Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Nemoj mnogu peski da odis :) Sto i fali na Rajkard od Barcelona!?
Меѓу Рајкард и таа Барселона до сега имаш дупка од 12 години каде Рајкард не е тренер, а било која тренерска авантура шо ја имаше заврши катастрофално.
Ниеден посериозен тим не го рачуна Рајкард за било каков фактор во модерниот фудбал.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Меѓу Рајкард и таа Барселона до сега имаш дупка од 12 години каде Рајкард не е тренер, а било која тренерска авантура шо ја имаше заврши катастрофално.
Ниеден посериозен тим не го рачуна Рајкард за било каков фактор во модерниот фудбал.
Muabetot e deka Gatuso e ogranicen,takov bese i kako fudbaler,samo urla ..Se nadevam deka gresam,no sepak sum na stavot deka ne e kalibar za milan ako sakame nesto povise nego post Alegri periodot
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Muabetot e deka Gatuso e ogranicen,takov bese i kako fudbaler,samo urla ..Se nadevam deka gresam,no sepak sum na stavot deka ne e kalibar za milan ako sakame nesto povise nego post Alegri periodot

Da de nie te razbravme, samo ni Rajkard vise ne e kalibar trener za Milan
Inace Gatuso resil deka nov kapiten kje bide Romanjoli.
Cudo Higuin ne go stavija, nemal harizma ko Boninatorot izglea:icon_lol:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.788
од кога немам слушнато/прочитано за Рајкард :D :D

Ми текнува некаде 2009та на форумот, Милан без тренер (Анчелоти си отиде тогаш) а Рајкард без ангажман цела година, напињав овде да биде доведен ко тренер, пошто реално он ја изгради барса, после тоа Пеп само ја дошминка и ја модернизира.
Еј, времиња летаат. 9 години поминаа од тогаш :D :D

Fast forward денес уште некои сакаат Рајкард да ни е тренер.
Помина тој воз одамна друже :D
 
C

Castiel

Гостин
Локатели и официјално во Сасуоло. Не е кажано дали имаме бај-бек опција. Следни се Маури и Бертолачи што значи покрај Бакајоко ќе мора да се земе уште еден играч во средина.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.159
Од една страна Локатели не покажа многу а од друга и Верди и Кристанте не беа wow па испаднаа добри играчи за у лига. Али добро SMS кошта пари :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Локатели и официјално во Сасуоло. Не е кажано дали имаме бај-бек опција. Следни се Маури и Бертолачи што значи покрај Бакајоко ќе мора да се земе уште еден играч во средина.

Кажано е, нема
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Нештo не ми е јaснo,
Џек-Биглиa-Кесие+Бaкaјoкo.
Oтпaдници Мoнтoливo,Бертoлaчи,Мaури.
Акo се oслoбoдaт oд сите трoјцa ке требa двaјцa дa дoнесaт.Трaнсфер периoдoт се зaтвaрa у петoк.
 
C

Castiel

Гостин
Кажано е, нема
Абе кажано беше и Игуаин дека нема да го земат па сепак. Сеа ако си отидат и Маури, Бертолачи и Монтоливо останувамe тенки на средина на терен. Биља, Кеси, Бакајоко и Бонавернтура. Еве И Хакан да го рачунаме за во средина па се тоа само 5 играчи. Не може со 5 играчи да тераме во средина цела сезона.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Ne znam sto zapnale za SMS tolku,zemi gi tamu Rabiott i Draxler za pola cena (45mil)i kompletiran e rosterot za ovaa godina
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Ima nekoj kontakti ali nema nisto konkretno za SMS..toj zaedno bil na odmor ovie dva slobodni dena sto gi imaat so Romagnoli i odma on kje pravi transfer vo Milan..so Bakayoko se vrakjame vo realnosta :D

ako si idat uste Bertolaci, Montolivo i Mauri kje ni falat dosta igraci vo sredina..zatoa mislev deka ke ostane Locatelli za na klupa pa i ne e nekoj los igrac.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom