Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
Daj neka go ugasat timov ko sto se ugasi Palermo! Zatvorete ja temava,mora od negde da se pocne
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тој да е бемка секој ќе сака да ја отстрани.

Премногу потрошена енергија за екипа како Лече која како Џенова следно коло ќе прими 4-5 комада и голема доверба во одредени играчи како демек искусни они знаат како треба.

Време е за Борини десен бек.
Го немаше Кесие да му помага на Конти и еден куп глупости на таа страна, па и во прво полувреме на линија нсправија фаул.
Се извлече тогаш најискусниот, ама затоа искусно им ја даде на крај. :Д

Со Џампаоло ќе земеа 3 бода, Бенасер ќе играше, а Кесие десно и ќе немаше толку проблеми по таа страна.









Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
Не е ни смешно веќе.. Трагедија е ова.
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Како беше онаа старата...
Бод по бод опстанок :(:mad::mad:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.673
Не знам колку точно од примените голови сезонава паднаа од напади по десна страна, ама мислам дека скоро сите, така беше и вчера. Едноставно знаат сите дека таму дува промаја и дека Контилабрија се шупелки што под доволно притисок не може да не отворат простор или да поклонат ситуација. Биља оноа што го игра е криминално и џабе ќе го спомињам.
Системот што вчера го играа беше интересен ама е систем за тркачи со јака кондициона спрема, кога клапнаа - клапнаа сите со ред, освен Чалханоглу кој изгледа имал допинг земано.
Фини бодови ќе беа, ама ете, сега три тешки утакмци по ред и спал негде измеѓу, не верувам повеќе од 4 бода да извадат.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сусо играч со најмногу изгубени топки и неуспешни дриблинзи.
Не знам до кога ќе имаат трпение и кога ќе почнат да размислуваат за продажба. Тоа требаше уште јуни да го направат по лошата сезона.

Бенасер мораше да влезе во игра, а Леао да остане лево крило.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Leao ne e za spic..desnive bekovi katastrofa..Abate vrati se.

Hakan e razigra, najdobra utakmica od koga e dojden..a Suso neznam zosto voopsto igra trebase da izleze odma vo vtoro
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
освен Чалханоглу кој изгледа имал допинг земано.
Или изгледа има најава дека го планираат за следната инвазија во Сирија и си вика да поиграм барем фудбал дур сум жив и здрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom