Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.445
Поени од реакции
5.407
Бaкa,Кaлинич,Андре Силвa,Игуaин :pos:

Фaкинг Пјoнтек.
И на крај сезона ќе даде ПСЖ 120 м. и ќе останемо само со факинг без Пјонтек


Шала на страна малу му треба, прав голгетер... Да остане овој резултат до крај и може више да се прае моабет за четврто и ЛШ.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не смеат да дозволат да го загубат и ова водство и да им се деси како на Рома 3:3

Рано е за таков муабет и мора да ги победат и наредните и да се дојде и до 3 место и џабе е 3 бода од вакво тешко гостување ако не земат максимум од полесните натпревари.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.759
Одлично издание.
Сите топ, сусо едини лош, али и он истрча ептен.
Левата страна ни е препородена откако дојде пољакот и пакеата. Чалханоглу го заслужи ова, искрено супер игра со двајцава.
Гатузо сакале ние да го плукаме или не еве 8 меча врза без пораз, што е скроз за респект, иако играше некои утакмици без прав напаѓач, со практично 10 играчи.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кога го немам 2+ и 3+ тогаш дава голови.
Гатузо мора да го игра цел натпревар, а не да го вади 65 минута. И пак е играч на кој му требаат голови и е во борба за најдобар напаѓач во лигата. Ме изнервира и против Каљари можеше уште 10-15 минути да го остави да изигра и да даде уште некој гол.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Кога го немам 2+ и 3+ тогаш дава голови.
Гатузо мора да го игра цел натпревар, а не да го вади 65 минута. И пак е играч на кој му требаат голови и е во борба за најдобар напаѓач во лигата. Ме изнервира и против Каљари можеше уште 10-15 минути да го остави да изигра и да даде уште некој гол.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Mislam deka najbitno e toa 4 mesto od brkanje prv strelec..Ni treba zdrav Piatek,super poteg sto go izvadi,znaejki kakva prljavo igra Atalanta,za da ne se povredi bez vrska
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Mislam deka najbitno e toa 4 mesto od brkanje prv strelec..Ni treba zdrav Piatek,super poteg sto go izvadi,znaejki kakva prljavo igra Atalanta,za da ne se povredi bez vrska
А против Каљари? Екипа за бркање голови и беа најлошиот противник против кој имаа играно на домашен терен.
Против Аталанта се знае дека не може и на таков резултат мора да се повлечат, ама против ваквите мора да игра најмалку 80 минути.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
А против Каљари? Екипа за бркање голови и беа најлошиот противник против кој имаа играно на домашен терен.
Против Аталанта се знае дека не може и на таков резултат мора да се повлечат, ама против ваквите мора да игра најмалку 80 минути.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Де бе па и вие, треба и Кутроне да поигра, да држи ритам, му се деси нешто на Пољакоте недај боже, ќе останемо со зарѓан и депресивен Кутроне :icon_mrgr:

Топ утакмица изиграја свите, мислим дека без разлика на ЛШ вечер треба да им се јават на Севиља кешот за Силва да го пребацат у Лондон, Бакајоко да не ми го чепка никој
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
На овој стадион Интер го јаде немиен, Рома изгуби водство од три гола а последна жртва беше и Јуве.

Утре нека киксне Лацио за да ни се скине с курца, па здравје кај и да е за дербито да го престигнеме и Интер. :свиркам:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.445
Поени од реакции
5.407
А синчето на Гатузо што конечно погоди после 156 шута... таке и со Бакајоко ќе биде, ќе даде гол на важен натпревар


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
На овој стадион Интер го јаде немиен, Рома изгуби водство од три гола а последна жртва беше и Јуве.

Утре нека киксне Лацио за да ни се скине с курца, па здравје кај и да е за дербито да го престигнеме и Интер. :свиркам:

Милан игра наредни 3 текми со Емполи и Киево дома и гостување у Сасуоло измеѓу, значи све испод 7 бода ќе биде лошо од овие три меча.

Интер утре има незгодна текма со Самп, без Икарди, лоша форма и хаос атмосфера па после иде у Фиренца.

Може многу лесно и до дербите више да биде Милан трет[DOUBLEPOST=1550362614][/DOUBLEPOST]
пуцајте деца


Кој ја најде сликава од напред има пиво од мене :backa:
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Хакан би требало да крене форма, ама Сусо е се полош. Преговара за нов договор и плата од 4 мил, што е многу за играч кој игра добро само два месеци.
Најново име е Ричарлисон. Скап трансфер би било ова околу 60-70 мил и го немам гледано како игра последно време и поради Леонардо кој го има следено уште додека бил во Бразил постои мала шанса за да се реализира овој трансфер.

Одбраната заедно со Донарума е најзаслжна што не примивме повеќе голови од Аталанта.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Хакан би требало да крене форма, ама Сусо е се полош. Преговара за нов договор и плата од 4 мил, што е многу за играч кој игра добро само два месеци.
Најново име е Ричарлисон. Скап трансфер би било ова околу 60-70 мил и го немам гледано како игра последно време и поради Леонардо кој го има следено уште додека бил во Бразил постои мала шанса за да се реализира овој трансфер.

Одбраната заедно со Донарума е најзаслжна што не примивме повеќе голови од Аталанта.
Richarlison e smeski od igrac..takov ne ni treba sigurno.

Милан игра наредни 3 текми со Емполи и Киево дома и гостување у Сасуоло измеѓу, значи све испод 7 бода ќе биде лошо од овие три меча.

Интер утре има незгодна текма со Самп, без Икарди, лоша форма и хаос атмосфера па после иде у Фиренца.

Може многу лесно и до дербите више да биде Милан трет[DOUBLEPOST=1550362614][/DOUBLEPOST]


Кој ја најде сликава од напред има пиво од мене :backa:
So Sassuolo igrame doma..se na se dobar raspored..malive ekipi mora da gi pobedime.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom