Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.640
Поени од реакции
36.921
По негово барање не повикан за утрешниот натпревар. Кај не може да се навике на европскиот фудбал, а после една година нема пријатели и не се ни обидува да се зближи со соиграчите.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.996
Поени од реакции
4.078
Бар лани да го продадеа кога вредеше..сега цената сигурно доста му падна. На крај ќе се врати во Фламенго..
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.055
Поени од реакции
18.020
Кур не ме боли кај ќе иде , дали ќе има кариериште или ќе пропадне, ништо тоа не е важно. Важно е дека сите фудбалери што коштаа пари од Бонучи, Игуаин до Пакета и Пјонтек не најдоа асална средина во клубов, секој од свои причини, ама небитно.
Тоа повеќе кажува за клубот него што кажува за фудбалерите. Фактот стои дека сите четворица се инстант продадени и дека тоа реноме што остана успеаа да го испосерат разните прекупци, лихвари и аматерите што го поставија.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.677
Поени од реакции
2.364
Hernandez is attracting the attention of some top European clubs who have already made initial eunqiries.
However, Milan understandably has no intention of selling their top scorer, not even if an offer of €50million arrived.

Ми мириса дека многу брзо ке биде продаден.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.965
Поени од реакции
4.791
"Chelsea o Milan"?

-Bakayoko: "Milan"На позајмица е у Монако нели?


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.677
Поени од реакции
2.364
Овој Кјаер ќе направи некоја глупост.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.162
Поени од реакции
462
Пиоли тренер на Милан.
1.Ребич ти докажува дека треба да игра и дека е играчиште ти го оставаш на клупа
2.Кјаер оној Лазањи го претрчува како мало дете во Аталанта ја грееше клупата. Сега е мизерен во одбрана.
3.Имаш ли тренериште идеја како треба да ти игра тимот воопшто

За разлика од претходните 2 сезони сега имаме каква таква екипа за 4то место и конечно ЛШ
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.640
Поени од реакции
36.921
Кесие и Хакан пак најнекорисни играчи. И овие со мрсните коси од Бреша ептен лесно минуваат и ги оставаат за нив, не можат топка да им одземат.

Такви промашувања не смее да има на ваков натпревар, посебно од Ибра.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.677
Поени од реакции
2.364
Десно не добиваме ништо со Конти па и со Калабрија.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.965
Поени од реакции
4.791
Полека но сигурно, наредна ни е куп со Торино па лига со Верона, да се згазат и наредни па после со Интер нека има борба
Бенасер мама му ебем моторче.. му фали само добар партнер до него.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.677
Поени од реакции
2.364
Пиоли почна да применува тактики од Џанпаоло и да ги чува резервите за следните утакмици.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.640
Поени од реакции
36.921
Подобар беше Конти за разлика од претходниот натпревар, останатите послаб натпревар од претходниот, ама и Бреша играа добро иако изгледаше дека ова ќе е лесна победа.

Ребич 6 бода, штета што Тео не погоди и го мразам она тресење до последна секунда.

Сусо пак не влезе.

На моменталниот тим очајно ни фалат вакви трансфери

Тонали - > Кесие
Де Пол - > Хакан


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.965
Поени од реакции
4.791
Тонали е ѕверка, убоо би легнал у средина со Бенасер и конечно може да се рече асална средина ама нашиве спијат... Опни 50 милиони и ајТ!


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
На врв Bottom