Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Кaкoв Тaјсoн сегa Биљa дa гo oткaчaт и дa земaт друг плејмејкер и се ке им прoстaм.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Како играат ја со душа чекам Биља да се врати какво црно одкачување
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Ај Ребич го разбирам. Хрват е, Бобан мораше да донесе некој свој. Игра таму безвеза на секоја позиција во напад, моеш да мењаш формации со него колку ти душа сака. Во убави години е, факт е дека напредна последниве 2, фин играч, ќе се најде. Плус е ебана 2 годишна позајмица со право на откуп во замена за нашиот рекламен гуру, нашиот Лео Ди Каприо, турскиот Бали Бег, инстаграмскиот лепотан, иначе португалски Дадар - Андре Силва. Нит смрди нит мирише. Од Силва ќе биде бољи гарант, игра пресинг, трча ко коњ, фино додава - одличен фит за нашиот тактички бог - Ал Пачино.

АМА! Како се дешава да ти текне на играч ко Тајсон?! Не, озбилно. Како? Си седат Малдини и Бобан пушат цигара, разговараат со шефот скаут, моја генерација - Монкада и викаат: абе ни треба играч на позиција лево крило, ама да може и полушпиц да игра, за Ал да може да кокетира со појше опции. И кому текнало? На Малдини? Вика: Абе ајде овој Тајсон да го зееме од Шахтјор. Кој го глеал него бе? Кај го виделе? Како го глеале? Од каде го откопаа да им ја откопам мамицата мамина! Стварно ич не ми е јасно како се дешава да се сетиш да побараш играч ко Тајсон кој цела своја ебана кариера игра во украинска лига и сеа има 31 година и му пернало дека сака да си замине. Плус позицијата: лево крило. Кој кур? Нели не игравме со крила бе мамицата да ви ја ебам. Дај му сеа 3 годишен договор и оди избркај го догодина да те видам. Све бразилско да му изнаебам.

Сеа ќе дојдат познавачите, ќе речат: Абе оо глууууп, агентот им го понудил, така оди тоа агентите нудат, бла блаааа.... Знам бе, знам, ама пак не разбирам ЗОШТО Тајсон баш?! ЗОШТО СВЕ ДА ИМ ЕБАМ?!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785

Фалиш будалче.

Секој со својата мака, Нино му е напизден на некој си циган од Шахтјор, а мене не ми се верува дека Пато денес полни 30 години човече, ко вчера да беше коа се палевме ко млади мајмуни дека го иаме идниот најдобар шпиц и што ти ја знам.

Страшно како не успеа да се врати после тие катаљарда повреди и пропадна ко кауч.

Него Нино не се секирај бац, одма од Шахтјор напраиле некои проблеми, ќе го блокираат трансферот :icon_lol:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Дај боже да напраат миљон проблеми, јебала их радијација, имаме среќа што украинциве се тешки за преговарање.

Il mercato e chiuso. Најверојатно.

Освен ако, братот Бобан не му се јави на Мамич кримосот, да му обеча некои врски и контакти со Берлускони за тинејџерки да договорат или во УЕФА да му среди нешто, па да го земе Олмо. Близу е Загреб, одма ќе стигне во Милано, плус младо дете, здраво, не мора медицински прегледи.
Или некое таљанско решение, што може со кола да стигне во болница директно. Ко Де Пол рецимо. Или Хијемарк од Џенова може, фин играч. Од Емполи некој исто може, одамна неаме купено од нив.

Увек едвај го чекам и го мрзам овој deadline day истовремено. За све ова се криви маговите за купување во последни саати: Адриано факинг Галијани и Хари факниг Реднап. Све да им изнаебам полудено.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Barale ukraincive da ja platime otkupnata klauzula od 30m evra ili ne go davale hhhhhhhh.

Shala na strana ova e poteg sho ne bi mozel nit da go razberam nit da go opravdam, nit ima segasnost nit idnina so takov igrac, apsolutno nepotrebni frleni vo voda 20-30m evra se toa za mene.

Olmo prodolzi dogovor so Zagreb pred 2-3 dena, nema teoretski sansi da si ide spored mene.

De Paul odma bi go sobral, ima da oraat so Rebic, Pjontek i Paqueta ama spored mene zavrshi merkatoto, ke barame nekoja solidna opcija vo januari, se nadevam.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ќе бараат солидна опција кога веќе ќе бидат минус 20 бода од 4то место.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Дај боже да напраат миљон проблеми, јебала их радијација, имаме среќа што украинциве се тешки за преговарање.

Il mercato e chiuso. Најверојатно.

Освен ако, братот Бобан не му се јави на Мамич кримосот, да му обеча некои врски и контакти со Берлускони за тинејџерки да договорат или во УЕФА да му среди нешто, па да го земе Олмо. Близу е Загреб, одма ќе стигне во Милано, плус младо дете, здраво, не мора медицински прегледи.
Или некое таљанско решение, што може со кола да стигне во болница директно. Ко Де Пол рецимо. Или Хијемарк од Џенова може, фин играч. Од Емполи некој исто може, одамна неаме купено од нив.

Увек едвај го чекам и го мрзам овој deadline day истовремено. За све ова се криви маговите за купување во последни саати: Адриано факинг Галијани и Хари факниг Реднап. Све да им изнаебам полудено.

Ама Олмо ако дое кј ќе игра Сусо?
:pos:

Хилемарк или како и да се чита замина у Русија негде чера
Автоматски споено мислење:

Шахтјор го блокирал трансферот на Тајсон
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Ама Олмо ако дое кј ќе игра Сусо?
:pos:

Хилемарк или како и да се чита замина у Русија негде чера
Автоматски споено мислење:

Шахтјор го блокирал трансферот на Тајсон
Абе голема работа, ќе смисли Ал солуција за да игра богот на десните крила - Хесуз Хоакин Фернандез Саенц де ла Торе, иначе прочуен накратко, под името - Сусо.

Еве може Калабрија да не игра на пример. Ќе играме без десен бек и онака е мртов исто ко да неаме играч таму. Може формација 3-6-1 со десно крило - богот и лажно десно крило Олмо и либеро низ навалната линија - Саличе дека е непредвидлив и подвижен, тежок за чување, нема да знаат противниците од каде ќе излезе попрво. И богот ќе има 15 асистенции и 14 гола на крај на сезона. Да му го изнаебам тоа трчкарањето негово споро и мртво.

Денеска нема поголем навивач на Милан од директорот на Шахтјор. Само што го најдов: Серхи Палкин - даме и господо. Господ здравје да ти даде господине Палкин, инаку избричен Христијан Мицкоски за богати или Антонио Милошоски после пресадувањето на коса.
10026-1548342154.jpg

Наводно Милан имал уште 20 милиони кеш за трошење. Ова као ден пред да ти пуштат нова плата, а си зачувал од старата и сеа одиш по кафани, се курчиш, влагаш во Анхоч, чекај нови слушалки ми требаа, дај до Спорт М тренерчиња нешто, стрелици за пикадо, стегачи, да ти се најдат, купуваш ствари што никад нема да ги користиш само да ги дотрошиш парите. Доџите пичке сада вамо!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Olmo za pomalce od 30 tesko Dinamo da go pusti..ali poarno za nego odkolku za Taison da dadat tolku..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па нели за 20 мил беше достапен Олмо :pos:


Се откачија од Кутроне, Андре Силва и уште 5 играчи кои така земаа плата.
Не продадоа некој од Донарума, Ромањоли како што се пишуваше.
Тео и Бенасер се добри трансфери, Леао треба да се покаже исто и Ребич. Крунич нема да има некоја голема минутажа, ама и не е многу платен.

Со нов AM и CM би имале 9/10 ама вака 7/10
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Абе голема работа, ќе смисли Ал солуција за да игра богот на десните крила - Хесуз Хоакин Фернандез Саенц де ла Торе, иначе прочуен накратко, под името - Сусо.

Еве може Калабрија да не игра на пример. Ќе играме без десен бек и онака е мртов исто ко да неаме играч таму. Може формација 3-6-1 со десно крило - богот и лажно десно крило Олмо и либеро низ навалната линија - Саличе дека е непредвидлив и подвижен, тежок за чување, нема да знаат противниците од каде ќе излезе попрво. И богот ќе има 15 асистенции и 14 гола на крај на сезона. Да му го изнаебам тоа трчкарањето негово споро и мртво.

Денеска нема поголем навивач на Милан од директорот на Шахтјор. Само што го најдов: Серхи Палкин - даме и господо. Господ здравје да ти даде господине Палкин, инаку избричен Христијан Мицкоски за богати или Антонио Милошоски после пресадувањето на коса.
Прегледај го приврзокот 216463

Наводно Милан имал уште 20 милиони кеш за трошење. Ова као ден пред да ти пуштат нова плата, а си зачувал од старата и сеа одиш по кафани, се курчиш, влагаш во Анхоч, чекај нови слушалки ми требаа, дај до Спорт М тренерчиња нешто, стрелици за пикадо, стегачи, да ти се најдат, купуваш ствари што никад нема да ги користиш само да ги дотрошиш парите. Доџите пичке сада вамо!

:pos: :pos:
Автоматски споено мислење:

Него моемо Ракитиќ некако да го зеемо за 20сче?
:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom