Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.856
Поени од реакции
4.580
Џек, фали Џек.. Што кур не го става да му ебем, извади го турчето и Биља јеботе топка не фати а он треба да креира.. 5 измени да имаше сите 5 да ги напраеше, Родригез не вреди да се коментира...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.139
Поени од реакции
32.902
Ама подобро тој да игра него Бенасер. :LOL:

Ребич, Бенасер и Тео, ама мали се шансите ова да се сите три измени
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.691
Поени од реакции
1.451
Интер игрaa ЛШ плус фoрсирaa целo првo пoлувреме,Џaмпaoлo тaктички нa предхoднoтo кoлo искoристи сaмo еднa зaменa зa дa не ги истрoши фудбaлерите,нaшиве се пoсвежи ке ги стoпaт сегa Интер вo втoрo пoлувреме.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.793
Поени од реакции
3.979
Интер игрaa ЛШ плус фoрсирaa целo првo пoлувреме,Џaмпaoлo тaктички нa предхoднoтo кoлo искoристи сaмo еднa зaменa зa дa не ги истрoши фудбaлерите,нaшиве се пoсвежи ке ги стoпaт сегa Интер вo втoрo пoлувреме.
Aha sigurno poprvo Biglia i Hakan ke riknat..oni se spremni ne kako botovive so edvaj sansa pravat..Suso sebicno gomno smrdlivo
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.139
Поени од реакции
32.902
Леао ми е играч што Нијанг требаше да биде. Највеќе гомна изедоа за тоа што е стартер вечерва, ама е најдобар и осеќам ќе го извади него за Ребич, а не Сусо.

Со тројката напред Ребич-Пијатек-Леао и плус Бенасер и Тео ќе бидат доста побрзи, ама друг мисли дека треба еден од овие во нападот да дреме на клупа, за да има место за главниот играч кој ќе уништува напади и за спориот CM.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
292
Поени од реакции
191
Одлично. Така се остава сам играч за да шутне. Се да им ебам неспособно.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.098
Поени од реакции
395
Милан згасна уште пред 5-6 години веќе сме на рамниште на Сампдорија,Аталанта,Лацио..Не очекувајте ништо повеќе додека играт играчи како Биља и додека е нјаголема звезда Сусо.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.691
Поени од реакции
1.451
Леa тaктички е пoстaвен стaртер oд стрaнa нa Џaмпaoлo дa изнуди гoл oд стрaнa нa прoтивникoт a сo тoa дa пoттикне мoтив вo Милaн зa фенoменaлнa игрa и пресврт нa мечoт a сo тoa и стaрт нa еднa фaнтaстичнa сезoнa.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
292
Поени од реакции
191
Дај бе некој на копилево на клупа нека му објасни дека може 3 измени да користи.
Автоматски споено мислење:

Супер. Со кој тренер следно ќе експериментираат Неста или Одо? Или нека се проба и Амброзини што има везе.
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.691
Поени од реакции
1.451
Џaмпaoлo тaктички лoшo јa пoстaви игрaтa дa изгубaт a сo тoa дa ги мoтивирa игрaчите дa ги искинaт Тoринo нa гoсти вo следнoтo кoлo.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.022
Поени од реакции
620
Катастрофа е Џампаоло тој ни за во тим како Монца не е.Инаку Милан има голем потенцијал сите добри играчи се млади и најдоброто допрва е пред нив само што нема кој да ги користи.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.691
Поени од реакции
1.451
Чoвекoт ги искoристи сите три измени и плус пушти трoјцa oд нoвите игрaчи дa игрaaт,штo кур сaкaте пoвеќе oд негo.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.098
Поени од реакции
395
Немаме екипа за формации 4-3-3 или 4-3-1-2..Дефинитивно највеќе би одговарало 3-5-2 треба да се уче од Конте како се игра фудбал во Италија.
Мусачо-Дуарте-Ромањоли
Крунич Бенасер Кастиљехо(Хернандез)
Сусо Чалханоглу
Пјонтек-Ребич

Триото позади далеко би биле посигурни и помалку би примале голови ако играме со тројка позади затоа шо секој кикс на Мусачо и на Ромањоли би го затварал Дуарте така да во тројка и би му олеснало да се прилагоде на Италија..
Крунич е везњак ама отворете видео од него ќе видете дека има доста голови дадено од уфрлување од втор план има брзина дефанзивно знае да затвара и има многу повеќе техника за разлика од Борини Калабрија и Конти баш тоа шо ни треба едноставно пас да одигра(шо обично се уче у младински категории)..Бенасер далеко по подвижен и побрз од Биља незнам стварно шо и е филмо со Биља незнам во трета македонска не би играл не па во Милан.Кастиљехо е левак има техника брз е а има и фантастичен центаршут шо за жал,уствари за срамота неможат бековите или крилата да си ги погодат напаѓачите 90 минути.Сусо и Чалханоглу во средина заедно со Бенасер..Чалханоглу е океј трча затвара добар е и во офанзива знае да додаде не себиче не влече.А ова копилето освен дриблинг на лева и шут нема ништо друго и веќе е толку уочлив ши личе на аматер.Затоа тука би бил само за да праве проток на топка до бекот и да гурне некоја топка на напаѓачи ако не тука ги имаме Пакета и Кеси(Типичен копач играч).И напред Пјонтек и Ребич во замена со Леао.

Од нервоза го напишав овоа затоа шо стварно неможам да ги гледам веќе никаква игра ништо тотално ништо една Славија Прага неќна покажа како треба да се игра овие незнаеја да го спроведат...
 
На врв Bottom