Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.856
Поени од реакции
4.580
Чoвекoт ги искoристи сите три измени и плус пушти трoјцa oд нoвите игрaчи дa игрaaт,штo кур сaкaте пoвеќе oд негo.
Сакамо Тео Пакета и Бенасер прв состав може?
Четврто коло све различни играчи, дај побргу нека го склопи костурот, што курац му треба толку време.

Од умренине Сусо Чалканоглу Биља и Родригез еден само да биде дозволено да игра у тим, никако по двајца недај боже па ка вечер сите... и Калабрија спаѓа туе.

Значи после утакмицава јасно ми е како треба да изгледа овој Милан.

Донарума
Конти - Мусака - Ромањоли - Тео
Кеси - Бенасер - Пакета
Бонавентура
Пионтек - Леао

Мислим дека левана страна ќе лета ако се уиграат Пакета Тео па и Леао.
Нормално и Ребич е туе па и Дуарте би сакал да го видим место Мусака.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.691
Поени од реакции
1.451
Мaлдини и Бoбaн и сите други битни фaци штo oдлучувaaт нештo требa дa седнaт и сериoзнo дa oдлучaт штo и кaкo пoнaтaкa.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
1.441
Поени од реакции
1.172
Ќе го барате назад Гатузо, не заради што беше премногу квалитетен тренер, туку затоа што беше голем мотиватор, знаеше и овие просеци што ги имате да ги мотивира некад да изиграат добра утакмица.

Лани за бод не успеавте да фатите ЛШ, иако јасно беше дека немате никакви играчи. Со овој старт моментално, немате ни да се доближите до ЛШ, како што изгледа.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.685
Поени од реакции
4.937
Не, овој олош од тренер мира да си иде. Едноставно е.
Волку индиспонирано ни со Монтела не игравме.

На оваа екипа веќе со години и фали екстра квалитетен тренер, немора да е од светска класа, ама барем некој надпросечен. Со експерименти и една надпросечна сезона во Самп, ние не одиме никаде, само тонеме.
се гледа дека овој нема авторитет над екипава. Се надевам со пораз во торино ќе го шитнат. Мора уште сеа да се молиме за такво нешто ако сакаме да сонуваме за ЛШ.
Да му ебам матер, ова денес беше аматеризам, и се тоа ради нестручноста на пачино ал. Не е компетентен и крај. Тоа е тоа.

Конти беше денес најочајниот, после 60та снема душа човечево. Жален беше, аматерче со тоа фацичката. Родригез дно.
Сусо... па од каде да почнам за миџетов. Биља - тешко дно.

Под грч бе играат се гледа дека се распашана команда. Од километар се познава дека тренеров ама поим нема.

Нека искочат Малдини и Бобан, нека признаат грешка и нека ја покажат нивната способност и нека најдат КЛАСА тренер кој фали со години во милан.

Мора веднаш да се реагира. Ефтини изјави за купување време до следна евентуална победа ама воопшто не се потребни. АУТ!

Цело лето едноставно сакав да се воздржам и да дадам шанса пред да почнам со хејт, ама осетив дека ќе биде ова уште потешка сезона во споредба со лани.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.333
Поени од реакции
1.826
Озбилна управа сега му врачува отказ и го зима Алегри кој е трењериште у споредба со алтернативата.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
3.701
Поени од реакции
3.654
Најдобар пример за тренер е Конте кој од исти вакви дебили како нашиве (Весино, Брозовиќ, Кандрева, Политано..) сезонава играчишта ги напрај со асистенции, разигрувања и прецизни шутеви од 18+ метри.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.139
Поени од реакции
32.903
Озбилна управа не го остава тренерот без LM, CM и AM за таа 4-3-1-2 и Сусо и Хакан сега немаше да бидат дел од тимот и немаше да се менува формација.
Уште сум на тоа дека е добар тренер, има специфичен систем, свои замисли и идеи и ако му ги донесеа ќе беше друго. И сега може да склопи подобар тим од овој вечерашниот, ама без 3-4 играчи и поопасни и побрзи ќе бидат нападите.

И коментар за најважниот играч CM, за дерби одиш со некој поискусен и посмирен, а тој со паметот на друга страна, предвреме предаден, дефанзивно не ја читаше играта, а кога треба да се оди во напад тој само гледа од страна како на него тоа да не му е задача.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.448
Поени од реакции
14.219
Oва можеше да се нарече дерби до пред две сезони кога Интер уште не бегаше со цената на екипата толку. Годинава имаат 30%-40% поскапа екипа и тоа е голем јаз за да се извади резултат.
Бројкиве да ги видиме само , нивниот шпиц од 65 милиони може да се бори со нашиот штопер од 60, ама нашиот шпиц од 35, нема шанси да се избори со нивните од 60/70. Нивниот тренер од 11 милиони може да смисли систем за 90 минути доминација и контрола на утакмицата за кој нашиот тренер од 2 милиони ни чул ни знае дека постои, и вака може на секој дел од теренот се до нивните и нашите спортски директори.
Ваков јаз никогаш немало меѓу Милан и Интер, и тоа ќе треба да си го прифатиме, како со Јувентус што не можеме да се бориме веќе со години ради истиве причини, сега веќе и со Интер сме далеку.
Инцидентна победа може да се ископаме , ама тоа може да е на јуриш или момент на инспирација на еден од фудбалер или слично, ама во секоја друга варијатна ние заостануваме.

Патот на Милан е тој што е, победи ќе се бараат со екипи со кои сме на ниво, со Интер, Јуве и Наполи нема што да бараме ни па да се прават трауми кога ќе се изгуби.
Подобар тренер за оваа екипа не може да се најде, Алегри не работи со ефтини екипи, слободни и достапни се само тренери на ниво на Џампаоло како Пиоли или Гатузо.
 

Fredy Guarin

Second to none
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.513
Поени од реакции
5.196
Спалети би ви легнал мн убаво моментално.
За Гаргамелов што ви е сега,а и сите од Алегри навака,е доктор по фудбал.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.793
Поени од реакции
3.979
Нека изгуби уште некоја бар да го сменат што побрзо..изгубени во свемирот, Биља ептен слабо средина ништо не направи како и другите..нека почне да го игра бар Бонавентура да влезе во форма да имаме добар играч во средина пошто со оваа средина нема никаква креативност..топка не подадоа до Пјонтек катастрофа тешка..

ма да може Алегри да го соберат би било идеално само таква плата незнам дали ќе можат да дадат..на крај ќе се врати Гатузо или па на ред е Неста
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.333
Поени од реакции
1.826
Биља не смее ни до клупа да припари секоја топка ја изгуби и катастрофално игра. Не му е него работа само кога ќе прими топка да ја подаде лево или десно туку да подаде напред и да врзе игра одбрана со средина. Имаше ситуација Кеси му ја подава демек да изнесе овој му ја враќа па Кеси му ја враќа и со прст му покажува дека он треба да ја изнесе и да креира. Срамота. Конти како сираче од дом пуштено неухрането, беше повреден да али срамота е после 60та минута немаше ни трошка сила.
Сусо или селски Меси ако треба без пари нека го дадат али копилето мора да лета. Таков себичњак умислен јас немам видено у фудбал.

Леао е ѕвер и ќе биде играчиште.Мора да игра секоја утамкица ќе биде уште боље. Едини што знае да помине човек, брз а и добри тркови у простор имаше штета што Сусо копилето мисли дека е Меси. Уствари Меси подава овој мисли дека е боље од Меси.
А и Донарума вреди 160 миљони а морониве сакаа за 60 да го дадат. Тоа се кажува и за Малдини и за Бобан :pov:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.139
Поени од реакции
32.903
Што кажува? Ако сакаа да го продадат ќе беше веќе во ПСЖ, а овие ако имаа интерес ќе го купеа досега.
Преговараат за нов договор.
 
На врв Bottom