Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.384
Поени од реакции
14.018
Кои изјави на Лампард?
И реков дека на Милан најверојатно повеќе би им побарале, не општо.

Па цел ден читам по нетов дека Лампард изјавил дека не сметс на Попивода и Бакајоко и дека може да си бараат нов тим.
Ако е вистина, вакви изјави одма обараат цена на играч.
Ене Интер еден Икарди не може да го продаде пошто од кој изјави Конте дека не смета на него никој појќе од 60 мил нема да им даде

И колку ќе бараат на другиве толку и на Милан ќе му бараат, не може на Атлетико да му бараат 30, на Арсенал 25 на Милан 40
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.310
Поени од реакции
42.135
Па цел ден читам по нетов дека Лампард изјавил дека не сметс на Попивода и Бакајоко и дека може да си бараат нов тим.
Ако е вистина, вакви изјави одма обараат цена на играч.
Ене Интер еден Икарди не може да го продаде пошто од кој изјави Конте дека не смета на него никој појќе од 60 мил нема да им даде

И колку ќе бараат на другиве толку и на Милан ќе му бараат, не може на Атлетико да му бараат 30, на Арсенал 25 на Милан 40
Нигде не изјавил, ни па пишува дека изјавил.

Како и да е, под 35 милиони мислам дека не би прифатиле.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.682
Поени од реакции
33.675
Затоа каде и да отиде ќе биде истата формула позајмица + право на откуп.

Нашите да сакаа ќе го откупеа, ама по изјавите изгледа и тој не сака да остане во Италија.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
300
Поени од реакции
192
Добро брат, лошо сум разбрал ќе ги продадете по 55 милиона фунти двајцата.


Абе мене ми се чини или овој Џампаоло 4-3-3 игра днска
Не. Во главно 4 3 1 2 играме ама се случува по некој напад да изгледа ко 4 3 3. Како и да е одлично играме. Колку шанси само се створени одма се гледа разлика во играта во споредба со Гатузо. Комотно можевме бар 2 гола да дадеме ама голманчево им се разбрани на Бенфика. Мора малце се поработи на завршинцата. Само нека продужат вака и конечно и ние после долго време ќе играме убав фудбал.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.310
Поени од реакции
42.135
Добро брат, лошо сум разбрал ќе ги продадете по 55 милиона фунти двајцата.
Не е работата за колку ќе ги продадат, него статија на некој новинар со "инсајдерско инфо" ја претставуваш како изјава на Лампард, па и споредба со директните изјави на Конте на прес конференции дека не рачуна на одреден играч :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.682
Поени од реакции
33.675
На Сусо некој треба да му каже дека има двајца напаѓачи пред него и двајцата треба да ги регистрира, а не само еден.

За Кореа демек договорени и фалат уште бонуси и сега се искомплицира трансферот. Или Атлетико навистина не попуштаат и бараат 50 мил или нашите абе ај доволно е само Леао.

Кастиљехо добар како замена за втор напаѓач.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.376
Поени од реакции
30.242
Кои изјави на Лампард?
И реков дека на Милан најверојатно повеќе би им побарале, не општо.
0 шанси има Милан повторно да се заинтересира за Бакајоко.
 

Нинович

Циник
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.497
Поени од реакции
1.693
Јас не знам зошто ние навивачите да имаме против купување на 20 годишен талентиран напаѓач за 35 милиони во ситуација кога ги продаваме Кутроне и Силва за околу 50ина милиони вкупно. А од друга страна кукаме коа некој таков ист играч ќе замине во друга екипа, ќе се покаже и ќе ни бараат 60 милиони догодина.

Кутроне и Силва видовме колку и што можат. Тоа е тоа. Не верувам дека и едниот и другиот можат драматично појше од тоа што го покажаа досега во Милан. Од друга страна, не се уклапаат во замислата на тренерот и сасвим е фер и коректно да си бидат продаени. Сеа да, Џампаоло не е некој со не знам какво педигре па да има таков кредит, ама па штом више го донеле, му дале доверба, јебига, мора да му тежи зборот.

Ние кукаме коа купуваме стари и истрошени играчи од Џенова, кукаме коа купуваме недокажани 26 годишни играчи од Бразил, кукаме коа купуваме талентирани 20 годишни играчи од Франција, кукаме коа купуваме талентирани играчи од Емполи и коа зеаме играчи од Атлетико Мадрид.

Се земал Хамес за тие пари, Лукаку, Аубамејанг, не знам кој.. Абе ако има појше заинтересирани екипи за тие играчи, само чуден сплет на околности може да ги донесе во Милан. Не играме ЛШ, не сме конкурентни за титула, не можеме да изедначиме плата која можат да ја понудат други екипи и тоа е тоа. Треба да се помириме со таа состојба во моментов во очекување на подобри времиња, јебига. Не сме моментално во ситуација лесно да се гураме за големи играчи, не знам што не е јасно. Ова се скроз логични потези за тим кој пробува да се врати на стари стази. Млади и талентирани играчи, можда со ризик и да се преплатат малце, ама со ниска плата. Ништо чудно и нелогично.

И со Силва имавме големи очекувања, растура во репрезентација, страшен во Порто, на менаџер фул оценки и све тоа, па еве сеа до каде е. Ништо страшно. Ако е Леао таков флоп, за година две ќе има 22 години пак ќе биде лесно продавлив, ќе се проба некој трет и тоа е тоа. Ние математики може да праиме до утре, ама Аубамејанг и таквата класа не ти идат сеа во Милан, немаат зошто, јебига. Барем уште сезонава или додека не се вратиме во ЛШ.

П.С. Дали вие батиња го памтите Тиаго Невес?! Тоа беше едно од првите свршувања и кукања овде на фан клубот што јас се сеќавам. Една од првите јутјуб сензации, новиот Недвед го викаа. На видеата изглеаше страшно, пичку матер. Галијани 3 пати појде до Бразил за него. Нормално и за таа јебачицата што ја имаше, ама нема везе. Коа напраи трансфер Невес од Бразил некаде во Бундеслига овде плачевме. После тоа, батето се изнашета од Катар, Јапонија, Кина, па се пензионираше, па се врати во Бразил, сеа којзнае каде е. Ех какви превари од играчи сме виделе и чуле, све им јебем. Гансо. Факинг Гансо. Да беше Милан од Берлускони гарант се уште ќе не поврзуваа со него. Ако не е пензиониран и во Монца може да го земат сеа. И Јанга Мбива. Една од најдолгите транфер саги и мрсење топки за превара од играч.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.384
Поени од реакции
14.018
Од Али Сисоко кога пропадна трнсферот сто мајки им изнаебав, мислев новиот Сержињо дека е он :pos:
Сеа у Турска втора лига е

Когај сме кј леви бекови ви текнува кога "ја победи пола европа" Галијани да го земе Таиво као слободен играч :icon_lol:

Антонини му зеде место на крај
 
Член од
23 август 2010
Мислења
29.790
Поени од реакции
66.379
На 4:35 беше првиот гол, и ако имаше уште 2-3, на 6:22 беше првата и единствена асистенција.
10 минута клип, чизс !!

Јанкер у Тетекс што играше кој замина у Бугарија му напраеа клип на Јутуб од 4 минута, со 12 дадени голои и 4-5 асистенције.


35 мил, чизс крајст
Кој си ти објасни ми? Што мислиш дека е Исус, сирење? :ROFLMAO:
 
На врв Bottom