Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.477
Поени од реакции
14.252
@Марли тука? Монтела слабиот еехехехехеехе
Прегледај го приврзокот 219305

Па слаб е бе, не ми јади ти баррм курот, глеј Конте каква разлима прае кј вас, Кандрева и Дамброзио на играи заличеа.

Само ја зборев место Монтела асален тренер да дојде не падобранци.

И за Џампаоло пишав дека нема ни полусезона да дочека
 
Член од
19 март 2014
Мислења
329
Поени од реакции
366

Со вакви играчи треба да се крене нивото на Милан, а не со падавичари
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.925
Поени од реакции
4.053

Со вакви играчи треба да се крене нивото на Милан, а не со падавичари
Секако со 33 годишни играчи ќе се крене на ниво..не дека е лош играч али ниво никако нема он да крене :)

Пиоли да проба Леао / Пиатек / Ребич може е подобро одколку да игра со Сусо..или па да игра и он а во средина Бенасер со Биља да биде поофанзивно.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.822
Поени од реакции
16.612
Иначе и Пиоли бил голем фан на Биља, како и сите тренери откако е он во Милан, (стварно не знам зашто и што гледаат во нео) и го планирал за првотимец, а за Бенсер имал замисла да го прекомандува понапред на позиција на полукрило.
Очекувам победа со Лече, а во наредните неколку кола со тешки противници не знам, ама сигурно бод -два повеќе него што ќе освојеа со Џампаоло.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.272
Поени од реакции
2.011
Иначе и Пиоли бил голем фан на Биља, како и сите тренери откако е он во Милан, (стварно не знам зашто и што гледаат во нео) и го планирал за првотимец, а за Бенсер имал замисла да го прекомандува понапред на позиција на полукрило.
Очекувам победа со Лече, а во наредните неколку кола со тешки противници не знам, ама сигурно бод -два повеќе него што ќе освојеа со Џампаоло.
Дoдекa Пиoли беше тренер вo Лaциo Биљa беше кaпитен.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
329
Поени од реакции
366
Секако со 33 годишни играчи ќе се крене на ниво..не дека е лош играч али ниво никако нема он да крене :)

Пиоли да проба Леао / Пиатек / Ребич може е подобро одколку да игра со Сусо..или па да игра и он а во средина Бенасер со Биља да биде поофанзивно.
33 годишен со муда повеќе од сите комплет у Милан моментално
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
1.942
Поени од реакции
2.611
Манџукич и да дое нема да смени ништо. И фали филозофија, идентитет на екипава. Реално не е на хартија лоша екипата воопшто за топ 4.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
83
Поени од реакции
42
Биља е искусен и може да одигра добар меч, секако е постар и нема точку снага ко во Бенасер.. Очекувам 3 0 со Лече. Ако ова се киксне, тогаш ќе избие голема брука.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.246
Поени од реакции
36.124
Искусен беше и за дербито, па изигра како пичка и бегаше од топката. :D
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.272
Поени од реакции
2.011
Кaкo и дa е вo Неделa oчекувaм уште еднa oд низaтa прерoдби нa Милaн.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.336
Поени од реакции
1.833
Манџукич е шампион и да ќе ги дигне у соблекувална ама нема место на терен. Овој Пиоли гледам ќе ги мења Пјонтек и Леао а и двајцата мора да се прво тимци според мене. Едино да не планирааат да се мењаат Пјонтек и Манџукич а Леао крило да игра.

Како и да е уште една сезона у канта. За било што најбитен е добар менаџмент а тоа почиња од горе од директорите. Еве и Јунајтед на сто пута поише фрлени пари пак се за греота ради лош менаџмент. Малдини се глеа дека нема искуство за клуб како Милан, Бобан ми изгледа како посериозен ама и он не е нешто посебно. Може ги пцуевме Берлу и Галијани на времето али Галијани со кило семки купуваше ист квалитет играчи како овие со милиони.
 
На врв Bottom