Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Им следи период каде мора да соберат максимум бодови.
Сасуоло, Сампдорија, Спал, Удинезе, Верона се на домашен терен.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Krunic igrase dobro neznam oti go sedna na klupa..ne bea losi vcera prvo gi dominiraa. Theo vo odbrana e slab, i ofsajd so Parma mislam bese nekolku pati ne postavi dobro.

Dve pobedi vo gosti dobro e samo da ne isposerat doma so poslabi timovi.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
Пјонтек со ништо не заслужува да игра прв тим , не е само што не дава голови, има и други шпицови што не даваат голови, ама тоа што човекон си игра некоја негова утакмица и никако не е вклучен во тоа што се дешава на терен ме нервира највеќе, нула придонес кон ништо нема. Боље нека играЛеао, бар ако е камен ќе го оправдаш со годините.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Натпревар каде мораше да победат пред гостувањето со Аталанта.

Бонавентура со шанса на натпреварот и премногу себичен кога Тео беше слободен лево и ја бараше топката, а овој веднаш шутираше.
Некорисни измени, а Кесие не треба да стартува пред Крунич, не знае што со топката. Леао добар шут и мора да добива поголема минутажа во ваков лош напад.

Пакета ми е мистерија, за тие пари ништо не покажа освен по некој цигански потег. Со Кесие и двајцата нека ги продадат додека вредат нешто.

4-3-3 со Сусо и Хакан ми здосади да гледам. Бога е бог за нив, ама Челзи има buy-back клаузула.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.444
Поени од реакции
5.404
Пјонтек да си го земе стариот број и оваа проклетава 9 ка да се повлече..

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Па нема шпиц оставија само еден..Леао нон стоп иде на крило, а кога доминираш колку и да беше дрво Пјонтек требаше вчера да го остави и да го извади Хакан.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
ја мислам подобро ќе е да почне со Леао на лево крило, Пјонтек ако не е во форма може да даде гол така, Хакан не е за нигде......
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Хакан игра нешто подобро под Пиоли отколку на почетокот на сезоната но сепак крилата ни се многу непродуктивни,Хакан,Сусо,Кастилехо и Ребич заедно имаат учинок 3гол и 3 асистенции.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139

Нема да сметаат многу на Пакета и Крунич ако Бенасер го префрлат мезала.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Бонавентура лево крило, Кесие и Хакан аут, а за нас подобро би било Хакан-Дивара трампа со Рома.








Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.168
Поени од реакции
3.136
Бонавентура лево крило, Кесие и Хакан аут, а за нас подобро би било Хакан-Дивара трампа со Рома.








Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Шанса нема Диавара да го пуштат.. Понудата ќе биде Пероти евентуално Ундер..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Шанса нема Диавара да го пуштат.. Понудата ќе биде Пероти евентуално Ундер..
Ќе видиме ако има вистина дека е можна трампа, а нас ни треба играч од средина.
Зошто го нудат и Ундер и така лесно се откажуваат од него, нели беше турскиот Дибала?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom