Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.128
Поени од реакции
1.928
Тео и Ребич против Де Шиљо и
Сандро и Роналдо против Калабриа.
Тука ке се кршат копјата.
Автоматски споено мислење:

Ребич го немаше нигде до пред еден месец и имаше моабет дека ќе го вратат а последниов месец ни е најдобар играч.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.503
Поени од реакции
11.447
МДШ воопшто не е крив него дај дајте ни уште 2-3 гола :icon_lol:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.364
Поени од реакции
9.541
Добро има некој во клубот шо му кажва на овие зелките дека ако добијат картон нема да играт на реваншот?

едит: еве го овај ретардираниот :pos::aplauz::tapp:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.120
Поени од реакции
35.382
Џабе е кога на реванш се без најважните играчи.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.707
Поени од реакции
15.602
Хеха абе и во тие ретки ситуации кога Калабрија ќе одигра случајно солидна , пристојна утакмица, еве космосот ќе посака пак да е трагичар парталот :icon_lol:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.120
Поени од реакции
35.382
Калабрија што е глуп тоа е докажано, ама беше во пад, многу блиску и свртен со грб, можеше и да не го свири.
Без 3 првотимци нема шанси за понатаму и 1:0 да беше.

Има напредок во играта, ако продолжат вака и без повреди и суспензии ќе има интересни натпревари до крај.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.128
Поени од реакции
1.928
Ребич влезе во форма,уште Пакета да проработи ке биде одлично.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.120
Поени од реакции
35.382
Ребич не беше искористен како што треба во првиот дел од сезоната.
Сега проблем е со Леао, со 4-4-1-1 ќе седи на клупа.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.891
Поени од реакции
4.003
Хакан и Ребич играат добро..вчера ретко кој изигра слабо. Ернандез глуп црвен се изглупира небитен фаул направи и чист втор жолт. Пенал немаше никаков, во скок кај да ги стави рацете неможе да ги исече...

Секако без овие неколку играчи на реваншот немаме никакви шанси али се гледа подобрување во играта.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.128
Поени од реакции
1.928
За реванш 4-3-1-2 Џек,Бенасер,Кессие,Хакан полушпиц и напред Ребич и Леао.
Нема да играат Тео,Кастилехо и Ибра и сега ке треба да дигнат раце и да се откажат,баш напротив треба да бидат помотивирани.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.558
Поени од реакции
30.989
Мене ми е најбитно оваа мотивација, желба за победа и висок пресинг без респект за противникот да ја задржат до крај на сезона.

Иначе оној Биља си ебал мајката до крај на сезона пак, хк пу бе да му ебам мајката, бел ден не видовме од еден трансфер на МиФ.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.292
Поени од реакции
499
PSG nema da prodolzuva so Thiago Silva taka da ni se otvora ubava prilika da go lapneme free agent. Ne sum go gleal odamna,vo kakva forma?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.558
Поени од реакции
30.989
PSG nema da prodolzuva so Thiago Silva taka da ni se otvora ubava prilika da go lapneme free agent. Ne sum go gleal odamna,vo kakva forma?
Во каква и форма да е, очајно ни фали такво искуство и лидерство во соблекувална, одма би му дал 2 год договор со некоја разумна плата.

Нема зашо да држиш двајца играчи ко Кјаер и Мусакио во тим, јас дури и би го продал вториов додека држи некоја вредност.
 
На врв Bottom