Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Бакајоко искина како и обично, Хакан се трудеше и се подобри додека Сусо катастрофа иако имаше неколку добри потези и на крај доста покриваше назад.
Борини не беше баш лош иако и он не е крив што Гатузо му менува позиција секоја утакмица..Родригез заборави во офанзива да игра :) порано кога го гледав во Волфсбург играше одлично во офанзива, моментално во одбрана е доста подобар. Како е со повредава на Ромањоли? Имаме не така лесен распоред иако не се некој дерби до крај..

Торино/Фиорентина/Спал/Парма во гости
Болоња/Фросиноне дома

Предност е дека со сите конкуренти за 4то место имаме подобар меѓусебен резултат.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Полесен распоред имаат од конкурентите и немаат меѓусебен дуел, ама знаат да зебат со екипи како Парма и Фросиноне.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Полесен распоред имаат од конкурентите и немаат меѓусебен дуел, ама знаат да зебат со екипи како Парма и Фросиноне.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Da ovie igraat megjusebe i so Juventus imaat natprevari..samo imame i nie nezgodni.
Romagnoli kje bide spremen za so Parma.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Oвoј Сусo мнoгу стaнa предвидлив сите гo нaучијa,дриблинг вo левo и шут сo левa.Некa гo шитнaт oдмa летoвo и некa гo земaт oвoј oд Мaрсеј гледaм имa шпекулaции декa сме биле зaинтересирaни.
Нo ке требa дa земaт и левo крилo.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.441
Поени од реакции
5.396
Oвoј Сусo мнoгу стaнa предвидлив сите гo нaучијa,дриблинг вo левo и шут сo левa.Некa гo шитнaт oдмa летoвo и некa гo земaт oвoј oд Мaрсеј гледaм имa шпекулaции декa сме биле зaинтересирaни.
Нo ке требa дa земaт и левo крилo.
На лето мора две крила и уш еден средина, друго немора! Нека потрошат поубоо парите све на тие позиции него да земат колку да се земе за друга позиција.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
На лето мора две крила и уш еден средина, друго немора! Нека потрошат поубоо парите све на тие позиции него да земат колку да се земе за друга позиција.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Сусo и Хaкaн дa ги шитнaт a Флoрaн Туaвин и Евертoн Сoaрес дa ги земaт.Бaкaјoкo ке требa дa се oткупи и Хектoр Херерa дa се земе кaкo слoбoден игрaч имaше шпекулaции зa негo.
Рaбoтaтa е aкo oстaне Гaтузo следнaтa сезoнa мoжнo е дa инсистирa дa не се прoдaвaaт Хaкaн и Сусo.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.623
Поени од реакции
5.595
Сусo и Хaкaн дa ги шитнaт a Флoрaн Туaвин и Евертoн Сoaрес дa ги земaт.Бaкaјoкo ке требa дa се oткупи и Хектoр Херерa дa се земе кaкo слoбoден игрaч имaше шпекулaции зa негo.
Рaбoтaтa е aкo oстaне Гaтузo следнaтa сезoнa мoжнo е дa инсистирa дa не се прoдaвaaт Хaкaн и Сусo.
I koj ke ni e kreativec vo sredina? Nas ocajno ni fali toa. Najkriticna pozicija zaedno so krilata. Tonali ne smee se propusti.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.623
Поени од реакции
5.595
Мислaм декa не им е приoритет тaкoв игрaч,Џек и Пaкетa ке јa имaaт тaa улoгa.
Ни Џек ни Пакета не се таков тип на играчи. Мора некој во средина што знае да задржи топка пас да даде. Пакета е за полушпиц повеќе, а Џек не е нешто wow башка како ќе игра после тешка повреда е прашање.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.829
Поени од реакции
23.044
Kakов црни Туавин, тешка превара од играч
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.243
Поени од реакции
8.313
Posle vakov ekspertski sovet od Marli, treba poubavo da se razmisli da se odvrze keseto pa i 100 milioni vredel.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Кoнти еве веќе втoрa сезoнa пoминa a ништo немa изигрaнo :place:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Конти ќе игра утре беше повреден, а Кутроне во напад. Пијатек ќе одмори за купот и не знам колку е исправна оваа одлука да менува, знаеме каков е Кутроне кога игра од почеток, а ова е важен натпревар и мора да земат 3 бода.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom