакал да влезе, кој повреден и онака ниеден не добар партнер за Ромањоли.
Тиаго Силва на лето за без пари добро ќе ни дојде, искусен играч до Ромањоли. Не знам како е со повреди, ама може да се искористи 1-2 сезони.

Оваа сезона најдобри трансфери Тео, Бенасер и Ребич. Ребич не се изнаигра во првиот дел од сезоната, ама пак имаше добар старт во вториот дел и засега трампата со Андре Силва е на наша страна.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.427
Поени од реакции
14.148
Мајсторите Бобан и Малдини сакаат ама не договориле сума за која може да го одкупат Ребиќ, и сеа Ајнтрахт трие руке и може да им бара колку сака.
Се спомиња цифра од околу 40 мил сег, ако продужи ваќе до крај на сезона и појќе може да им бараа
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
409
Поени од реакции
131
Едно не ми е јасно за Ребич , има договор со Франкфурт до 2021 , позајмицата е за 2 години , и сега што праиме ???
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.120
Поени од реакции
35.385
За 40 мил никогаш нема да им го купат, ама ако сака да остане и овие да го задржат Андре Силва ќе се договорат.

Прво излезе дека е 25 мил откупот, па после дека нема откуп, туку е само трампа и позјамица за две сезони.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.558
Поени од реакции
30.989
Мајсторите Бобан и Малдини сакаат ама не договориле сума за која може да го одкупат Ребиќ, и сеа Ајнтрахт трие руке и може да им бара колку сака.
Се спомиња цифра од околу 40 мил сег, ако продужи ваќе до крај на сезона и појќе може да им бараа
Последниот ден само потпишаа 2 години позајмица за Ребиќ и за Силва, самиот директор на Ајнтрахт рече дека немале време да договараат повеќе.
Ние го имаме Ребиќ до 2021, а он има договор до 2022 така да ќе видиме дали и колку ќе се курчи швабата.
 

Stallion

Michael
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.139
Поени од реакции
873
Треба да им дае Реба ултиматум на Ајнтрахт ала Бака нас со Виљареал, али не се замарам уопште, гарант ќе смислат нешто Бобан и Малдини.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.128
Поени од реакции
1.928
Позајмицата на Силва и Ребич е до 2021 а договорите со матичните клубови им се до 2022.Може да им го остават Силва и да доплатат нешто.
Али како што се неспособни Малдини и Бобан ке го вратат Ребич со надеж дека ке го потпишат како слободен играч во 2022 ако останат до тогаш во Милан :D.
 
На врв Bottom