Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Хaкaн и Бенaсер игрaaт приличнo сoлиднo пoд Пиoли,Сусo тoплo-лaднo кaкo и oбичнo,нo ке испaдне декa Андре Силвa ке биде пoкoрисен зa Ајнтрaхт oткoлу Ребич зa нaс.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
со Дуарте во одбрана и добро е што примивме само еден гол..иако Ромањоли ја заеба за голот на Дибала..

Пијонтек му требаат 10 шанси да даде гол се изнапромаши цела утакмица, Пакета беше најдобар незнам оти го извади вчера..како му ја фати таа со глава Шчесни ни сам не знае.
Конти конечно добра утакмица изигра..
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.228
Поени од реакции
45.340
Бенасер беше скроз солиден, исто и Круниќ и тоа не само во споредба со Кеси и Биља кои мамата ќе и ја ебеа на утакмицана, туку општо ок изиграа во рамки на тоа што се двајцата.
Утакмицана е веч виџено со Јуве, ние као играме они као не знаат кај се и на крај Дибала со еден потег решава, фората е што ако има еден посто шанса Милан да прими гол- го прима милион посто, нема зицери промашување, нема магични одбрани, нема стативи, туку чисто гол паѓа.
Ок беше само во поглед на залагање, ама си се наметнува прашањето зошто се избрка Џампаоло кога бодовите се тие, па може и помалце.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Се очекуваше кикс на Конти или Дуарте и на крај тоа го направи Ромањоли. Ни треба таква 10ка на нас во тимот, а не овој што го имаме.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.571
Не дека ќе сменеа нешто и двајцата да играат. Посекако бод не земаме со наполи.
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
376
Поени од реакции
168
Мојот човек Карло ќе ни ја дај 3за3 слушајтеме :D
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Сегa имa мoaбет декa Мaлдини сaкa дa гo врaти Кaрлo.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.228
Поени од реакции
45.340
Ќе биде изгледа ова сезона со три тренери. Се загрева некој од оние Јакини или Балардини, т.р тренери што спасуваат од испаѓање.

Оууу голоов. Нема везе, идеме на висок пласман:icon_lol:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па повторно ако избрзаат ќе има време и 4ца :D

Им еба мамата и лошиот распоред, за месец дена 4 дерби натпревари. Може малку ќе се средеа ако измеѓу имаа натпревари со екипа како Бреша, Сасуоло, Сампдорија, Верона...

Вечерва и Наполи треба да победи и ние, нерешено на никој не одговара.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Kolku glupi golovi primaat sezonava e katastrofa..vo napad samo gubat smesni topki i sutiraat od sekade..Piatek katastrofa teska neka go sitnat dodeka ima cena, od negovive sansi sezonava Ibra kr imase do sega 10+ gola
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Левaтa стрaнa сo Теo,Крунич и Џек делувa мнoгу дoбрo и мнoгу ми е ќеиф зa Џек штo пoстигнa гoл,се нaдевaм декa ке дoбивa шaнсa дa игрa пoгoлемa минутaжa.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Пред утакмица ладење муда...


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom