Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Вo Средa сo Лaциo ке игрaaт пa ке ги oдмaрa и Бaкaјoкo изгледa немa дa игрa.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Борбата за ЛШ оваа сезона поважна од купот.
Не смеат да дозволат ротации, па не сме на +10 од 5то место и мора да се искористи ова коло каде Аталанта и Рома имаат тешки натпревари.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Години наназад гледам на форумов како се збори уште од февруари/март некаде за трансфери кои тек треба да се десат на лето.

Незнам за вас, али мене ми е преку кур од ова, веќе кој знае колкав период се дешава. ПРЕКУ КУР. Не ми е битна титулата воопшто, не ми се битни натпреварите со мочана Самп или Болоња, што се однесува до мене, калчо титула никад не ми била привлечна пошто веројатно сум уште од мал навикнат да го глеам милан у топ 8 екипи во светот (ЛШ).

Милан мора да влезе у ЛШ, не само ради минатото, туку ради иднината пред се. Но, проблемот што не чека во тоа натпреварување ќе не тресне од земја за тоа каде сме како клуб во модерниот фудбал.
Милан моментално каков што е генерално, на физичко, тактичко и техничко ниво ќе има проблеми, дури и не би поминал груп со лупам Порто, Шахтјор/Динамо Киев и Лион пример или рецимо Менхенгладбах (пак трескам), што е премија група за екипа као Атлетико, да не зборам за екипи што се топ европски клубови моментално (Сити, Ливерпул, Псж, Реал, Барса, Јуве - лабавење група им е ова на нив).
Милан и да влезе во таа имагинарна група, МОМЕНТАЛНО тешко би поминал.
Гатузо не е на тоа ниво едноставно, неаме објективен и несомнен континуитет и квалитет на овие играчи за да бидеме компетентни. Можам да набројам 20 екипи кои би го поминале Милан лесно, а да не се оние топ 5 кои ги споменав погоре.
Многу работи треба да се средуваат. Еве пример, две лета по ред зимаме играчи кои се ништо повеќе од дремачи на клупа. Тоа ти се онака џабе фрлени пари 2 трансфер периоди по ред. Во тоа сме скроз континуирани, нема дилеми.
И баш ради тоа, ако сме во ЛШ ќе имаме поголем избор за играчи кои би сакале да дојдат во клубот со што автоматски сме во подобра позиција. Пошто последниве години тоа се екипи као Севиља, Виљареал, Аталанта и Џенова. Од таму изнакупивме се и сешто, и потребно и непотребно, и корисно и некорисно. Или тоа или играчи на позајмица кои се непотребни у клубовите од кои што ги земаме. Доста ми беше од зделки со Јувентус за играчи кои немаат респект спрема дресот и се научени да победуваат. Ни требаат гризачи, играчи желни за докажување.
Али во оние работи што уствари се битни, не сме баш најдобри. Години наназад чуваме ѓубриво у екипа, имаме практично скратен ростер од 15 играчи кои можат да играат фудбал у прв тим, и тоа некои од нив се едвај достојни. Има(в)ме 3 играчи кои терен немаат осетено од што се неспособни (Халилович, Монтоливо и Хозе Маури). Едноставно недозволиво за екипа која би требало да е амбициозна.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Години наназад гледам на форумов како се збори уште од февруари/март некаде за трансфери кои тек треба да се десат на лето.

Незнам за вас, али мене ми е преку кур од ова, веќе кој знае колкав период се дешава. ПРЕКУ КУР. Не ми е битна титулата воопшто, не ми се битни натпреварите со мочана Самп или Болоња, што се однесува до мене, калчо титула никад не ми била привлечна пошто веројатно сум уште од мал навикнат да го глеам милан у топ 8 екипи во светот (ЛШ).

Милан мора да влезе у ЛШ, не само ради минатото, туку ради иднината пред се. Но, проблемот што не чека во тоа натпреварување ќе не тресне од земја за тоа каде сме како клуб во модерниот фудбал.
Милан моментално каков што е генерално, на физичко, тактичко и техничко ниво ќе има проблеми, дури и не би поминал груп со лупам Порто, Шахтјор/Динамо Киев и Лион пример или рецимо Менхенгладбах (пак трескам), што е премија група за екипа као Атлетико, да не зборам за екипи што се топ европски клубови моментално (Сити, Ливерпул, Псж, Реал, Барса, Јуве - лабавење група им е ова на нив).
Милан и да влезе во таа имагинарна група, МОМЕНТАЛНО тешко би поминал.
Гатузо не е на тоа ниво едноставно, неаме објективен и несомнен континуитет и квалитет на овие играчи за да бидеме компетентни. Можам да набројам 20 екипи кои би го поминале Милан лесно, а да не се оние топ 5 кои ги споменав погоре.
Многу работи треба да се средуваат. Еве пример, две лета по ред зимаме играчи кои се ништо повеќе од дремачи на клупа. Тоа ти се онака џабе фрлени пари 2 трансфер периоди по ред. Во тоа сме скроз континуирани, нема дилеми.
И баш ради тоа, ако сме во ЛШ ќе имаме поголем избор за играчи кои би сакале да дојдат во клубот со што автоматски сме во подобра позиција. Пошто последниве години тоа се екипи као Севиља, Виљареал, Аталанта и Џенова. Од таму изнакупивме се и сешто, и потребно и непотребно, и корисно и некорисно. Или тоа или играчи на позајмица кои се непотребни у клубовите од кои што ги земаме. Доста ми беше од зделки со Јувентус за играчи кои немаат респект спрема дресот и се научени да победуваат. Ни требаат гризачи, играчи желни за докажување.
Али во оние работи што уствари се битни, не сме баш најдобри. Години наназад чуваме ѓубриво у екипа, имаме практично скратен ростер од 15 играчи кои можат да играат фудбал у прв тим, и тоа некои од нив се едвај достојни. Има(в)ме 3 играчи кои терен немаат осетено од што се неспособни (Халилович, Монтоливо и Хозе Маури). Едноставно недозволиво за екипа која би требало да е амбициозна.
Милан битно нека влезе во ЛШ за другото рано е. Па и не се баш џабе фрлени пари. Составот што е најбитно има каква таква основа. Меѓу најмладите состави во Италија е. Точно е дека фали доста квалитет ама не е до толку лошо. Му фалат само неколку искусни и квалитетни играчи кои би донесле стабилност да се игра на ниво. Па по некоја сезона за да може да се надеваме дека ќе покажеме поголем отпор и да направиме нешто повеќе во ЛШ. И нормално квалитетен тренер е најбитно нешто од се. Гатузо освен помошник тренер повеќе и да сака нема капацитет да биде. Ниту квалитет.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
шта речи...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Еден чекор напред, а три назад.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Тактичкиот генијалец Гатузо :icon_lol:

Греота е онаква Аталанта да не игра ЛШ на сметка на Милан, ама ако мртвана Рома со ебениот Раниери блезе у ЛШ место Милан, ќе си изгризем од левово мудо
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.356
За ова треба на сите што беа терен да им се скине од плата. Троицата што беа на средина на терен треба воопшто да не ни земат плата.
Пак ќе кажам, боље пак догодина ЛЕ него Гатузо да го гледам на клупа.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Тактичкиот генијалец Гатузо :icon_lol:

Греота е онаква Аталанта да не игра ЛШ на сметка на Милан, ама ако мртвана Рома со ебениот Раниери блезе у ЛШ место Милан, ќе си изгризем од левово мудо
i ja toa rekov, po nekoja slucajnost roma ako ide ls na smetka na inter tolku od mene i fudbalot, bar na godina dena, ama atalanta zatoa ...
a vidi kaj sve kiksnaa poslednive mesec dena, empoli doma, kievo doma, pred inter ke bea ebate da tepaa toa bosoto i sakato.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
i ja toa rekov, po nekoja slucajnost roma ako ide ls na smetka na inter tolku od mene i fudbalot, bar na godina dena, ama atalanta zatoa ...
a vidi kaj sve kiksnaa poslednive mesec dena, empoli doma, kievo doma, pred inter ke bea ebate da tepaa toa bosoto i sakato.

И со Интер кикснаа хехехехе

Шала на страна со Киево не ги глеав ама со Емполи не може да им се замери, тоа греота беше, ја таква утакмица од голман не сум видел у живот
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па кога пишав дека Аталанта поради играта која ја игра заслужува да е во ЛШ, ама пишаа дека затоа постои табела. :icon_lol:

Уште еден натпревар во кој нашите можеа да победат, ама тоа е кога тренерот нема никаков офанзивен план.
Првите две измени ги погоди, а после голот само тој знаеше што прави. Претходно го Бакајоко го извади, а тој не побара да биде заменет, а можеше и Калабрија да влезе како трета измена.
Донарума ми изгледаше ептен спор, се враќа од повреда и можеше и да седи на клупа. Сепак Реина го има на клупа, а не Агаци па да го брза Донарума. За слободниот удар само ја погледна топката и не се ни мрдна.

Имаат среќа што конкурентите не се којзнае што, па после толку изгубени бодови се уште се 4то место.
Со или без ЛШ мора да го сменат и тоа е.

 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Цела среќа после 6 очајни кола па сме 4ти. Премногу слобода им се дава на Сусо и Хакан во играта. Земаат премногу глупи шутеви и усеруваат доста добри акции. Ама тоа е кога им остава така да играат дебилот на клупа. И да обезбедиме ЛШ ако остане он џабе е се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom