Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
C

Castiel

Гостин
In addition to Depay, Nabil Fekir has also joined the shortlist of attacking midfielders pursued by Milan. Callejon remains an alive track too [Alfredo Pedullà]

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
download.jpg

Немаш потреба и страв од финансиски фер плеј на УЕФА, ако те исфрлат од нивните такмичења. :pos:

Не, сериозно. Каква бљувотина е оваа ситуација да се чудиш. Какво лицемерие у пичку матер. Милан 7 години дно, нема потрошено 5 пари вкупно, едно лето праи ремонт, троши 200 милиони за 10 играчи, додека имаш екипи кои им свршаваат во фаца на сите живи и диви правила и трошат по 150 милиони за еден играч, заобиколуваат, демек 6 годишна позајмица со облигација за откуп после седмата година топкиве, овие ќе го исклучувале Милан од Европа Лига. :pos:

Сумљив бил газдата? Кој кур, човекот досега 1 милијарда има потрошено вкупно за клубот, не доцни со ниедна уплата, ги покри долговите на тимот, задолжен е лично тој, а не тимот, имаш фонд кој стои зад него и во секој момент гарантира дека нема да дозволи да падне вредноста на клубот (не зошто многу не сакаат, туку зошто така им одговара), тие од сите мерки можни, ќе ја одбереле најдрастичната.

Нека не исклучат и со тоа нека ја покажат цела мочано лицемерна ситуација во која се наоѓа фудбалот денеска, да им ебам све да им изнаебам мртво и корумпирано. Да ти ебам и шеици, да ти ебам и ферплеј и Нејмари и Чеферин и Словенија и УЕФА и све да им ебам, душата да им ебам.
 
C

Castiel

Гостин
Fassone: “Yonghong Li’s money in coming. The New York Times article on Milan’s eventual exclusion from the cups? These are the same things we have been reading for a long time” [ANSA]
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Се поголеми се шпекулациите дек Фалкао ќе го земат, глава за глава со Силва, едногодишни позајмици со право за одкуп.

Да беше ова пред 4-5 године ќе бев навлажнет ко јапонска средношколка, сега незнам стварно што да мислм за трансферов
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Ич неќу Силва да го дадат чисто ради тоа шо е млад и шо луѓе очекуваа од него у прва сезона со комплетно нов тим (како целина) да даде 30 гола, ама очигледно е ќе го даваат.
 
T

Terroir

Гостин
Уште оваа глупост да ја направат, ќе даваат млад талент трампа за уште малку 33 годишен играч :tapp: се надевам дека е само дезинформација ова..
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.532
@Fredy Guarin пуши кур пичко :icon_lol::icon_lol:

Да не може чуек да погреши
Цело попладне ми го разубави кајганава што има опција за враќање низ темите.Не си само ти,преку 50тина лајка поделив до сеа на ланските бисери.:icon_lol:
Хехеххехеххе
Најјаки ми се постовите @Castiel kaj што ги возвишува Фасоне и Миралеби :D
 
C

Castiel

Гостин
Цело попладне ми го разубави кајганава што има опција за враќање низ темите.Не си само ти,преку 50тина лајка поделив до сеа на ланските бисери.:icon_lol:
Хехеххехеххе
Најјаки ми се постовите @Castiel kaj што ги возвишува Фасоне и Миралеби :D
Значи у реду е влеговте во последно коло во ЛШ. Едвај. Значи едвај. И го славите поиште од ЛШ што славете. Во ред честито ЛШ ама далеку од сјајни сте за волку радости.

Друга работа на хартија што направија трансфери Фасоне и Мирабели беа сосема океј потези. Особено Бонучи за 40 милиони што со оглед на денешни цени е и повеќе од супер потег. Они со други потези утнаа работа и посраа се што направија летото.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.532
Значи у реду е влеговте во последно коло во ЛШ. Едвај. Значи едвај. И го славите поиште од ЛШ што славете. Во ред честито ЛШ ама далеку од сјајни сте за волку радости.

Друга работа на хартија што направија трансфери Фасоне и Мирабели беа сосема океј потези. Особено Бонучи за 40 милиони што со оглед на денешни цени е и повеќе од супер потег. Они со други потези утнаа работа и посраа се што направија летото.
Aбе каква врска има тоа што Интер влегол у лш?
Јас знаеш дека прв кажав дека интер не ни заслужува да игра лш. и ако не купат играчи ко што треба ќе бидеме за смеење таму.
А дека си најдов како да си го напраам интересно мизерново попладне со ланските постови,си најдов.:D
 
C

Castiel

Гостин
Yonghong Li has opened up to the idea of a minority shareholder to help with the management of Milan, and has reportedly found one already. It is not a company but an individual from outside of China. [Pellegatti]

Утре би требало првичните 10 милиони од Ли да легнат на сметка, додека па до 15 уште 30 милиони кој ги побараа да се внесат во клубот и ќе се обидат со ова да ја убедат УЕФА дека нема проблеми со финансии.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Не сум убеден декa Мoрaтa е игрaч сo 20 гoлoви пo сезoнa.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074


Мората бе, поубоо Симоне Заза да го земат, иако не би сакал ни еден од овие двајца да дојде у Милан некоаш.

Поубо Калиниќ да остане него ли Мората
 

Kajgana Shop

На врв Bottom